joomla vector social icons

Dreszczyk na Halloween

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Filia nr 20 przygotowała dla młodych czytelników specjalny regał, na którym można znaleźć opowieści z dreszczykiem.Zapraszamy do krainy wampirów, duchów,czarownic i potworów.Jeśli chcecie dostać gęsiej skórki lub dowiedzieć się jak pokonać wampiry,to skorzystajcie z naszej oferty.

Czytaj więcej...

"Najpiękniejsza ilustracja do książki"

Czytaj więcej...

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Najpiękniejsza ilustracja do książki" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27. W konkursie brały udział dwie grupy wiekowe - klasy I-IV i klasy V-VIII. Tematem prac były wiersze Jana Brzechwy i przygody Harry'ego Pottera. Miłej atmosferze towarzyszyła prezentacja multimedialna „Znani autorzy ilustracji książkowych" i słodki poczęstunek, po którym nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów.

Czytaj więcej...

Oznaki wiosny

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Filię nr 20 - Stary Sosnowiec odwiedziły dzieciaczki z Przedszkola "Słoneczko" - grupa Kangurki, aby poznać pierwsze oznaki wiosny. Pomimo, że jest to grupa 4-latków, dzieci bardzo dużo wiedziały o tej wyczekiwanej przez wszystkich porze roku. Przedszkolaki obejrzały fragment bajki o pszczółce Mai pt. "Wiosna" oraz wywiad z Bocianem. Tradycyjnie w misce z wodą utopiły nasze małe ekologiczne Marzanny, pokolorowały wiosenny obrazek, a na zakończenie zaśpiewały piosenkę o Pani Wiośnie.

Czytaj więcej...

Dary Pani Jesieni

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się jakie plony zbieramy jesienią w polu oraz jakie skarby kryje las. Przedszkolaki obejrzały barwne ilustracje przedstawiające tę najbardziej kolorową porę roku, wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem wcześniej uzbieranych wielobarwnych liści oraz odpowiadały na jesienne zagadki.

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Zbliżają się wakacje, na które z wielką niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, Filia nr 20 - Stary Sosnowiec zorganizowała spotkanie z Grupą "Kangurki". Podczas zajęć rozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku (w domu, w lesie, nad wodą i na wsi). Przedszkolaki zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas np. zabaw nad wodą, jak również podczas jazdy na rowerze.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką i konkurs pięknego czytania

Czytaj więcej...

Filia nr 20

14 marca 2019 w Filii nr 20 uczniowie kl. V Szkoły Podstawowej nr 27 spotkali się z zagłębiowską poetką, Krystyną Borkowską. Poetka i animatorka kultury jest autorką 14 tomików poezji, w tym dwóch publikacji dla dzieci "Bajki Pani Krysi" i "W Cukierkowie". W miłej i serdecznej atmosferze uczniowie słuchali opowieści o niej i jej twórczości. Dzieci chętnie zadawały pytania, na które Pani Krystyna udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Był też konkurs zorganizowany przez poetkę oraz wspólne czytanie "Bajek Pani Krysi". Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały, no i nie obyło się bez autografów, które Poetka z przyjemnością dawała. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje - ważna sprawa

Czytaj więcej...

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec po raz kolejny odbyła się lekcja pt. "Miej oczy otwarte - bezpieczne wakacje", w której wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 15 - grupa "Sowy". W pierwszej kolejności poruszyliśmy temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w podróży, nad morzem, w górach, nad jeziorem oraz w lesie. Rozmawialiśmy o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się wydarzyć podczas letniego wypoczynku oraz o sposobach ich unikania np. zgubienia, kontaktu z nieznanymi zwierzętami czy zachowania podczas upałów lub burz.

Czytaj więcej...

"Liski" w bibliotece

Czytaj więcej...

Filia nr 20

25 kwietnia 2019 dzieci z Przedszkola "Bolek i Lolek" - grupa "Liski", odwiedziły naszą filię. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci miały okazję obejrzeć jak wygląda biblioteka, dowiedziały się wielu ważnych rzeczy np. jak należy się w niej zachowywać, co zrobić aby stać się czytelnikiem oraz jak dbać o książki. Dzieci wysłuchały wierszyka, piosenki o książce oraz obejrzały fragment bajeczki "Świnka Peppa w bibliotece". Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały obrazki. Maluszki wracały do przedszkola pełne wrażeń.

Czytaj więcej...

Wesołe bałwanki

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Przedszkolaki, które gościły w Filii nr 20 przekonały się, że bałwanki powstają nie tylko ze śniegu, ale również przy użyciu waty, płatków kosmetycznych i odrobiny kleju. Podczas spotkania, oprócz rozwijania umiejętności plastycznych, rozmawialiśmy o sportach zimowych oraz bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie ,wszak ferie zimowe tuż, tuż.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine