Dzień Mamy i nie tylko...

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu czym obdarować Mamę w dniu jej święta, to może zerknąć do naszej galerii, aby zobaczyć co stworzyli zdolni, młodzi i kreatywni uczestnicy na popołudniowych warsztatach. W trakcie pracy wkładali całe serce w wykonanie upominków dla swoich Mam, aby na koniec móc się pochwalić takimi oto efektami.

Czytaj więcej...

Powitanie Wiosny!

Czytaj więcej...

Filia nr 20

W minionym tygodniu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 15 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 27, aby przywitać najpiękniejszą porę roku - Wiosnę. Poznały jej zwiastuny: pierwsze kwitnące kwiaty, powracające ptaki i zmiany pogody na bardziej przyjazne. Dzieci doskonale wiedzą, że teraz coraz częściej na niebie będzie gościło słoneczko. Tradycyjnie - przedszkolaki utopiły w misce z wodą własnoręcznie zrobioną, ekologiczną Marzannę, a następnie stworzyły barwny portret Pani Wiosny.

Czytaj więcej...

Bezpieczny wypoczynek podczas ferii

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Jeśli "Mały Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku"... to wiadomo, że skierowany do "małych". Albowiem w przedbiegu ferii zimowych bibliotekę na Pogoni odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolna, która oprócz tego, że gościła po raz pierwszy w progach biblioteki, to jeszcze zapoznała się z podstawowymi zasadami bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. I już wszystko jest jasne... nie grozi nam np., że wjedziemy na sankach pod auto. A i bitwa na śnieżki nam nie groźna, ponieważ wiemy, że nie należy celować komuś w twarz. Tylko... śniegu brak.

Czytaj więcej...

Islandia z Asią i Kasią

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Lodowce, wulkany, zorze polarne - takie określenia przychodzą na myśl po wczorajszym spotkaniu z Asią i Kasią na temat Islandii. Zapalone podróżniczki z pasją opowiadały o swojej wyprawie na tę niezwykłą wyspę. Mając świadomość, iż żadne zdjęcia nie oddadzą piękna nordyckich krajobrazów i po wysłuchaniu o tyle istotnych, co również praktycznych wskazówek ze strony prowadzących, nabraliśmy dużej ochoty, aby wybrać się tam na własną rękę.

Czytaj więcej...

Inwazja Szczurzaków

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Co by nie mówić o szczurach, to akurat te gryzonie z akcji Sosnowieckich Wodociągów zyskały spore grono sympatyków. Tym razem do grupy tej dołączyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 22 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Sosnowcu. Takie spotkania uświadamiają dzieciom, że "jedzenie nie jest w DECHĘ", a forma w jakiej te informacje są podawane, sprawia że uczestnicy chętnie słuchają. Nie bez znaczenia są także kolorowe naklejki, które otrzymuje każdy uczestnik i animacja, która w sposób bardzo obrazowy przemawia do młodych ludzi. Nie zmienia to faktu, że przesłanie i tak jest jedno: STOP SZCZURZAKOM!

Czytaj więcej...

Dzień Kubusia Puchatka

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Podczas popołudniowych warsztatów plastycznych pamiętaliśmy o Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka, obchodzonym 18 stycznia na pamiątkę urodzin jego twórcy A. A. Milne'a. Używając kolorowej bibuły dzieciaki własnoręcznie wykonały portret najsłynniejszego misia świata.

Czytaj więcej...

Najweselsza pora roku

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Wiosna to najweselsza pora roku. Wówczas najpiękniej kwitną kwiaty, zwierzęta mają najwięcej pracy, a drzewa i trawy zielenią się coraz mocniej każdego dnia. Słońce coraz śmielej wyłania się zza chmur i sprawia, że cała przyroda budzi się z nową energią. My również zaangażowaliśmy się w powitanie wiosny - dzieci z PM nr 2 topiły marzannę, a na popołudniowych zajęciach powstały piękne kwiaty, zwiastujące ulubioną, kolorową i chyba najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

Czytaj więcej...

Palenie jest passe!

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Przez trzy kolejne dni w Filii nr 17 odbywały się prelekcje połączone z warsztatami noszące tytuł, który nawet laikowi wszystko powie, mianowicie - "Palenie jest passe czyli jak puścić zdrowie i urodę z dymem?". Można by się jeszcze pokusić o dopisanie do tytułu: "i majątek". Dlaczego? Ponieważ jak skrupulatnie wyliczały to poszczególne grupy każdy palacz wydaje na nałóg średnio ponad 100 zł. tygodniowo, co w miesiącu daje nam kwotę ok. 450 zł. Można się zdziwić, prawda? Jeszcze większe zdziwienie wywołuje fakt, że w roku to suma ok 5 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Zimowe pejzaże na Pogoni

Czytaj więcej...

Filia nr 17

Pierwsze w tym roku popołudniowe warsztaty plastyczne poświęciliśmy śnieżnej zimie, na którą cały czas czekaliśmy. Licznie przybyłe dzieciaki i ich opiekunowie własnoręcznie wykonały zimowe pejzaże. Posługując się różnymi materiałami plastycznymi stworzyły oryginalne kompozycje plastyczne. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się z Kotem Stefanem, grą zdobytą przez naszą drużynę podczas 4. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Święta tuż tuż :):):)

choinka

Przygotowania do Gwiazdki trwają!

Nasze biblioteki przygotowały mnóstwo świątecznych atrakcji i arcyciekawych zajęć dla najmłodszych, które mają za zadanie wprowadzić Czytelników w magiczny, pełen migotliwych światełek i rozbrzmiewających wkoło kolęd nastrój. Zajęcia plastyczne, warsztaty, prezentacje multimedialne, wspólne czytanie świątecznych książeczek - ehhh, Gwiazdka naprawdę już tuż tuż... Zapraszamy do oglądania naszych fotograficznych relacji.

Więcej…

Kim jesteśmy? Dokąd tuptamy?

IMG 20191128 105323

Filia nr 19

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża i z tej okazji, choć z pewnym poślizgiem, odwiedziła nas w milowickiej bibliotece grupa Jeżyków. Dzieciaki dowiedziały się różnych jeżowych ciekawostek, na przykład tego, że w Nowej Zelandii nie było jeży, dopóki nie zostały tam przywiezione. Albo tego, że jeże są największymi ssakami owadożernymi w naszym kraju. I że wcale nie lubią jabłek ponieważ wolą ślimaki. Jeżyki dowiedziały się też w jaki sposób można odróżnić jeża zachodniego od wschodniego oraz co się dzieje z jeżami, kiedy zaczynają hibernować.

Więcej…

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine