Światowy Dzień Oceanów

Czytaj więcej: Światowy Dzień Oceanów

Filia nr 19

Wakacje tuż tuż, coraz bliżej. A co nam się kojarzy z wakacjami? Oczywiście: plaża i ocean. Dlatego zaprosiliśmy Smerfy z Przedszkola nr 11 do wspólnej zabawy: stworzyliśmy "piętra" oceanu. Od plaży skąpanej w słońcu aż do mrocznych głębin, do samego dna. Dzieci dowiedziały się też o zagrożeniach ekologicznych, których sprawcą jest człowiek.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Oceanów

Podróż do Chin

Czytaj więcej: Podróż do Chin

Filia nr 19

5 czerwca 2018 odbyło się spotkanie z Martyną Biesiadą pt. "Podróż do Chin". Pani Martyna przygotowała prezentację multimedialną przedstawiającą zdjęcia, które zrobiła wędrując po tym ciekawym i ciągle kryjącym przed nami niespodzianki kraju. Uczestnicy spotkania, popijając herbatę jaśminową przywiezioną prosto z Chin i zaparzoną w imbryczku prosto z Chin, mieli możliwość zadania wielu pytań i zobaczenia pamiątek z podróży.

Czytaj więcej: Podróż do Chin

Nowe książki!

Czytaj więcej: Nowe książki!

Budżet Obywatelski w Filii nr 19

Dyrekcja i Pracownicy Filii nr 19 - Milowice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, pragną podziękować wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiono 146 książek za kwotę 3 tysięcy złotych. Wśród wielu tytułów znalazły się książki ulubionych autorek naszych Czytelniczek np. Magdaleny Witkiewicz, Gabrieli Gargaś, Hanny Cygler, Charlotty Link oraz uwielbiane sagi rodzinne. Nie zabrakło też książek historycznych i podróżniczych. Uzupełniono braki w lekturach szkolnych. Swoje miejsce na półce znalazły "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk i "Kapelusz cały w czereśniach" Oriany Fallaci, których nam bardzo brakowało. Miłośników prozy Elżbiety Cherezińskiej zapraszamy po "Grę w kości" - już ją mamy! (jedyna książka autorki, której nam brakowało). Cieszymy się, że nasza placówka odgrywa w dzielnicy tak ważną rolę i że została doceniona przez naszych Czytelników.

Czytaj więcej: Nowe książki!

Spotkanie z Regisem

Czytaj więcej: Spotkanie z Regisem

Filia nr 19

Filię nr 19 w Milowicach odwiedził sympatyczny pies o imieniu Regis, który kiedyś mieszkał w schronisku i był bardzo smutnym psem. Teraz jest bardzo wesołym i szczęśliwym zwierzakiem, bo ma już swój ukochany dom i kochających ludzi. Przyszedł na spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 11 w Sosnowcu razem ze swoją pańcią, która opowiedziała jego historię. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o psich zachowaniach i obyczajach oraz o tym, jak należy dbać o potrzeby piesków. Regis polubił dzieci, a dzieci polubiły Regisa:-)

Czytaj więcej: Spotkanie z Regisem

Dzień Żółwia

Czytaj więcej: Dzień Żółwia

Filia nr 19

23 maja dzieci z Przedszkola Nr 11 w Sosnowcu świętowały Dzień Żółwia w Filii nr 19 - Milowice. Oglądały prezentację multimedialną o życiu żółwi, układały historyjkę obrazkową "Żółwiątko przychodzi na świat", kolorowały żółwie we wszystkich barwach tęczy. Oczywiście nie mogło zabraknąć na spotkaniu Żółwia Franklina.

Czytaj więcej: Dzień Żółwia

Więcej artykułów…


Z życia filii

W atmosferze lata

ryb1

Filia nr 1

Niby wrzesień, liście lecą z drzew, ale wszyscy jeszcze tkwimy w atmosferze lata. I z takim też nastawieniem powitaliśmy w naszych progach dwie przedszkolne grupy, które na przestrzeni mijającego tygodnia przyszły do biblioteki w aurze babiego lata, zobaczyć powakacyjną wystawę. Niektórzy z nas powrócili wspomnieniami do niedawnych podróży, a inni z kolei dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat życia i funkcjonowania rafy koralowej. Wszystkim, bez wyjątku spodobała się ryba pudełko za jej nietypowy wygląd, czego efektem było podjęcie próby uchwycenia jej kształtu i pokolorowania rysunku.

Więcej…

Wystawka o historii ZHP

korz1

Filia nr 11

Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) zaprasza do obejrzenia wystawki przygotowanej przez ZHP "Korzenie" w dn. 12 września - 30 października 2018. Wystawka przedstawia historię powstania i działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenach Sosnowca oraz jej członków obecnych i tych którzy już odeszli. Ekspozycja związana jest także z 100. rocznicą powstania ZHP.

Więcej…

Karuzela bajek

kar1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia z cyklu "Karuzela bajek". Gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola nr 29. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o detektywie Łodydze, a następnie wykonały do niej ilustracje.

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

pos1

Filia nr 17

Za nami pierwsze popołudniowe spotkanie plastyczne w tym roku szkolnym. Warsztaty poświęcone były postaciom z bajek, ponieważ 5 września i 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to świetna okazja by stworzyć portrety naszych ulubionych bohaterów poznanych w dzieciństwie.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine