Dzień Kundelka

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Data 25 października to święto wszystkich wielorasowych psów i dlatego na popołudniowych zajęciach plastycznych w naszej bibliotece - Filii nr 17 - dzieci wykonały podobizny swoich pupili. Wyszły prześliczne :)

Czytaj więcej...

Kasztanowe ludziki

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Po dłuższej przerwie spowodowanej gruntownym remontem, nasza biblioteka - Filia nr 17 - Pogoń wznowiła swą działalność. W odnowionej czytelni odbyły się pierwsze popołudniowe warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Ponieważ jesień tuż tuż, dzieciaki własnoręcznie wykonały wesołego kasztanowego ludzika. Po zajęciach nasi mali czytelnicy z zainteresowaniem obejrzeli odnowioną bibliotekę zafascynowane swobodnym dostępem do każdej półeczki z kolorowymi książkami.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy

Czytaj więcej...

Filia nr 17

W tym tygodniu obchodzimy jedno z najmilszych świąt w roku - Dzień Matki. Dzieci z Przedszkola Nr 2 przygotowując z tej okazji inscenizację, chętnie wysłuchały ciekawych historyjek, w których pomysłowi bohaterowie szykują niespodzianki dla swoich mam. "Dla mojej mamusi" to tytuł popołudniowych warsztatów plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń. Dzieci wykonały sympatycznego misia z bukietem kolorowych kwiatów. Misiaczki będą dodatkiem do słodkiego buziaka dla mam w dniu ich święta.

Czytaj więcej...

Kolorowy październik

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Grupy maluchów z Przedszkola Nr 22, które w tym tygodniu odwiedziły naszą Filię nr 17, uczestniczyły w spotkaniach mających na celu przybliżenie znaczenia słowa RODZINA. W trakcie zabawy nauczyły się kto jest członkiem najbliższej rodziny, by później samodzielnie wykonać swoje małe drzewo genealogiczne. Jesienne kolaże to temat popołudniowych zajęć plastycznych. Z dostępnych materiałów takich jak liście, trawki, łupiny orzechów, jarzębiny itd. dzieci zrobiły kolorowe wyklejanki przedstawiające ulubione leśne zwierzątka. Każdemu z tych zwierzątek nadały śmieszne imiona.

Czytaj więcej...

Dzień Bociana Białego

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Polska to królestwo bocianów. Ptak ten jest uważany za symbol naszego kraju - żyje tu największa populacja na świecie. 31 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego i dlatego tego dnia na zajęciach plastycznych dzieci zrobiły z kolorowego papieru boćka Klekotka. Na zakończenie spotkania Pan Bocian w rozmowie z Lulkiem opowiedział o swoich przygodach w czasie powrotu z ciepłych krajów do Polski.

Czytaj więcej...

Sosnowiec czy Sosnowice

Czytaj więcej...

Filia nr 17

"Sosnowiec czy Sosnowice" - pod tym ciekawym tytułem odbyło się kolejne spotkanie Klubu Sympatyków Dawnej Pogoni. Przedstawione i wyświetlane dokumenty oraz zdjęcia miały wyjaśnić dlaczego dawniej stosowano te dwa określenia i od kiedy używa się tylko jednej nazwy - Sosnowiec. Pod koniec spotkania zostały zaprezentowane również zdjęcia ze Szkoły Realnej, wykonane przez naszych klubowiczów, którzy byli uczestnikami wycieczki po ciekawych obiektach naszego miasta.

Czytaj więcej...

Bella Dervi, zapomniany Kopciuszek z Sosnowca

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Po wakacyjnej i remontowej przerwie spotkaliśmy się ponownie w Klubie Sympatyków Dawnej Pogoni w bibliotece przy ulicy Będzińskiej. Gościem spotkania pt. "Bella Darvi, zapomniany Kopciuszek z Sosnowca" była dr Magdalena Boczkowska. W swojej prezentacji przedstawiła barwne życie zapomnianej hollywoodzkiej aktorki urodzonej w naszym mieście. W drugiej części spotkania poznaliśmy historię dwóch osiedli mieszkaniowych powstałych na Pogoni w latach trzydziestych. Jedno to tzw. Bloki Lwowskie czyli osiedle dla urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a drugie to domki dla robotników wybudowane przez Towarzystwo Osiedli Robotniczych.

Czytaj więcej...

Festyn na Pogoni

Czytaj więcej...

Filia nr 17

29 maja 2017 w dzielnicy Pogoń odbył się integracyjno-rodzinny festyn, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w ramach programu aktywności lokalnej. Filia nr 17 promowała Bibliotekę przy swoim stanowisku. Sygnałem do rozpoczęcia festynu był polonez, odtańczony przez dzieci z Przedszkola nr 22. W przygotowanych przez naszą filię atrakcjach (loteriach i konkursach zgaduj-zgadula), uczestniczyli zarówno najmłodsi mieszkańcy Pogoni, jak i dorośli, bowiem nagrodami były nie tylko cukierki, ale też książki, zakładki i inne gadżety biblioteczne. Pogoda dopisała więc wszyscy bawili się wyśmienicie.

Czytaj więcej...

13. Sosnowieckie Dni Literatury na Pogoni

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Trzynastą edycję Sosnowieckich Dni Literatury w Filii nr 17 - Pogoń rozpoczęliśmy od akcji pod tytułem Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem w przedszkolach czytana była bajka stworzona na podstawie książek R. Goscinnego i J. Sempego pt. "Mikołajek niczego się nie boi", gdyż to właśnie postać Mikołajka jest głównym bohaterem tegorocznych Dni Literatury. Natomiast na lekcjach bibliotecznych okazało się, że oprócz Mikołajka dzieci uwielbiają także Krecika, Bolka, Lolka, Zuzię i innych. Przedszkolaki chętnie narysowały i pokolorowały swoich ulubieńców.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine