My uczniowie I klasy...

Czytaj więcej: My uczniowie I klasy...

Filia nr 14

Początek lutego to w Filii nr 14 czas na uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas I ze SP nr 9 przybyli licznie na to wyjątkowe spotkanie. Podczas pasowania dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji na temat funkcjonowania biblioteki, odpowiadały na literackie zagadki oraz rozwiązywały trudne zadania związane z książką i biblioteką. Przyszedł też czas na uroczyste ślubowanie. Każde z dzieci na pamiątkę otrzymało specjalny medal.

Czytaj więcej: My uczniowie I klasy...

Barwy jesieni

Czytaj więcej: Barwy jesieni

Filia nr 14

Za oknem jesień i w zagórskiej Filii nr 14 pojawiły się także jesienne akcenty. Dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej nr 9 wykonały oryginalną techniką drzewa w jesiennych barwach oraz ozdobne liście. Rozwiązywały także rebusy i zagadki związane z jesienią.

Czytaj więcej: Barwy jesieni

Baśniowe spotkanie z Andersenem

Czytaj więcej: Baśniowe spotkanie z Andersenem

Filia nr 14

10 października 2018 w Filii nr 14 w Zagórzu odbyło się literackie spotkanie dla kl. Ib Szkoły Podstawowej nr 9. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z twórczością H.C. Andersena, obejrzeli prezentację o duńskim pisarzu, posłuchali piosenki o Calineczce oraz rozwiązywali trudne zadania i krzyżówkę związaną z baśniami. Na koniec pełni werwy kolorowali przygotowane malowanki.

Czytaj więcej: Baśniowe spotkanie z Andersenem

Kocham Cię Polsko...

Czytaj więcej: Kocham Cię Polsko...

Filia nr 14

9 listopada 2018, niemal w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się konkurs wiedzy dla klas piątych „Kocham Cię Polsko...". Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i czasów współczesnych naszej ojczyzny. Musieli także znać polskie symbole narodowe oraz geografię naszego kraju. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Kocham Cię Polsko...

Nowe klimatyzatory już są

Czytaj więcej: Nowe klimatyzatory już są

Filia nr 14

Pracownicy Filii nr 14 - Zagórze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki wsparciu naszych Czytelników zakupiono 2 klimatyzatory do czytelni za kwotę 15 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że temperatura w pomieszczeniu w dużym stopniu ułatwi użytkownikom korzystanie z naszej placówki. Zapraszamy!

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine