Niezapominajki symbolem pamięci

Czytaj więcej: Niezapominajki symbolem pamięci

Filia nr 17

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja od 2002 roku. Ma ono na celu stałe przypominanie o ochronie środowiska i walorach polskiej przyrody oraz zachowanie w pamięci ważnych chwil i osób w naszym życiu. Właśnie dlatego podczas popołudniowych zajęć plastycznych dzieci z Filii nr 17 własnoręcznie wykonały te przepiękne, delikatne kwiaty symbolizujące pamięć.

Czytaj więcej: Niezapominajki symbolem pamięci

Turniej Bibliotek 2018!

Czytaj więcej: Turniej Bibliotek 2018!

Wygraliśmy!

"Do(wolność) czytania" to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W jego ramach został zorganizowany Turniej Bibliotek rozegrany pomiędzy Bibliotekami z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej oraz Będzina, któremu w tym roku przypadła rola gospodarza imprezy. Uczniowie z klas szkół podstawowych rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: literackiej, regionalnej i sportowej. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną. Rywalizację wygrała Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, którą reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej. Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników były zabawy przygotowane przez Laserhouse, strzelanie z łuku oraz rzut lotką do rycerskiej tarczy.

Czytaj więcej: Turniej Bibliotek 2018!

Wiosna w pełni

Czytaj więcej: Wiosna w pełni

Filia nr 17

Wiosna w pełni. Świecące słońce, sprzyja budzącej się do życia przyrodzie. Wszystko kwitnie i zieleni się. Na łąkach i leśnych polanach można spotkać kicające zające. W Filii nr 17 - Pogoń również można było zobaczyć te wesołe kicaki. Na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci zrobiły bowiem kwitnącą, wiosenną łączkę i hasające po niej sympatyczne szaraki.

Czytaj więcej: Wiosna w pełni

Wszystko o fladze

Czytaj więcej: Wszystko o fladze

Filia nr 17

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas popołudniowych zajęć mali plastycy i ich opiekunowie własnoręcznie wykonali różnymi technikami i z różnych materiałów biało-czerwony symbol naszego państwa. Poznali również ciekawostki związane z flagą np. że nie można starej flagi ot tak zniszczyć lub wyrzucić do kosza, najpierw trzeba od siebie oddzielić barwy białą i czerwoną i dopiero wtedy zutylizować.

Czytaj więcej: Wszystko o fladze

"Symetria w architekturze Sosnowca"

Czytaj więcej:

Filia nr 17

W dniu 25 kwietnia 2018 w Filii nr 17 - Pogoń przy ulicy Będzińskiej odbył się wernisaż wystawy prac konkursowych uczniów szkół podstawowych pt. "Symetria w architekturze Sosnowca". Konkurs fotograficzny został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Elizy Orzeszkowej. Podczas wernisażu zostały wręczone nagrody i dyplomy za następujące prace fotograficzne:

Czytaj więcej: "Symetria w architekturze Sosnowca"

Więcej artykułów…


Z życia filii

"Coś z niczego" - maj 2018

mp1

Filia nr 12

Każdy piątek w naszej bibliotece jest pracowity i wesoły. Zawsze tworzymy "coś z niczego". Tym razem ze skrawków filcu powstały piękne tulipany, które znalazły swoje miejsce w małych ogródkach ze styropianu. Na zajęciach podczas Tygodnia Bibliotek filia została ozdobiona girlandami z kolorowych kwiatów, które zostały wycięte z kartonu. Dzisiaj z rolek kartonowych stożków, starych gazet, bibuły i kolorowego papieru dziewczynki stworzyły psy i koty.

Więcej…

Laurki dla mamy

la1

Filia nr 3

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich mam. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53 postanowiły przygotować dla nich małe niespodzianki. Na dzisiejszym spotkaniu w bibliotece przedszkolaki zrobiły dla swoich mam piękne laurki. Na specjalnie przygotowanych kartkach dzieci przyklejały wycięte z papieru i pięknie pokolorowane kwiaty, serdeczne życzenia, malowały czerwone serca i serduszka. Mamy nadzieję, że te laurki będą dla każdej mamy pięknym prezentem.

Więcej…

"Pięćdziesiąt twarzy Reja"

rej1

Filia nr 15

W miniony czwartek w ramach "Klubu Seniora z pasją" mieliśmy przyjemność gościć Henryka Reja, poetę, autora kilku zbiorów aforyzmów wydanych przez krakowskie Wydawnictwo "Miniatura". Powitany słowami "najlepszy poeta wśród fizyków i najlepszy fizyk wśród poetów" zaprezentował kilka swoich pasji, które składały się na tytuł spotkania "Pięćdziesiąt twarzy Reja". Jego "skręty myślowe", "cudowne lęki na wszystko" i inne "działa literackie" złapane "w poczasku" to zupełnie nowe dźwięki, skrywające różne życiowe i twórcze przemyślenia. Poczęstunek ufundowała Piekarnia "Maciuś".

Więcej…

Bajkowa kraina - biblioteka!

kami1

Filia nr 5

„Czy to prawda, czy nie prawda, myślcie sobie jak tam chcecie, a ja przecież wam powiadam, kraina bajek jest na świecie". Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w bajkowych zajęciach literacko-teatralnych w Filii nr 5 - Walcownia. Magiczne pudełko, pacynki i teatrzyki kamishibai sprawiły, że bajkową krainą dla najmłodszych stała się BIBLIOTEKA!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine