joomla vector social icons

Bezpieczny wypoczynek podczas ferii

Czytaj więcej: Bezpieczny wypoczynek podczas ferii

Filia nr 17

Jeśli "Mały Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku"... to wiadomo, że skierowany do "małych". Albowiem w przedbiegu ferii zimowych bibliotekę na Pogoni odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolna, która oprócz tego, że gościła po raz pierwszy w progach biblioteki, to jeszcze zapoznała się z podstawowymi zasadami bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. I już wszystko jest jasne... nie grozi nam np., że wjedziemy na sankach pod auto. A i bitwa na śnieżki nam nie groźna, ponieważ wiemy, że nie należy celować komuś w twarz. Tylko... śniegu brak.

Czytaj więcej: Bezpieczny wypoczynek podczas ferii

Dzień Kubusia Puchatka

Czytaj więcej: Dzień Kubusia Puchatka

Filia nr 17

Podczas popołudniowych warsztatów plastycznych pamiętaliśmy o Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka, obchodzonym 18 stycznia na pamiątkę urodzin jego twórcy A. A. Milne'a. Używając kolorowej bibuły dzieciaki własnoręcznie wykonały portret najsłynniejszego misia świata.

Czytaj więcej: Dzień Kubusia Puchatka

Ozdoby choinkowe na Pogoni

Czytaj więcej: Ozdoby choinkowe na Pogoni

Filia nr 17

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia wszyscy ubierają choinki. Podczas popołudniowych warsztatów plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci własnoręcznie wykonały z przeróżnych materiałów ozdoby choinkowe: aniołki ze złotymi włosami i świecące bombki.

Czytaj więcej: Ozdoby choinkowe na Pogoni

Zimowe pejzaże na Pogoni

Czytaj więcej: Zimowe pejzaże na Pogoni

Filia nr 17

Pierwsze w tym roku popołudniowe warsztaty plastyczne poświęciliśmy śnieżnej zimie, na którą cały czas czekaliśmy. Licznie przybyłe dzieciaki i ich opiekunowie własnoręcznie wykonały zimowe pejzaże. Posługując się różnymi materiałami plastycznymi stworzyły oryginalne kompozycje plastyczne. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się z Kotem Stefanem, grą zdobytą przez naszą drużynę podczas 4. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej.

Czytaj więcej: Zimowe pejzaże na Pogoni

Drużyna Świętych Mikołajów

Czytaj więcej: Drużyna Świętych Mikołajów

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Czytaj więcej: Drużyna Świętych Mikołajów

Więcej artykułów…


Z życia filii

Walentynki w Bibliosferze

tynki1

Filia nr 7

Przemiłe poetyckie spotkanie walentynkowe w doborowym towarzystwie już za nami. Pasjonaci poezji miłosnej i dobrej zabawy zaprezentowali ulubione wiersze. Marianna Oruba podzieliła się z uczestnikami własną twórczością poetycką. Były rozmowy, dyskusje, śpiewy i mnóstwo śmiechu...

Więcej…

Walentynkowy Mały Artysta

maw1

Filia nr 15

Kolejne zajęcia plastyczne "Małego Artysty" zaowocowały pięknymi Walentynkami, które wręczono najbliższym. Do wykonania upominków wykorzystano różne materiały plastyczne. Bardzo dobrze sprawdziły się zdekompletowane puzzle, które zamieniły się w przecudne serduszka.

Więcej…

Ferie 2019 - fotorelacja

Ferie lead

"Bałwankowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Bajeczki z kufra wyciągane

kuf1

Świat Nauki i Fantazji

W Labiryncie Książek odbyło się spotkanie z cyklu "Bajeczki z kufra wyciągane". Spotkanie miało na celu przybliżenie naszym młodym czytelnikom bajeczek, które czytały nasze mamy czy babcie. Mimo, iż proponowane książeczki różnią się od współczesnych wydań szatą graficzną i wspaniałą kolorystyką, to zawarte w nich treści są równie wartościowe. Przybyłe dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowieści o kłócących się rurach i żyrafie, która miała straszny katar.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine