joomla vector social icons

Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Czytaj więcej: Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Filia nr 14

W pełen słońca wiosenny piątek do Filii nr 14 w Zagórzu przybyła grupa „Pszczółek" z Przedszkola Miejskiego nr 39. Mali goście wysłuchali ciekawostek o bibliotece, śmiało udzielali odpowiedzi na bajkowe zagadki, a także poznali biblioteczne zakamarki. Na koniec każdy otrzymał zakładkę do książki oraz słodkie co nieco. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Wielkanocne zwyczaje na czele z jajem

Czytaj więcej: Wielkanocne zwyczaje na czele z jajem

Filia nr 14

Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 9 poznawali tradycje związane z tymi świętami takie jak: pogrzeb żuru, wieszanie śledzia czy topienie Judasza. Po krótkiej prezentacji rozwiązywali wielkanocne rebusy, wykreślanki i krzyżówki oraz dekorowali świąteczne rysunki.

Czytaj więcej: Wielkanocne zwyczaje na czele z jajem

W blasku choinkowych świec

Czytaj więcej: W blasku choinkowych świec

Filia nr 14

Grudzień upływa w Filii nr 14 pod hasłem Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z młodszych klas licznie przybywają na lekcje związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Podczas zajęć poznają zwyczaje świąteczne, rozwiązują zimowe łamigłówki oraz sprawdzają swoją wiedzę w krzyżówkach. Jest też czas na piękne ozdobienie choinek, za które dzieci otrzymują magiczne medale mikołajkowe oraz zakładki do książek z motywem świątecznym.

Czytaj więcej: W blasku choinkowych świec

Artystyczna środa w Zagórzu

Czytaj więcej: Artystyczna środa w Zagórzu

Filia nr 14

6 grudnia 2017 zagórska biblioteka (Filia nr 14) zamieniła się w „Fabrykę Mikołajów". Uczestniczące w zajęciach plastycznych dzieci, wykorzystały różne materiały, aby zrobić mikołajkową postać. Oczekiwany tego dnia gość nie zawiódł i obdarować dzieci drobnymi prezentami.

Czytaj więcej: Artystyczna środa w Zagórzu

"Artystyczna środa" już za nami!

Czytaj więcej:

Filia nr 14

W środę 8 listopada 2017 w Filii nr 14 - Zagórze odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci. Chociaż to debiut zagórskiej "Artystycznej środy" frekwencja dopisała! Najmłodsi uczestnicy wykonali kotyliony, gdyż Święto Niepodległości już tuż tuż. Biało-czerwonych kokard powstało sporo, bo to zadanie przypadło do gustu młodym artystom. Chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia, które będą się odbywały w każdą pierwszą środę miesiąca. Do zobaczenia:)

Czytaj więcej: "Artystyczna środa" już za nami!

Więcej artykułów…


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine