joomla vector social icons

Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy

Czytaj więcej: Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy

Filia nr 20

Przedszkolaki z przedszkola "Słoneczko" oraz Przedszkola nr 15 wzięły udział w zajęciach z cyklu "Legendy polskie". Dzieci zapoznały się z legendą o Smoku Wawelskim oraz obejrzały fragmenty filmu z serii "Przygody Baltazara Gąbki". Na koniec zajęć dzieciaki kolorowały smoka i dzieliły się wrażeniami z pobytu w Krakowie.

Czytaj więcej: Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy

Piękna nasza Polska cała

Czytaj więcej: Piękna nasza Polska cała

Filia nr 20

Filia nr 20 gościła laureatów konkursu plastyczno-technicznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27, zatytułowanego "Piękna nasza Polska cała". Uczestnicy wykonywali laleczki w strojach ludowych oraz magnesy na lodówkę. W bibliotece zorganizowana została wystawa nagrodzonych prac, a laureaci odebrali nagrody oraz obejrzeli prezentację o polskich strojach ludowych oraz o najpiękniejszych zakątkach naszego kraju.

Czytaj więcej: Piękna nasza Polska cała

O smokach i nie tylko...

Czytaj więcej: O smokach i nie tylko...

Filia nr 20

Tematem dzisiejszych zajęć z cyklu "Cała Polska Czyta Dzieciom" były smoki. Przedszkolaki, które przybyły do biblioteki wysłuchały bajki Liliany Fabisińskiej zatytułowanej "Choroba Smoka Ruperta" oraz Legendy o Smoku Wawelskim. W drugiej części spotkania dzieciaki obejrzały filmik o przygodach Baltazara Gąbki oraz pokolorowały zabawnego i sympatycznego smoka.

Czytaj więcej: O smokach i nie tylko...

"W lustrze pamięci" Bogumiły Szrepfer

Czytaj więcej:

Filia nr 20

W czwartkowe popołudnie Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła zagłębiowską poetkę, Bogumiłę Szrepfer, która zaprezentowała wiersze z najnowszego tomiku zatytułowanego "W lustrze pamięci". Spotkanie prowadziła Krystyna Borkowska, a sentymentalne piosenki o jesieni usłyszeliśmy w wykonaniu Bożeny Związek.

Czytaj więcej: "W lustrze pamięci" Bogumiły Szrepfer

Moja Ojczyzna - Polska

Czytaj więcej: Moja Ojczyzna - Polska

Filia nr 20

W Filii nr 20 odbyło się rozstrzygnięcie VII edycji międzyszkolnego konkursu poetyckiego "Powiedzmy wierszem" pod hasłem "Moja Ojczyzna - Polska". Laureaci, których mieliśmy przyjemność gościć odebrali dyplomy i nagrody oraz wyrecytowali wiersze własnego autorstwa, które nadesłali na konkurs. Wystawę pokonkursową można oglądać do 30 listopada w godzinach otwarcia placówki przy ul. Piłsudskiego 19.

Czytaj więcej: Moja Ojczyzna - Polska

Więcej artykułów…


Z życia filii

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…

Mały redaktor

swi1

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Więcej…

W oczekiwaniu na św. Mikołaja

mikos1

Filia nr 3

Gruby, brodaty jegomość, w czerwonej kurtce i czapce z pomponem, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów – tak wszyscy wyobrażamy sobie Mikołaja. Mało kto wie, że prawdziwy św. Mikołaj pochodził z terenów dzisiejszej Turcji, był biskupem i nosił biskupie szaty. Te i inne ciekawostki związane z tak wyczekiwanym przez dzieci świętym, mogły poznać przedszkolaki z Przedszkola nr 53, na zajęciach zorganizowanych w Filii nr 3 w Klimontowie. Dzieci obejrzały krótką prezentację przybliżającą nam postać św. Mikołaja, wysłuchały bajki o nim, a następnie wykonały podobizny sympatycznego świętego.

Więcej…

W świątecznym nastroju

wsn1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

5 grudnia 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zostały zorganizowane popołudniowe warsztaty plastyczne pn. „W świątecznym nastroju". W trakcie spotkania młodzi miłośnicy sztuk artystycznych wykonywali Aniołki i Mikołajki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, czego efektem było powstanie pięknych prac.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine