Kolorowe kolaże

Czytaj więcej: Kolorowe kolaże

Filia nr 18

Czy może być coś lepszego, niż fajne spotkanie w bibliotece? Odwiedziny pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 36 zawsze gwarantują dobrą zabawę i dużo śmiechu. Tworzenie kolorowych kolaży to naprawdę super sprawa. Zobaczcie sami!

Czytaj więcej: Kolorowe kolaże

Przedświąteczna lekcja biblioteczna

Czytaj więcej: Przedświąteczna lekcja biblioteczna

Filia nr 18

Przed nami święta i składanie życzeń najbliższym. Najwięcej radości możemy sprawić wysyłając kartki świąteczne - własnoręcznie wykonane. Klasa I A ze SP nr 36 postanowiła zrobić takie kartki i włożyła w to zadanie mnóstwo serca. Mamy nadzieję, że najbliżsi uczniów będą szczęśliwi, gdy otrzymają takie cudowne życzenia.

Czytaj więcej: Przedświąteczna lekcja biblioteczna

Z okazji Dnia Kobiet

Czytaj więcej: Z okazji Dnia Kobiet

Filia nr 18

Jak co roku - 8 marca - kobiety obchodzą swoje święto. W naszej bibliotece również uczciliśmy je godnie. Z tej okazji spotkały się kobiety z rożnych pokoleń, były panie starsze i młodsze, a nawet młodzież. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się przy wtórze organów elektrycznych i gitary. Śpiewaliśmy przeboje z dawnych i bliższych nam czasów. Poczęstunek słodkościami, przy kawie i herbacie, sprzyjał wesołemu nastrojowi.

Czytaj więcej: Z okazji Dnia Kobiet

Piknik sportowy na Juliuszu

Czytaj więcej: Piknik sportowy na Juliuszu

Filia nr 18

W piątek 24 sierpnia 2018 Filia nr 18 na Juliuszu została zaproszona do współudziału w pikniku sportowym, zorganizowanym przez Dom Aniołów Stróżów. Stanowisko biblioteczne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie brały udział w zgadywankach i krzyżówkach, a bonusem były gadżety biblioteczne, słodycze i oczywiście książki. Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie i po burzy wszyscy wrócili do sportowych zmagań.

Czytaj więcej: Piknik sportowy na Juliuszu

Wieczór kolęd i pastorałek

Czytaj więcej: Wieczór kolęd i pastorałek

Filia nr 18

W czwartek 28 stycznia 2016 czytelnicy i mieszkańcy Osiedla Juliusz, mieli okazję wziąć udział w wieczorze kolęd i pastorałek. Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie organów elektrycznych i gitary poprzedziły jasełka przygotowane przez uczniów kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 36.

Czytaj więcej: Wieczór kolęd i pastorałek

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine