Po wakacyjnej przerwie...

Czytaj więcej...

Klub Sympatyków Dawnej Pogoni

9 października 2014 w Filii nr 17 - Pogoń odbyło się kolejne, pierwsze po wakacyjnej przerwie, spotkanie Klubu Sympatyków Dawnej Pogoni. Cieszymy się, bo do naszego Klubu dołączyli nowi miłośnicy dzielnicy. Spotkanie pod hasłem "Miejsca znane i nieznane" przebiegało w miłej atmosferze. Zapoznaliśmy się z niezwykle ciekawymi wspomnieniami i zdjęciami pana Mariana Sokołowskiego, który swoje młode lata spędził na Pogoni.

Czytaj więcej...

Małe kasztanowe ludziki w Filii nr 17

Czytaj więcej...

Popołudniowe warsztaty plastyczne dla dzieci

Z nowym rokiem szkolnym w Filii nr 17 - Pogoń przy ul.Będzińskiej "ruszyły" popołudniowe warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Tematem naszego spotkania był świat kasztanowych ludzików. Na kolejne zajęcia zapraszamy w każdą środę o godz. 15.30.

Czytaj więcej...

Historia sosnowieckich tramwajów

Czytaj więcej...

Spotkanie w Klubie Sympatyków Dawnej Pogoni

W dniu 12 czerwca 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Sympatyków Dawnej Pogoni w Filii nr 17 przy ulicy Będzińskiej. Tematem przewodnim były tramwaje w Sosnowcu, których historia zaczyna się 18 stycznia 1928 roku. W tym dniu otwarto trasę śródmieście Sosnowca przez Pogoń (ulicami 3 Maja, Żeromskiego, Orlą, Będzińską) do Będzina.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine