joomla vector social icons

Kolorowe kolaże

Czytaj więcej...

Filia nr 18

Czy może być coś lepszego, niż fajne spotkanie w bibliotece? Odwiedziny pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 36 zawsze gwarantują dobrą zabawę i dużo śmiechu. Tworzenie kolorowych kolaży to naprawdę super sprawa. Zobaczcie sami!

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Kobiet

Czytaj więcej...

Filia nr 18

Jak co roku - 8 marca - kobiety obchodzą swoje święto. W naszej bibliotece również uczciliśmy je godnie. Z tej okazji spotkały się kobiety z rożnych pokoleń, były panie starsze i młodsze, a nawet młodzież. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się przy wtórze organów elektrycznych i gitary. Śpiewaliśmy przeboje z dawnych i bliższych nam czasów. Poczęstunek słodkościami, przy kawie i herbacie, sprzyjał wesołemu nastrojowi.

Czytaj więcej...

Bal halloweenowy

Czytaj więcej...

W Filii nr 18

Z okazji Halloween w piątek, naszą bibliotekę na Juliuszu odwiedziły potwory: mumia, czarownica, biała dama, wampirzyca i inne straszydła. W czasie dwugodzinnego balu były tańce, zabawy, konkursy, potworne przekąski i magiczne napoje. Było strrrrasznie śmiesznie.

Czytaj więcej...

Przedświąteczna lekcja biblioteczna

Czytaj więcej...

Filia nr 18

Przed nami święta i składanie życzeń najbliższym. Najwięcej radości możemy sprawić wysyłając kartki świąteczne - własnoręcznie wykonane. Klasa I A ze SP nr 36 postanowiła zrobić takie kartki i włożyła w to zadanie mnóstwo serca. Mamy nadzieję, że najbliżsi uczniów będą szczęśliwi, gdy otrzymają takie cudowne życzenia.

Czytaj więcej...

Wieczór kolęd i pastorałek

Czytaj więcej...

Filia nr 18

W czwartek 28 stycznia 2016 czytelnicy i mieszkańcy Osiedla Juliusz, mieli okazję wziąć udział w wieczorze kolęd i pastorałek. Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie organów elektrycznych i gitary poprzedziły jasełka przygotowane przez uczniów kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 36.

Czytaj więcej...

Pracowity tydzień

Czytaj więcej...

W Filii nr 18

W minionym tygodniu spotkanie z uczniami kl. III zakończyło obchody I Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej w Filii nr 18 - Juliusz. Zajęcia rozpoczęły się minikonkursem z wiedzy o teatrze, a następnie uczniowie wcielając się w rolę różnych postaci, nie tylko bajkowych, poznawali trudną sztukę aktorską. W czwartek odbyło się drugie już spotkanie pt. „Śpiewać każdy może - także w bibliotece". Mali i duzi czytelnicy wspólnie śpiewali najpopularniejsze polskie piosenki przy akompaniamencie gitary i organów elektrycznych. Dzisiaj natomiast odwiedziła nas grupa „Wiewiórek" z Przedszkola nr 34. Dzieciaki zapoznały się z biblioteką i jej zbiorami, poznały zasady wypożyczania książek, różnicę między biblioteką a księgarnią, wypożyczalnią a czytelnią.

Czytaj więcej...

Piknik sportowy na Juliuszu

Czytaj więcej...

Filia nr 18

W piątek 24 sierpnia 2018 Filia nr 18 na Juliuszu została zaproszona do współudziału w pikniku sportowym, zorganizowanym przez Dom Aniołów Stróżów. Stanowisko biblioteczne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie brały udział w zgadywankach i krzyżówkach, a bonusem były gadżety biblioteczne, słodycze i oczywiście książki. Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie i po burzy wszyscy wrócili do sportowych zmagań.

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż...

Czytaj więcej...

Filia nr 18

Przez ostatnie trzy tygodnie uczestnicy zajęć plastycznych przygotowywali świąteczną dekorację naszej biblioteki, wykonali świeczniki z masy solnej, mikołaje, aniołki, choinki, bombki. Wspólnymi siłami przystroili panią zimę i ubrali choinkę. Hol naszej biblioteki ozdobiły też prace wykonane przez uczniów najmłodszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 36. Dziękujemy im za pomoc, a wszystkim oglądającym nasze zdjęcia życzymy Wesołych Świąt!

Czytaj więcej...

Święta tuż tuż...

Czytaj więcej...

W Filii nr 18

Świętą tuż, tuż. Dekoracja naszej biblioteki już gotowa. Wykonali ją uczniowie kl. I i kl. „0" ze Szkoły Podstawowej nr 36 oraz uczestnicy zajęć plastycznych „Artystyczne piątki". W tym roku królują kurczaki. Wykonane różnymi technikami zdobią hol naszej filii i wprowadzają w świąteczny nastrój wszystkich odwiedzających.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

"Kłótnia wróżek w Krainie Baśni"

F1-2

Filia nr 1

We wtorkowe popołudnie w naszej bibliotece miała miejsce okropna kłótnia, wyobraźcie sobie, że w Krainie Baśni pokłóciły się Wróżki! Ale nie martwcie się, wszystko było pod kontrolą, ponieważ Kłótnia Wróżek w Krainie Baśni to jedynie tytuł przedstawienia przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu.

Więcej…

Flagi, herby i jesienne drzewka ...

F2-3

Filia nr 2

W minionym tygodniu gościliśmy w naszej bibliotece kilka grup przedszkolnych, które wzięły udział w różnorakich zajęciach. Dzieci uczestniczyły w pogadankach dotyczących zmian w przyrodzie, które zachodzą jesienią i wykonały piękne jesienne drzewka.

Więcej…

"Malutka idzie do sklepu", czyli pierwsze spotkanie z biblioterapią

1

Filia nr 19

Kto powiedział, że samodzielność musi być straszna i przerażająca? Na pewno nie dzieciaki z 1b! W trakcie czwartkowego spotkania nasi najmłodsi czytelnicy wysłuchali bibliotrapeutycznej bajki o Malutkiej - dziewczynce, która panicznie bała się samodzielnie zrobić cokolwiek, a już zwłaszcza pójść do sklepu. Podczas pogadanki porozmawialiśmy z dzieciakami na temat samodzielności - o tym, czym ona jest i z czym się wiąże.

Więcej…

Wizyta w Bibliotece

kan1

Biblioteka Dziecięca

Cały ubiegły tydzień tajemnice bibliotecznych półek poznawały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 25. Kto to jest czytelnik? Jak należy zachować się w bibliotece? Co trzeba zrobić by zostać wzorowym czytelnikiem? O tym wszystkim dowiedziały się Sówki, Kangurki i Odkrywcy. Uzupełnieniem tak intensywnego bibliotecznego tygodnia były popołudniowe warsztaty plastyczne, podczas których rozgościły się u nas książkowe jeże.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine