joomla vector social icons

Spotkanie z pisarką i konkurs pięknego czytania

Czytaj więcej: Spotkanie z pisarką i konkurs pięknego czytania

Filia nr 20

14 marca 2019 w Filii nr 20 uczniowie kl. V Szkoły Podstawowej nr 27 spotkali się z zagłębiowską poetką, Krystyną Borkowską. Poetka i animatorka kultury jest autorką 14 tomików poezji, w tym dwóch publikacji dla dzieci "Bajki Pani Krysi" i "W Cukierkowie". W miłej i serdecznej atmosferze uczniowie słuchali opowieści o niej i jej twórczości. Dzieci chętnie zadawały pytania, na które Pani Krystyna udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Był też konkurs zorganizowany przez poetkę oraz wspólne czytanie "Bajek Pani Krysi". Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały, no i nie obyło się bez autografów, które Poetka z przyjemnością dawała. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Spotkanie z pisarką i konkurs pięknego czytania

Wesołe bałwanki

Czytaj więcej: Wesołe bałwanki

Filia nr 20

Przedszkolaki, które gościły w Filii nr 20 przekonały się, że bałwanki powstają nie tylko ze śniegu, ale również przy użyciu waty, płatków kosmetycznych i odrobiny kleju. Podczas spotkania, oprócz rozwijania umiejętności plastycznych, rozmawialiśmy o sportach zimowych oraz bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie ,wszak ferie zimowe tuż, tuż.

Czytaj więcej: Wesołe bałwanki

W świątecznym klimacie

Czytaj więcej: W świątecznym klimacie

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Czytaj więcej: W świątecznym klimacie

Wizyta przedszkolaków

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków

Filia nr 20

Po raz pierwszy naszą bibliotekę odwiedziła grupa "Sarenki" z Przedszkola "Słoneczko". Dzieci zapoznały się z biblioteką oraz pracą bibliotekarza, obejrzały również nowości wydawnicze. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o pierwszej wizycie w bibliotece z serii "Przygody Fenka". Na zakończenie zajęć dzieciaki wykonały kolorowanki.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków

Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy

Czytaj więcej: Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy

Filia nr 20

Przedszkolaki z przedszkola "Słoneczko" oraz Przedszkola nr 15 wzięły udział w zajęciach z cyklu "Legendy polskie". Dzieci zapoznały się z legendą o Smoku Wawelskim oraz obejrzały fragmenty filmu z serii "Przygody Baltazara Gąbki". Na koniec zajęć dzieciaki kolorowały smoka i dzieliły się wrażeniami z pobytu w Krakowie.

Czytaj więcej: Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy

Więcej artykułów…


Z życia filii

Dni Poezji

snif1

Świat Nauki i Fantazji

21-24 marca 2019 obchodziliśmy Światowe Dni Poezji. Tego wyjątkowego dnia również w Świecie Nauki i Fantazji tematem przewodnim były mniej lub bardziej poważne wiersze i wierszyki, polskich i zagranicznych twórców. Przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z wielką ochotą uczestniczyli w przygotowanych zajęciach, które miały zróżnicowaną formę i charakter. Oprócz tradycyjnego czytania wierszy, była również poezja śpiewana i czytana z podziałem na role. Dzieci odegrały mini etiudę teatralną do znanego wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Uczniowie mogli również stworzyć swój własny wierszyk do wylosowanego przez siebie wyrazu.

Więcej…

Najweselsza pora roku

wpw1

Filia nr 17

Wiosna to najweselsza pora roku. Wówczas najpiękniej kwitną kwiaty, zwierzęta mają najwięcej pracy, a drzewa i trawy zielenią się coraz mocniej każdego dnia. Słońce coraz śmielej wyłania się zza chmur i sprawia, że cała przyroda budzi się z nową energią. My również zaangażowaliśmy się w powitanie wiosny - dzieci z PM nr 2 topiły marzannę, a na popołudniowych zajęciach powstały piękne kwiaty, zwiastujące ulubioną, kolorową i chyba najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

Więcej…

Spotkanie autorskie z Tomaszem Kostro

kos1

Filia nr 15

21 marca 2019 w Filii nr 15 - Mec odbyło się spotkanie "Klubu Seniora z pasją". Gościem był Tomasz Kostro - dziennikarz, publicysta, regionalista, pisarz. Autor prezentował swoją najnowszą książkę "Sekrety Zagłębia" wydaną przez Księży Młyn Dom Wydawniczy w Łodzi. Czas wypełniły opowieści, gawędy, legendy o naszym regionie, wspomnienie osób związanych z Zagłębiem - znanych, nieznanych i zapomnianych. Poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia "Maciuś".

Więcej…

Powitanie Wiosny!

wio1

Filia nr 20

W minionym tygodniu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 15 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 27, aby przywitać najpiękniejszą porę roku - Wiosnę. Poznały jej zwiastuny: pierwsze kwitnące kwiaty, powracające ptaki i zmiany pogody na bardziej przyjazne. Dzieci doskonale wiedzą, że teraz coraz częściej na niebie będzie gościło słoneczko. Tradycyjnie - przedszkolaki utopiły w misce z wodą własnoręcznie zrobioną, ekologiczną Marzannę, a następnie stworzyły barwny portret Pani Wiosny.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine