Światowy Dzień Zwierząt

Czytaj więcej...

Filia nr 17

4 października obchodzimy corocznie Światowy Dzień Zwierząt, natomiast cały październik jest miesiącem dobroci dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń kochają wszystkie zwierzęta, i te duże i te małe. Na popołudniowych warsztatach plastycznych wykonali z płytek CD i innych materiałów podobizny swoich ulubieńców: psa, kota, słonia, żyrafy oraz rybki.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Za nami pierwsze popołudniowe spotkanie plastyczne w tym roku szkolnym. Warsztaty poświęcone były postaciom z bajek, ponieważ 5 września i 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to świetna okazja by stworzyć portrety naszych ulubionych bohaterów poznanych w dzieciństwie.

Czytaj więcej...

Pieski małe dwa :)

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Czytaj więcej...

Kasztanowe popołudnie

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Przyszła do nas jesień. W Filii nr 17 - Pogoń odbyło się kasztanowe popołudniowe i warsztaty plastyczne. Z własnoręcznie uzbieranych brązowych kulek zdolni młodzi ludzie wyczarowali różnorodne figurki: uśmiechniętą żyrafę, mruczącego kota, sprytną gąsienicę. Zajęcia jak zwykle zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

Czytaj więcej...

Przed wakacjami...

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Przed nami wakacje. Mamy nadzieję, że będą ciepłe i słoneczne. Aby słońce świeciło przez całe lato próbowaliśmy je zaczarować. Na ostatnich w tym roku szkolnym popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci wykonały piękne, żółte słoneczniki, które rozkwitając upodabniają się do świecącego słoneczka. Życzymy wszystkim udanych wakacji!

Czytaj więcej...

Wakacje tuż tuż

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Jak zwykle w środę w bibliotece przy ulicy Będzińskiej (Filia nr 17 - Pogoń) odbyły się popołudniowe warsztaty plastyczne. Młodzi plastycy spełniając marzenia o wakacjach wykonali makiety domków letniskowych i samochodów, którymi pojadą na wypoczynek.

Czytaj więcej...

Wspomnienia z wakacji

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Wprawdzie wakacje już dawno się skończyły, lecz wciąż wracamy wspomnieniami do piaszczystej plaży, pięknych gór i jezior. Te wspomnienia znalazły odbicie na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń. Dzieci z przeróżnych, kolorowych materiałów wykonały wakacyjne kolaże. Patrząc na swe prace, wspominały niezwykłe przygody przeżyte podczas tegorocznego upalnego lata.

Czytaj więcej...

Życzenia dla Tatusiów

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Czytaj więcej...

Dzień Bociana Białego na Pogoni

Czytaj więcej...

Filia nr 17

31 maja w Polsce i na świecie obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Z tej to okazji podczas popołudniowych warsztatów plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą papierowych kółek wykonały portret reprezentanta jednego z najbardziej znanych gatunków ptaków w Polsce.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine