joomla vector social icons

Wielkanocne ozdoby

Czytaj więcej...

Filia nr 17

W Filii nr 17 - Pogoń przedświąteczny tydzień upłynął pod znakiem zbliżającej się Wielkanocy. Dzieci z Przedszkola nr 22 wysłuchały pogadanki o polskich zwyczajach związanych z tymi świętami oraz własnoręcznie ozdabiały kolorowe pisanki. Natomiast na popołudniowych zajęciach plastycznych nasi milusińscy przy pomocy dorosłych tworzyli wielobarwne świąteczne ozdoby.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Czytaj więcej...

Filia nr 17

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, natomiast 10 marca - Dzień Mężczyzn. Święta te to dobra okazja do złożenia paniom i panom życzeń i wręczenia drobnego upominku. Na popołudniowych zajęciach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń, dzieci z kolorowych materiałów przygotowały ozdobne karty z pięknymi życzeniami i box crafty ze słodkim dodatkiem.

Czytaj więcej...

Zimowo i prehistorycznie ;)

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Zima nas nie opuszcza. Nadchodzą srogie mrozy. Dzieci z Przedszkola nr 22 odwiedziły Filię 17 - Pogoń, aby dowiedzieć się jak pomóc zwierzętom przetrwać te mroźne dni. 26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Choć te zwierzęta dawno już wyginęły, to wciąż nie przestają fascynować ludzi, zwłaszcza dzieci. Na popołudniowych warsztatach plastycznych nasi mali artyści, wykonali te tajemnicze prehistoryczne gady. Niektóre z nich - pterodaktyle, potrafiły nawet poruszać skrzydłami.

Czytaj więcej...

Jesteśmy gotowi na wiosnę :)

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Nastała już kalendarzowa wiosna, ale na prawdziwą wiosenną scenerię musimy jeszcze poczekać. Mamy jednak nadzieję, że za kilka dni wiosna pokaże się w pełnej krasie. Dzieci z Przedszkola nr 2 i Przedszkola nr 22, które też nie mogą doczekać się prawdziwej, ciepłej wiosenki odwiedziły Filię nr 17 - Pogoń i wysłuchały opowieści o oznakach wiosny, topieniu marzanny oraz tradycjach wielkanocnych. Na popołudniowych zajęciach plastycznych mali plastycy zrobili z butelek i kolorowej bibuły swoje własne marzanny. Mieli je utopić w drodze do domu, chociaż było im szkoda, bo wyszły całkiem ładne kukiełki.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Niedźwiedź polarny, pomimo że jest największym lądowym drapieżnikiem wzbudza ludzką sympatię. Jest bielutki, puchaty, a młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. 27 lutego przypada Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Dzień ten przypomina nam o zagrożeniach czyhających na białe niedźwiedzie, wynikających ze zmian klimatu. Na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń, dzieci wykleiły wizerunek tego sympatycznego, lecz w naturze bardzo groźnego misia.

Czytaj więcej...

Urodziny Kubusia Puchatka

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Najsłynniejszy miś świata ma swoje święto 18 stycznia. Obchodzimy wówczas Dzień Kubusia Puchatka, w tym dniu bowiem urodził się jego twórca Alan Alexander Milne. Mali artyści z Filii nr 17 - Pogoń, oczywiście tak jak wszystkie dzieci na świecie, kochają tego sympatycznego misiaczka i jego przyjaciół. Chcąc uczcić ten dzień na popołudniowych zajęciach plastycznych stworzyli przy pomocy różnych materiałów i technik jego wizerunek w otoczeniu przyjaciół.

Czytaj więcej...

Sygnały nadchodzącej wiosny

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Wiosna tuż, tuż. Podczas zajęć edukacyjnych w Filii nr 17 dzieci z Przedszkola nr 22 miały okazję poznać pierwsze sygnały nadchodzącej wiosny. Natomiast w trakcie popołudniowych warsztatów plastycznych nasi mali plastycy korzystając z pomocy dorosłych tworzyli portret pierwszego wiosennego kwiatka. Zajęcia zakończyła zabawa z tablicą multimedialną.

Czytaj więcej...

"Impresje z balkonu" - wernisaż

Czytaj więcej...

Filia nr 17

27 lutego 2018 w siedzibie Filii nr 17 - Pogoń przy ulicy Będzińskiej 22 odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Dariusza Gruszki pt. "Impresje z balkonu". Pan Dariusz jest absolwentem Liceum Plastycznego w Dąbrowie Górniczej i Instytutu Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie o kierunku rzeźba. Z wielką pasją zajmuje się jednak fotografiką. Ciekawe inspiracje znajduje w uchwycaniu zmieniającego się nieba, które przybiera różne barwy w zależności od pory dnia i roku. Pomimo mroźnego dnia, licznie przybyli na wystawę goście, mieli okazję podziwiać niewielką część tej niezwykłej kolekcji. Wystawę można oglądać w siedzibie biblioteki w godzinach jej otwarcia do 31 marca br. Zapraszamy.

Czytaj więcej...

Bajkowe jasełka

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Zima w pełni, już zapomnieliśmy o świętach, a tu odwiedziły nas maluchy z Przedszkola nr 2 z niezwykle ciekawymi, ale zupełnie innymi jasełkami. W tym przedstawieniu, do stajenki przybyli nie Trzej Królowie, lecz znane postaci z bajek: Czerwony Kapturek i Wilk, Królewna Śnieżka, Krasnoludki i Zła Czarownica. Wizyta ta wywarła na nich dobroczynny wpływ. Wilk stał się potulny jak owieczka, a Zła Czarownica zamieniła się w dobrą wróżkę. Na zakończenie mali aktorzy wraz z zaproszonymi gośćmi z Przedszkola nr 22 zaśpiewali znane kolędy.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine