Milowickie Dni Grozy

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Na najmłodszych czytelników czeka przystrojona uroczymi nietoperzami i pajęczynami Półeczka Grozy, na której można będzie znaleźć śmieszno-straszne lub straszno-śmieszne, istnie dramatyczne tytuły, jak "Wampirek Alfred i ostatni ząbek" Jakuba Skworza ;) Na czytelników nastoletnich czeka Niebieska Półeczka wypełniona po brzegi opowieściami z dreszczykiem oraz klasyką gatunku, czyli pozycjami z serii "Szkoła przy cmentarzu". Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Czytelnicze zabawy w Milowicach

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Wiosna w Milowicach obfitowała w zabawy czytelnicze z książkami. Bawiliśmy się w "Książkę z molem" czyli szukanie książek z zakładkami z podobizną mola. Wszystkie zakładki zostały odnalezione, a w zamian za mole Czytelnicy wygrywali książki, gadżety i słodycze. Wszystko zależało od koloru skrzydełek mola.

Czytaj więcej...

Edukacja regionalna w Milowicach

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Jesień zaczęła się u nas bardzo regionalnie. Dzieci z przedszkola poznały legendę o Utoploku, który bardzo nie lubił pijaków i wciągał ich w głębiny Brynicy. Każde dziecko ulepiło z plasteliny swojego Utoploczka. Były też żony Utoploków w kolorowych kapeluszach. Najmłodsi wykonali kolorowanki z górnikami pracującymi w kopalni i wysłuchały sieleckiej legendy o czarnych diamentach. Uczniowie z naszej szkoły poznali zabytki Sosnowca. Układali puzzle, z których wyłoniły się piękne budowle. A ich równie piękne wnętrza oglądaliśmy na slajdach. Wysłuchaliśmy też najbardziej znanej piosenki Jana Kiepury - śpiewaka, który stał się symbolem naszego miasta - "Brunetki, blondynki".

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2018/19 w pigułce

Czytaj więcej...

Filia nr 19

I już koniec roku szkolnego! I koniec różnorodnych zajęć z uczniami naszej zaprzyjaźnionej Szkoły PodstawowejnNr 12 w Sosnowcu. W roku szkolnym 2018/19 odbył się cykl pogadanek z klasą VII, na których rozmawialiśmy o sprawach ważnych bardziej lub mniej i śmiesznych też. Mówiliśmy o komunikacji i mowie ciała, zagrożeniach w sieci i asertywności.

Czytaj więcej...

Regis powrócił!!! :)

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Po długiej przerwie ponownie witamy w naszej bibliotece Regisa - psa, który lubi książki. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej radosnej nowiny, bo już nie mogły się doczekać kiedy będą mogły poczytać psiakowi książkę. Regis przywitał małych czytelników równie radośnie, merdał ogonem i przybierał różne pozy na miękkim dywaniku słuchając opowieści o grzecznym psie. Przypominamy, że spotkania z Regisem ułatwiające dzieciom naukę czytania, to oferta milowickiej Filii, o którą warto zapytać bibliotekarza.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Oceanów

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Wakacje tuż tuż, coraz bliżej. A co nam się kojarzy z wakacjami? Oczywiście: plaża i ocean. Dlatego zaprosiliśmy Smerfy z Przedszkola nr 11 do wspólnej zabawy: stworzyliśmy "piętra" oceanu. Od plaży skąpanej w słońcu aż do mrocznych głębin, do samego dna. Dzieci dowiedziały się też o zagrożeniach ekologicznych, których sprawcą jest człowiek.

Czytaj więcej...

Ten rok był wyjątkowy!

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Zbliżają się wakacje i zakończyły się już zajęcia edukacyjne dla naszych kochanych dzieci z Przedszkola nr 11 w Sosnowcu. A w tym roku szkolnym mówiliśmy o wielu ciekawych rzeczach. Z okazji Roku Moniuszkowskiego poznaliśmy smutną historię Halki, muzykę kompozytora, polskie tańce oraz stroje: szlachecki i góralski. Tylu rzeczy można się nauczyć od pana Moniuszki! Dzieciaki jednogłośnie wybrały strój i taniec góralski jako ten fajniejszy i wykonały kolorowanki z Góralami.

Czytaj więcej...

Mały redaktor

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Czytaj więcej...

Spotkanie z Regisem

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Filię nr 19 w Milowicach odwiedził sympatyczny pies o imieniu Regis, który kiedyś mieszkał w schronisku i był bardzo smutnym psem. Teraz jest bardzo wesołym i szczęśliwym zwierzakiem, bo ma już swój ukochany dom i kochających ludzi. Przyszedł na spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 11 w Sosnowcu razem ze swoją pańcią, która opowiedziała jego historię. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o psich zachowaniach i obyczajach oraz o tym, jak należy dbać o potrzeby piesków. Regis polubił dzieci, a dzieci polubiły Regisa:-)

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Święta tuż tuż :):):)

choinka

Przygotowania do Gwiazdki trwają!

Nasze biblioteki przygotowały mnóstwo świątecznych atrakcji i arcyciekawych zajęć dla najmłodszych, które mają za zadanie wprowadzić Czytelników w magiczny, pełen migotliwych światełek i rozbrzmiewających wkoło kolęd nastrój. Zajęcia plastyczne, warsztaty, prezentacje multimedialne, wspólne czytanie świątecznych książeczek - ehhh, Gwiazdka naprawdę już tuż tuż... Zapraszamy do oglądania naszych fotograficznych relacji.

Więcej…

Kim jesteśmy? Dokąd tuptamy?

IMG 20191128 105323

Filia nr 19

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża i z tej okazji, choć z pewnym poślizgiem, odwiedziła nas w milowickiej bibliotece grupa Jeżyków. Dzieciaki dowiedziały się różnych jeżowych ciekawostek, na przykład tego, że w Nowej Zelandii nie było jeży, dopóki nie zostały tam przywiezione. Albo tego, że jeże są największymi ssakami owadożernymi w naszym kraju. I że wcale nie lubią jabłek ponieważ wolą ślimaki. Jeżyki dowiedziały się też w jaki sposób można odróżnić jeża zachodniego od wschodniego oraz co się dzieje z jeżami, kiedy zaczynają hibernować.

Więcej…

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine