joomla vector social icons

Pierwszy śnieg

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Wreszcie przyszła prawdziwa zima. Spadł pierwszy śnieg. Dzieci z Przedszkola nr 22 przygotowując się do zimowych ferii, odwiedziły Filię nr 17 i dowiedziały się jak być bezpiecznym podczas jazdy na sankach, łyżwach czy nartach. Ponieważ wkrótce przypada Dzień Babci i Dziadka na popołudniowych zajęciach plastycznych dzieci wykonały dla nich ozdobne ramki na zdjęcia, umieszczając w środku swoją uśmiechniętą buźkę.

Czytaj więcej...

Wkrótce Sylwester!

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Dużymi krokami zbliża się Sylwester. Nasze dzieci podczas popołudniowych warsztatów plastycznych przygotowały dla siebie i swoich bliskich karnawałowe maski i kolorowe kotyliony. Chcieliśmy wszystkim życzyć udanej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku.

Czytaj więcej...

Mikołajki na Pogoni

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Dzień 6 grudnia jest szczególny dla wszystkich dzieci oraz bardzo pracowity dla Mikołaja. W tym dniu na popołudniowych zajęciach w Filii nr 17 - Pogoń mali artyści, aby ułatwić pracę Świętemu Mikołajowi wykonali dla niego zmotoryzowany konwój pełen prezentów. Dużą niespodzianką dla dzieci było to, że Mikołaj o nich nie zapomniał i nocą podrzucił do naszej biblioteki skarpety pełne słodyczy. Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę o tym, aby pamiętał o nas w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Zimowo i karnawałowo

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Mamy już połowę stycznia, ale wciąż nie ma prawdziwej zimy. Dzieci z utęsknieniem wyczekują na śnieg. W tym tygodniu odwiedziły Filię nr 17 - Pogoń dwie grupy maluchów z Przedszkola nr 2, aby wysłuchać opowieści o śnieżnej zimie. Wraz ze świnką Peppą i jej rodzinką lepiły bałwana, rzucały śnieżkami, jeździły na sankach, nartach i łyżwach. Na zakończenie wykorzystując kody cyfra-kolor, pokolorowały zimowego misia. Pamiętając, że styczeń to miesiąc karnawału, na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci zrobiły z różnych materiałów piękne, kolorowe stroje, w których udadzą się na swój karnawałowy bal.

Czytaj więcej...

O tradycjach wigilijnych

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Święta tuż, tuż... We wszystkich domach trwają intensywne przygotowania. Koleżanki z Filii nr 17 odwiedziły przedszkola i w świątecznej atmosferze opowiedziały dzieciom o tradycjach wigilijnych. Również na popołudniowych zajęciach plastycznych panował świąteczny nastrój, dzieciaki wykonały piękne, ośnieżone stroiki na swój wigilijny stół. Mali plastycy życzą wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt.

Czytaj więcej...

Listopadowe spotkania - dla dzieci i dorosłych

Czytaj więcej...

Filia nr 17

W mijającym listopadowym tygodniu codziennie odwiedzały naszą bibliotekę grupy dzieci. W poniedziałek pierwszoklasiści z Katolickiej Szkoły Podstawowej mieli okazję poznać szczegóły pracy bibliotekarza i zasady wypożyczania książek. Wtorek to spotkanie z najmłodszą grupą przedszkolaków, która z zaciekawieniem oglądała półeczki z książeczkami, tym bardziej że była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Środa i czwartek to jesienne spotkania. Odwiedziły nas dwie grupy przedszkolaków, aby wysłuchać pogadanek o zmianach zachodzących w przyrodzie i przygotowaniach zwierząt do nadchodzącej zimy. Na zakończenie dzieci pokolorowały obrazki jesiennymi barwami. Ponieważ zbliża się Światowy Dzień Pluszowego Misia na popołudniowych zajęciach, grupa małych plastyków zrobiła wesołą rodzinkę misiów. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Zaśnieżone prace plastyczne

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Zima w pełni, ale śniegu nie widać. Z tego powodu na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń powstały przykryte białymi płatkami kompozycje, wykonane za pomocą różnych materiałów. Zajęcia zakończyły zimowe zabawy z tablicą multimedialną.

Czytaj więcej...

Troszkę historii, troszkę plastyki... :)

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji codziennie odwiedzają naszą bibliotekę - Filię nr 17 - Pogoń - grupy przedszkolaków, aby posłuchać o obyczajach i tradycjach związanych z tymi pięknymi świętami. Dzieci dowiedziały się jak to dawniej bywało i jak zwyczaje zmieniały się z biegiem lat. Były też choinkowe kolorowanki, kolędy i bajki, w których ulubieni bohaterowie przygotowują się do Świat Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w Filii nr 17

Czytaj więcej...

Pogadanki, wierszyki, hymn :)

W tym tygodniu obchodzimy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W ramach obchodów w Filii nr 17 - Pogoń odbyły się pogadanki edukacyjne dla przedszkolaków pt. "Nad Wisłą czyli kocham Polskę". Spotkania miały miejsce zarówno w siedzibie naszej biblioteki, jak i w przedszkolach. Dzieci wysłuchały krótkiej historii o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, poznały symbole narodowe i pokolorowały jeden z nich - nasze godło. Na zakończenie wspólnie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka " i wysłuchały hymnu narodowego. Na popołudniowych zajęciach plastycznych nawiązując również do obchodów Święta Niepodległości, dzieci wykonały biało-czerwone kokardy narodowe.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine