Dzień Matki - kiermasz

Czytaj więcej: Dzień Matki - kiermasz

Filia nr 20

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki zapraszamy do Filii nr 20 - Stary Sosnowiec (ul. Piłsudskiego 19) na kiermasz upominków przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sosnowcu Fundacja im. Brata Alberta.

Czytaj więcej: Dzień Matki - kiermasz

Literacko i plastycznie

Czytaj więcej: Literacko i plastycznie

Filia nr 20

W Filii nr 20 odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dwóch grup sześciolatków ze Szkoły Podstawowej nr 19.Dzieci wysłuchały zabawnych historyjek z książeczek wydanych w serii Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza z nich zatytułowana "Lisek i przyjaciele", druga "Kto robi hu-hu?". Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały wspaniałe wielobarwne motyle.

Czytaj więcej: Literacko i plastycznie

Robotyczna sobota i konkurs recytatorski

Czytaj więcej: Robotyczna sobota i konkurs recytatorski

Filia nr 20

W sobotę w Filii nr 20 - Stary Sosnowiec odbyły się warsztaty rozwijające kreatywność i umiejętności konstrukcyjne poprzez budowanie robotów i programowanie ich pod okiem doświadczonych instruktorów z firmy "Twój Robot". Ale to nie wszystko. Przedstawiciel biblioteki został zaproszony do jury konkursu recytatorskiego "Polska wierszem malowana", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 27 w Sosnowcu, z udziałem reprezentantów z klas "0" z sosnowieckich przedszkoli. Podziwialiśmy piękne recytacje oraz wspaniałe barwne stroje. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Robotyczna sobota i konkurs recytatorski

Pasowania na czytelników

Czytaj więcej: Pasowania na czytelników

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec odbyły się pasowania na czytelników. Uczestnikami byli uczniowie pierwszych klas Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 19. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały pogadanki o książce i bibliotece, a w szczególności o tym jak kochać i szanować książki oraz złożyły uroczystą przysięgę. W drugiej części zajęć pierwszaki wykonały barwne zakładki do książek w kształcie sów i kotków, które będą wspaniałą pamiątką z wizyty w bibliotece.

Czytaj więcej: Pasowania na czytelników

Jedzmy zdrowo

Czytaj więcej: Jedzmy zdrowo

Filia nr 20

Dwie grupy przedszkolaków wzięły udział w zajęciach o zdrowym odżywianiu W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec. Dzieci poznały zalety i wartości najbardziej popularnych warzyw i owoców. Zadaniem dzieci było m.in. podzielenie obrazków na grupę warzyw oraz grupę owoców. Na zakończenie wspólnie zaprezentowaliśmy znany wiersz Jana Brzechwy "Na starganie".

Czytaj więcej: Jedzmy zdrowo

Więcej artykułów…


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine