Świętujemy 11 listopada!

Czytaj więcej...

Filia nr 15

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji do akcji "Kotylion dla Seniora" włączyła się Szkoła Podstawowa nr 46. Uczniowie pod opieką Joanny Adamczyk oraz Magdaleny Zachariasz wykonali piękne kokardy narodowe, które zostaną wręczone starszym uczestnikom Zagórskich Obchodów Święta Niepodległości pod Lapidarium Armii Krajowej w Sosnowcu Zagórzu. Dziękujemy bardzo!

Czytaj więcej...

"Mała przestrzeń biblioteczna" i Dzień Dziecka

Czytaj więcej...

Filia nr 15

Za nami pierwsze warsztaty "Mała przestrzeń biblioteczna " w ramach grantu pozyskanego z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Zaprzyjaźniona z biblioteką młodzież z okolicznych szkół, ze Stowarzyszenia "Razem Dla", nasi mali czytelnicy i ich opiekunowie oraz Radny Miasta Sosnowca Kamil Wnuk i Doktor Dabo Biedronka z Fundacji "Dr Clown", wspólnie wykonywali mikro biblioteki. Przed nami bardzo pracowity czerwiec, ale pierwsze efekty można już zobaczyć na fotorelacji.

Czytaj więcej...

Jeżycjada - wyróżnienie dla Filii nr 15

Czytaj więcej...

Brawo!!!

Miło nam poinformować, że w III edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady organizowanego przez Wydawnictwo Akapit-Press nasze literacko-plastyczne spotkanie z Borejkami, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu zostało wyróżnione spośród kilkuset instytucji kulturalnych i oświatowych i znalazło się w czołowej dwudziestce.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie w "Klubie seniora z pasją"

Czytaj więcej...

Filia nr 15

17 października 2019 w ramach comiesięcznych spotkań "Klubu Seniora z pasją" odbył się wieczór autorski Edyty Kowalskiej, autorki trzech książek: "Ścieżki życia", "Ścieżki przeszłości" oraz "Ścieżki we mgle". Rozmowa dotyczyła głównie tej najnowszej - "Ścieżki we mgle". Autorka podzieliła się z nami historią powstawania fabuły. Miłą niespodzianką było losowanie wśród zebranych gości promocyjnego egzemplarza. Słodki poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia "Maciuś".

Czytaj więcej...

Majowy Klub Seniora z pasją

Czytaj więcej...

Filia nr 15

W tym miesiącu Klub Seniora z pasją gościł grupę muzyczną z Przedszkola nr 44 wraz z wychowawczynią - Edytą Florczyk oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu. Klasy IVb i VI b pod kierunkiem Magdaleny Zmarlak i Katarzyny Gwoździk przygotowały występ taneczno-wokalny z okazji Dnia Zwycięstwa. Przedszkolaki zaprezentowały dwa utwory muzyki poważnej odegrane na dzwonkach chromatycznych, natomiast uczniowie zaprezentowali swój zwycięski program nagrodzony w V Konkursie Piosenki Powstańczej Warszawy.

Czytaj więcej...

Wieszająki z Szafonii

Czytaj więcej...

Filia nr 15

"Wieszająki z szafonii" to tytuł naszego konkursu recytatorskiego wierszy Joanny Kulmowej kierowany do dzieci klas I-III szkół podstawowych. 28 marca odbyła się druga edycja tej uroczystości, nad którą Honorowy Patronat objął Pan Jan Kulma, a także wyraził zgodę na nadanie konkursowi Imienia Joanny Kulmowej. 

Czytaj więcej...

Stworki z norki i Kuferek pełen bajek

Czytaj więcej...

Filia nr 15

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania naszą bibliotekę odwiedziły grupy przedszkolne. Gościem specjalnym była Kaczka Dziwaczka. Przybyła ona z Krainy Fantazji z zaczarowanym kuferkiem. Kluczem do niego były baśniowe zagadki i inne zadania, które nawiązywały do treści odczytywanych wierszy. Wiele radości sprawiło dzieciom ozdabianie parasolek uśmiechniętymi kwiatuszkami.

Czytaj więcej...

Finał akcji charytatywnej

Czytaj więcej...

Filia nr 15

Zakończyła się akcja charytatywna "Książka na zdrowie" zorganizowana przez Filię nr 15 Mec MBP w Sosnowcu we współpracy z Fundacją "Dr Clown" Oddział Sosnowiec. Naszą akcję promowało Radio Eska, za co serdecznie dziękujemy. Podczas miesięcznej zbiórki, zorganizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zebrano kilka tysięcy książek. Do akcji włączyli się mieszkańcy Sosnowca, ale również Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej...

"Miej serce i daj serce"

Czytaj więcej...

Filia nr 15

W marcu Filia nr 15 - Mec gościła uczniów zagórskich szkół i młodzież ze Stowarzyszenia "Razem Dla". Pod okiem bibliotekarzy przygotowywali rekwizyty i elementy do scenografii przedstawienia teatralnego "Czy tutaj mieszka Królewna Śnieżka?" oraz poduszki na kiermasz. Poniżej fotorelacja.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Kim jesteśmy? Dokąd tuptamy?

IMG 20191128 105323

Filia nr 19

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża i z tej okazji, choć z pewnym poślizgiem, odwiedziła nas w milowickiej bibliotece grupa Jeżyków. Dzieciaki dowiedziały się różnych jeżowych ciekawostek, na przykład tego, że w Nowej Zelandii nie było jeży, dopóki nie zostały tam przywiezione. Albo tego, że jeże są największymi ssakami owadożernymi w naszym kraju. I że wcale nie lubią jabłek ponieważ wolą ślimaki. Jeżyki dowiedziały się też w jaki sposób można odróżnić jeża zachodniego od wschodniego oraz co się dzieje z jeżami, kiedy zaczynają hibernować.

Więcej…

Spotkanie z podróżnikiem - Waldkiem Maliną!

Malina plakat F-7

Filia nr 7

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Filia nr 7 zaprasza serdecznie na spotkanie z  podróżnikiem, Waldkiem Maliną, które odbędzie się 12 grudnia (czwartek) o godz. 16:00 w Filii nr 7, ul. Kalinowa (Pawilon). Podróżnik opowie zebranym o tajemniczym i pięknym państwie, jakim jest Kazachstan oraz przybliży szczegóły  swojej rozwerowej wyprawy.

Więcej…

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine