Stworki z norki i Kuferek pełen bajek

Czytaj więcej: Stworki z norki i Kuferek pełen bajek

Filia nr 15

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania naszą bibliotekę odwiedziły grupy przedszkolne. Gościem specjalnym była Kaczka Dziwaczka. Przybyła ona z Krainy Fantazji z zaczarowanym kuferkiem. Kluczem do niego były baśniowe zagadki i inne zadania, które nawiązywały do treści odczytywanych wierszy. Wiele radości sprawiło dzieciom ozdabianie parasolek uśmiechniętymi kwiatuszkami.

Czytaj więcej: Stworki z norki i Kuferek pełen bajek

"Mała przestrzeń biblioteczna" i Dzień Dziecka

Czytaj więcej:

Filia nr 15

Za nami pierwsze warsztaty "Mała przestrzeń biblioteczna " w ramach grantu pozyskanego z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Zaprzyjaźniona z biblioteką młodzież z okolicznych szkół, ze Stowarzyszenia "Razem Dla", nasi mali czytelnicy i ich opiekunowie oraz Radny Miasta Sosnowca Kamil Wnuk i Doktor Dabo Biedronka z Fundacji "Dr Clown", wspólnie wykonywali mikro biblioteki. Przed nami bardzo pracowity czerwiec, ale pierwsze efekty można już zobaczyć na fotorelacji.

Czytaj więcej: "Mała przestrzeń biblioteczna" i Dzień Dziecka

Finał akcji charytatywnej

Czytaj więcej: Finał akcji charytatywnej

Filia nr 15

Zakończyła się akcja charytatywna "Książka na zdrowie" zorganizowana przez Filię nr 15 Mec MBP w Sosnowcu we współpracy z Fundacją "Dr Clown" Oddział Sosnowiec. Naszą akcję promowało Radio Eska, za co serdecznie dziękujemy. Podczas miesięcznej zbiórki, zorganizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zebrano kilka tysięcy książek. Do akcji włączyli się mieszkańcy Sosnowca, ale również Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej: Finał akcji charytatywnej

Majowy Klub Seniora z pasją

Czytaj więcej: Majowy Klub Seniora z pasją

Filia nr 15

W tym miesiącu Klub Seniora z pasją gościł grupę muzyczną z Przedszkola nr 44 wraz z wychowawczynią - Edytą Florczyk oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu. Klasy IVb i VI b pod kierunkiem Magdaleny Zmarlak i Katarzyny Gwoździk przygotowały występ taneczno-wokalny z okazji Dnia Zwycięstwa. Przedszkolaki zaprezentowały dwa utwory muzyki poważnej odegrane na dzwonkach chromatycznych, natomiast uczniowie zaprezentowali swój zwycięski program nagrodzony w V Konkursie Piosenki Powstańczej Warszawy.

Czytaj więcej: Majowy Klub Seniora z pasją

Jeżycjada - wyróżnienie dla Filii nr 15

Czytaj więcej: Jeżycjada - wyróżnienie dla Filii nr 15

Brawo!!!

Miło nam poinformować, że w III edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady organizowanego przez Wydawnictwo Akapit-Press nasze literacko-plastyczne spotkanie z Borejkami, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu zostało wyróżnione spośród kilkuset instytucji kulturalnych i oświatowych i znalazło się w czołowej dwudziestce.

Czytaj więcej: Jeżycjada - wyróżnienie dla Filii nr 15

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine