Nowe klimatyzatory już są

Czytaj więcej: Nowe klimatyzatory już są

Filia nr 14

Pracownicy Filii nr 14 - Zagórze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki wsparciu naszych Czytelników zakupiono 2 klimatyzatory do czytelni za kwotę 15 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że temperatura w pomieszczeniu w dużym stopniu ułatwi użytkownikom korzystanie z naszej placówki. Zapraszamy!

Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Czytaj więcej: Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Filia nr 14

W pełen słońca wiosenny piątek do Filii nr 14 w Zagórzu przybyła grupa „Pszczółek" z Przedszkola Miejskiego nr 39. Mali goście wysłuchali ciekawostek o bibliotece, śmiało udzielali odpowiedzi na bajkowe zagadki, a także poznali biblioteczne zakamarki. Na koniec każdy otrzymał zakładkę do książki oraz słodkie co nieco. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Artystyczna środa w Zagórzu

Czytaj więcej: Artystyczna środa w Zagórzu

Filia nr 14

6 grudnia 2017 zagórska biblioteka (Filia nr 14) zamieniła się w „Fabrykę Mikołajów". Uczestniczące w zajęciach plastycznych dzieci, wykorzystały różne materiały, aby zrobić mikołajkową postać. Oczekiwany tego dnia gość nie zawiódł i obdarować dzieci drobnymi prezentami.

Czytaj więcej: Artystyczna środa w Zagórzu

Wielkanocne zwyczaje na czele z jajem

Czytaj więcej: Wielkanocne zwyczaje na czele z jajem

Filia nr 14

Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 9 poznawali tradycje związane z tymi świętami takie jak: pogrzeb żuru, wieszanie śledzia czy topienie Judasza. Po krótkiej prezentacji rozwiązywali wielkanocne rebusy, wykreślanki i krzyżówki oraz dekorowali świąteczne rysunki.

Czytaj więcej: Wielkanocne zwyczaje na czele z jajem

W blasku choinkowych świec

Czytaj więcej: W blasku choinkowych świec

Filia nr 14

Grudzień upływa w Filii nr 14 pod hasłem Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z młodszych klas licznie przybywają na lekcje związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Podczas zajęć poznają zwyczaje świąteczne, rozwiązują zimowe łamigłówki oraz sprawdzają swoją wiedzę w krzyżówkach. Jest też czas na piękne ozdobienie choinek, za które dzieci otrzymują magiczne medale mikołajkowe oraz zakładki do książek z motywem świątecznym.

Czytaj więcej: W blasku choinkowych świec

Więcej artykułów…


Z życia filii

Warsztaty ze "Świerszczykiem", warsztaty literackie i spotkanie z K. Borkowską

rw1

Filia nr 2

W minionym tygodniu w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się warsztaty z czasopismem "Świerszczyk", do udziału w których zaprosiła nas Biblioteka Śląska. W warsztatach udział wzięli uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Dzieci stały się redaktorami własnego czasopisma: zaprojektowały okładkę, tworzyły historyjki obrazkowe i inne rubryki w przygotowanych szablonach, które zostały włożone w przezroczyste okładki i spięte plastikowym grzbietem. W ten sposób każdy drugoklasista wykonał własny, niepowtarzalny numer "Świerszczyka"! Obejrzeliśmy również filmiki o "Świerszczyku" ze Świerszczykowego kanału filmowego, a wszystko to zostało poprzedzone prezentacją przedstawiającą krótką historię czasopisma. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

ks1

Filia nr 15

Za nami inauguracja kolejnego sezonu "Klubu Seniora z pasją". Naszym gościem była Anna Piróg, członkini Klubu Pozytywnie Zakręceni Plus 55 z Tychów, która właśnie wydała swoją pierwszą powieść "Mroczny dwór". Autorka postanowiła zbudować swój świat od nowa, zaczynając od dymu z komina. Owocem jej pracy stała się właśnie ta książka. Książka zawiera wątki autobiograficzne i jest rekompensatą wielkiej, niespełnionej miłości. Spotkanie było bardzo interesujące, autorka podzieliła się z nami swoimi innymi pasjami i działalnością artystyczną. Z niecierpliwością czekamy na dalsze losy bohaterów "Mrocznego dworu". Słodki poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia Maciuś.

Więcej…

Wspomnienia z wakacji

wsp4

Filia nr 17

Wprawdzie wakacje już dawno się skończyły, lecz wciąż wracamy wspomnieniami do piaszczystej plaży, pięknych gór i jezior. Te wspomnienia znalazły odbicie na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń. Dzieci z przeróżnych, kolorowych materiałów wykonały wakacyjne kolaże. Patrząc na swe prace, wspominały niezwykłe przygody przeżyte podczas tegorocznego upalnego lata.

Więcej…

Orzeł biały naszą dumą

orz1

Filia nr 20

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu, wzięli udział w zajęciach "Orzeł biały naszą dumą". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi oraz wykonały prace plastyczne.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine