Regis powrócił!!! :)

Czytaj więcej: Regis powrócił!!! :)

Filia nr 19

Po długiej przerwie ponownie witamy w naszej bibliotece Regisa - psa, który lubi książki. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej radosnej nowiny, bo już nie mogły się doczekać kiedy będą mogły poczytać psiakowi książkę. Regis przywitał małych czytelników równie radośnie, merdał ogonem i przybierał różne pozy na miękkim dywaniku słuchając opowieści o grzecznym psie. Przypominamy, że spotkania z Regisem ułatwiające dzieciom naukę czytania, to oferta milowickiej Filii, o którą warto zapytać bibliotekarza.

Czytaj więcej: Regis powrócił!!! :)

Mały redaktor

Czytaj więcej: Mały redaktor

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Czytaj więcej: Mały redaktor

Światowy Dzień Oceanów

Czytaj więcej: Światowy Dzień Oceanów

Filia nr 19

Wakacje tuż tuż, coraz bliżej. A co nam się kojarzy z wakacjami? Oczywiście: plaża i ocean. Dlatego zaprosiliśmy Smerfy z Przedszkola nr 11 do wspólnej zabawy: stworzyliśmy "piętra" oceanu. Od plaży skąpanej w słońcu aż do mrocznych głębin, do samego dna. Dzieci dowiedziały się też o zagrożeniach ekologicznych, których sprawcą jest człowiek.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Oceanów

Edukacja regionalna w Milowicach

Czytaj więcej: Edukacja regionalna w Milowicach

Filia nr 19

Jesień zaczęła się u nas bardzo regionalnie. Dzieci z przedszkola poznały legendę o Utoploku, który bardzo nie lubił pijaków i wciągał ich w głębiny Brynicy. Każde dziecko ulepiło z plasteliny swojego Utoploczka. Były też żony Utoploków w kolorowych kapeluszach. Najmłodsi wykonali kolorowanki z górnikami pracującymi w kopalni i wysłuchały sieleckiej legendy o czarnych diamentach. Uczniowie z naszej szkoły poznali zabytki Sosnowca. Układali puzzle, z których wyłoniły się piękne budowle. A ich równie piękne wnętrza oglądaliśmy na slajdach. Wysłuchaliśmy też najbardziej znanej piosenki Jana Kiepury - śpiewaka, który stał się symbolem naszego miasta - "Brunetki, blondynki".

Czytaj więcej: Edukacja regionalna w Milowicach

Podróż do Chin

Czytaj więcej: Podróż do Chin

Filia nr 19

5 czerwca 2018 odbyło się spotkanie z Martyną Biesiadą pt. "Podróż do Chin". Pani Martyna przygotowała prezentację multimedialną przedstawiającą zdjęcia, które zrobiła wędrując po tym ciekawym i ciągle kryjącym przed nami niespodzianki kraju. Uczestnicy spotkania, popijając herbatę jaśminową przywiezioną prosto z Chin i zaparzoną w imbryczku prosto z Chin, mieli możliwość zadania wielu pytań i zobaczenia pamiątek z podróży.

Czytaj więcej: Podróż do Chin

Więcej artykułów…


Z życia filii

Troszkę o wiośnie, troszkę o gryzoniach ;)

b1

Filia nr 5

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych poświęconych najpiękniejszej z pór roku – wiośnie. Obejrzały prezentację multimedialną o zwiastunach wiosny, odpowiedziały na wiosenne zagadki i wysłuchały kilku wiosennych wierszy. A boćki wykonane przez dzieci sprawiły, że od razu zaświeciło słońce i mogliśmy głośno zaśpiewać „Kle, kle boćku...". Ale to nie wszystko...

Więcej…

Wernisaż wystawy Agaty Parady

par3

Filia nr 1

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 1 - Środula, odbył się wernisaż prac Agaty Parady - "Kraina robótek ręcznych, czyli coś z niczego". Recykling - to słowo towarzyszy bohaterce wieczoru, gdy tworzy swoje rękodzieło. Oprócz tego Pani Agata maluje anioły, a w każdy obraz (jak sama mówi) wkłada serce i wiele pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć a może zainspirować się pracami Pani Agaty. Można je oglądać do 23 kwietnia 2019, w godzinach otwarcia biblioteki.

Więcej…

O pszczołach i lesie

las1

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

19 marca 2019 w Bibliosferze odbyły się warsztaty przyrodnicze przeprowadzone przez panią Agatę Kloczkowską, pracownika Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 29 dowiedziały się mnóstwa ciekawostek o pszczołach miodnych i niemiodnych, o ich gatunkach, zwyczajach i etapach rozwoju. Uzdrawiająca moc lasu była tematem spotkania dla uczniów klasy piątej, którzy poznali las, jego mieszkańców i dowiedzieli się jaki wpływ wywiera środowisko przyrodnicze na człowieka. Przeprowadzone zajęcia były niezwykle interesujące i podobały się wszystkim uczestnikom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Więcej…

Pasowanie na czytelnika w Mediatece

pa1

Świat Nauki i Fantazji

15 marca 2019 w Świecie Nauki i Fantazji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Sosnowcu zostały pasowane na czytelników. Uczniowie byli bardzo przejęci. W wielkim skupieniu, z prawą ręką uniesioną ku górze, wypowiadali słowa przysięgi. Kolejnym etapem tej podniosłej uroczystości był moment pasowania, podczas którego na ramieniu każdego dziecka spoczęła ogromna książka. Nasi nowi czytelnicy otrzymali legitymacje i stali się pełnoprawnymi członkami czytelniczej społeczności. Duma rozpierała ich młode serca na myśl o własnej karcie i możliwości samodzielnego wypożyczenia "Pierwszej Książki".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine