joomla vector social icons

Wydarzenia

Szafa gra! – seanse filmowe z muzyką w tle

Czytaj więcej...

Już 16 grudnia!

W poniedziałek 16 grudnia 2019 o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na projekcję legendarnego, grunge'owego koncertu akustycznego, zarejestrowanego w Nowym Jorku i wydanego na płycie 25 lat temu. Koncertowi towarzyszyć będzie krótka prezentacja multimedialna na temat zespołu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Za nami grudniowy Zagłębiowski Czwartek

Czytaj więcej...

O "Pałacach, dworcach i kościołach Sosnowca"

12 grudnia 2019 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbył się ostatni w tym roku Zagłębiowski Czwartek. Tym razem wysłuchaliśmy prelekcji o "Pałacach, dworcach i kościołach Sosnowca". Historię najciekawszych zabytków naszego miasta, między innymi Pałacu Dietla, dwóch pałaców braci Schoenów, trzech dworców kolejowych i najstarszych kościołów w Sosnowcu, w tym kościoła ewangelickiego, wygłosiła Ilona Gajda – historyk sztuki, kustosz Działu Sztuki w Pałacu Schoena-Muzeum w Sosnowcu. Następny Zagłębiowski Czwartek już 16 stycznia 2020. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej 2019 - FOTOGALERIA

Czytaj więcej...

"Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!"

18 listopada ruszyły obchody Tygodnia Edukacji Globalnej w Zagłębiowskiej Mediatece. W poniedziałek gościliśmy autora książek  - Mikołaja Marcelę. Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej książki pisarza "Best Seler i zagadka rodu Kokosów" czyli kryminału z warzywami i owocami w roli głównej, napisanego z myślą o młodym czytelniku.

Czytaj więcej...

„Czytania Rocznicowe” – Jan Himilsbach

Czytaj więcej...

Już 17 grudnia!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury we wtorek 17 grudnia 2019 o godz. 17.00 do Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na kolejne spotkanie z cyklu „Czytania Rocznicowe". Będzie ono poświęcone twórczości poety – Jana Himilsbacha, z okazji 88. rocznicy jego urodzin. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Listopadowe Czytanie Rocznicowe

Czytaj więcej...

Wspomnienie Konstantego Ćwierka

W tym miesiącu bohaterem Czytania Rocznicowego był Konstanty Ćwierk - sosnowiecki poeta, radiowiec, aktor, regionalista. W naszym spotkaniu uczestniczyli wyjątkowi Goście. Byli z nami Pani Elżbieta Konieczna - Prezes Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego im. Konstantego Ćwierka oraz Pan Piotr Ćwierk - wnuk Poety. Sercem wspierała nas Pani Maria Ćwierk - synowa Konstantego, której praca nad zachowaniem pamięci o życiu i twórczości Teścia jest ważną pieczęcią Zagłębia artystycznego.

Czytaj więcej...

Wystawa „Pola Negri. Legenda kina"

Czytaj więcej...

W 100-lecie ślubu Poli Negri w Sosnowcu!

Dokładnie sto lat temu, 5 listopada 1919 roku o trzeciej po południu, w sosnowieckiej katedrze odbył się ślub najbardziej znanej polskiej aktorki w Hollywood – Poli Negri, z hr. Eugeniuszem Dąmbskim – szefem ówczesnej izby celnej. Para młoda zamieszkała w ścisłym centrum miasta, w kamienicy przy ulicy Kołłątaja. Z tej okazji Zagłębiowska Mediateka udostępniła wystawę upamiętniającą m.in. to doniosłe wydarzenie.

Czytaj więcej...

Poszukiwany Bibliożerca Roku 2019/2020

Czytaj więcej...

Akcja czytelnicza dla seniorów

Rusza kolejna edycja akcji czytelniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu - Bibliożerca Roku 2019/2020. Tym razem najaktywniejszych czytelników szukać będziemy wśród dorosłych odbiorców naszej oferty. Poniżej przedstawiamy zasady udziału w akcji.

Czytaj więcej...

Zagłębiowski Czwartek w Pałacu Schoena

Czytaj więcej...

Już za nami!

28 listopada 2019 Zagłębiowska Mediateka i Instytut Zagłębia Dąbrowskiego mieli zaszczyt zaprosić na kolejny Zagłębiowski Czwartek, który tym razem wyjątkowo odbył się w siedzibie sosnowieckiego Muzeum. W gościnnych wnętrzach Pałacu Schoena ks. dr Mikołaj Dziewiatowski wygłosił wykład z okazji 130-lecia Cerkwii w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Za nami 7. Zagłębiowska Giełda Winyli

Czytaj więcej...

Winyle, kasety i... doborowe towarzystwo :)

Za nami kolejna - siódma już - Zagłębiowska Giełda Winyli. W niedzielę 24 listopada 2019, przez cztery godziny, w Zagłębiowskiej Mediatece można było spotkać prawdziwych pasjonatów muzyki wszelakiej. Szperaniu, rozmowom i negocjacjom nie było końca, no i mikołajkowe prezenty muzyczne wreszcie kupione! Dziękujemy wszystkim Wystawcom i "Szperaczom" za tegoroczne Giełdy!

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Święta tuż tuż :):):)

choinka

Przygotowania do Gwiazdki trwają!

Nasze biblioteki przygotowały mnóstwo świątecznych atrakcji i arcyciekawych zajęć dla najmłodszych, które mają za zadanie wprowadzić Czytelników w magiczny, pełen migotliwych światełek i rozbrzmiewających wkoło kolęd nastrój. Zajęcia plastyczne, warsztaty, prezentacje multimedialne, wspólne czytanie świątecznych książeczek - ehhh, Gwiazdka naprawdę już tuż tuż... Zapraszamy do oglądania naszych fotograficznych relacji.

Więcej…

Kim jesteśmy? Dokąd tuptamy?

IMG 20191128 105323

Filia nr 19

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża i z tej okazji, choć z pewnym poślizgiem, odwiedziła nas w milowickiej bibliotece grupa Jeżyków. Dzieciaki dowiedziały się różnych jeżowych ciekawostek, na przykład tego, że w Nowej Zelandii nie było jeży, dopóki nie zostały tam przywiezione. Albo tego, że jeże są największymi ssakami owadożernymi w naszym kraju. I że wcale nie lubią jabłek ponieważ wolą ślimaki. Jeżyki dowiedziały się też w jaki sposób można odróżnić jeża zachodniego od wschodniego oraz co się dzieje z jeżami, kiedy zaczynają hibernować.

Więcej…

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine