Bezpieczne wakacje - ważna sprawa

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje - ważna sprawa

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec po raz kolejny odbyła się lekcja pt. "Miej oczy otwarte - bezpieczne wakacje", w której wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 15 - grupa "Sowy". W pierwszej kolejności poruszyliśmy temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w podróży, nad morzem, w górach, nad jeziorem oraz w lesie. Rozmawialiśmy o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się wydarzyć podczas letniego wypoczynku oraz o sposobach ich unikania np. zgubienia, kontaktu z nieznanymi zwierzętami czy zachowania podczas upałów lub burz.

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje - ważna sprawa

"Najpiękniejsza ilustracja do książki"

Czytaj więcej:

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Najpiękniejsza ilustracja do książki" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27. W konkursie brały udział dwie grupy wiekowe - klasy I-IV i klasy V-VIII. Tematem prac były wiersze Jana Brzechwy i przygody Harry'ego Pottera. Miłej atmosferze towarzyszyła prezentacja multimedialna „Znani autorzy ilustracji książkowych" i słodki poczęstunek, po którym nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów.

Czytaj więcej: "Najpiękniejsza ilustracja do książki"

Symbole narodowe

Czytaj więcej: Symbole narodowe

Filia nr 20

Dzieci z Przedszkola nr 15 - grupa "Sowy" odwiedziły naszą filię. Na spotkaniu pt. "Kto Ty jesteś? Polak mały!" przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego w godle umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze oraz kiedy można usłyszeć hymn. Z dużym zainteresowaniem obejrzały fragmenty filmu edukacyjnego pt. "Polak mały", pięknie pokolorowali obrazek, a na zakończenie zaśpiewali piosenkę "Jestem Polakiem".

Czytaj więcej: Symbole narodowe

Bezpieczne wakacje

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje

Filia nr 20

Zbliżają się wakacje, na które z wielką niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, Filia nr 20 - Stary Sosnowiec zorganizowała spotkanie z Grupą "Kangurki". Podczas zajęć rozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku (w domu, w lesie, nad wodą i na wsi). Przedszkolaki zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas np. zabaw nad wodą, jak również podczas jazdy na rowerze.

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje

"Liski" w bibliotece

Czytaj więcej:

Filia nr 20

25 kwietnia 2019 dzieci z Przedszkola "Bolek i Lolek" - grupa "Liski", odwiedziły naszą filię. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci miały okazję obejrzeć jak wygląda biblioteka, dowiedziały się wielu ważnych rzeczy np. jak należy się w niej zachowywać, co zrobić aby stać się czytelnikiem oraz jak dbać o książki. Dzieci wysłuchały wierszyka, piosenki o książce oraz obejrzały fragment bajeczki "Świnka Peppa w bibliotece". Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały obrazki. Maluszki wracały do przedszkola pełne wrażeń.

Czytaj więcej: "Liski" w bibliotece

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine