joomla vector social icons

My uczniowie I klasy...

Czytaj więcej...

Filia nr 14

Początek lutego to w Filii nr 14 czas na uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas I ze SP nr 9 przybyli licznie na to wyjątkowe spotkanie. Podczas pasowania dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji na temat funkcjonowania biblioteki, odpowiadały na literackie zagadki oraz rozwiązywały trudne zadania związane z książką i biblioteką. Przyszedł też czas na uroczyste ślubowanie. Każde z dzieci na pamiątkę otrzymało specjalny medal.

Czytaj więcej...

Baśniowe spotkanie z Andersenem

Czytaj więcej...

Filia nr 14

10 października 2018 w Filii nr 14 w Zagórzu odbyło się literackie spotkanie dla kl. Ib Szkoły Podstawowej nr 9. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z twórczością H.C. Andersena, obejrzeli prezentację o duńskim pisarzu, posłuchali piosenki o Calineczce oraz rozwiązywali trudne zadania i krzyżówkę związaną z baśniami. Na koniec pełni werwy kolorowali przygotowane malowanki.

Czytaj więcej...

Artystyczna środa w Zagórzu

Czytaj więcej...

Filia nr 14

6 grudnia 2017 zagórska biblioteka (Filia nr 14) zamieniła się w „Fabrykę Mikołajów". Uczestniczące w zajęciach plastycznych dzieci, wykorzystały różne materiały, aby zrobić mikołajkową postać. Oczekiwany tego dnia gość nie zawiódł i obdarować dzieci drobnymi prezentami.

Czytaj więcej...

Barwy jesieni

Czytaj więcej...

Filia nr 14

Za oknem jesień i w zagórskiej Filii nr 14 pojawiły się także jesienne akcenty. Dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej nr 9 wykonały oryginalną techniką drzewa w jesiennych barwach oraz ozdobne liście. Rozwiązywały także rebusy i zagadki związane z jesienią.

Czytaj więcej...

Nowe klimatyzatory już są

Czytaj więcej...

Filia nr 14

Pracownicy Filii nr 14 - Zagórze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki wsparciu naszych Czytelników zakupiono 2 klimatyzatory do czytelni za kwotę 15 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że temperatura w pomieszczeniu w dużym stopniu ułatwi użytkownikom korzystanie z naszej placówki. Zapraszamy!

W blasku choinkowych świec

Czytaj więcej...

Filia nr 14

Grudzień upływa w Filii nr 14 pod hasłem Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z młodszych klas licznie przybywają na lekcje związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Podczas zajęć poznają zwyczaje świąteczne, rozwiązują zimowe łamigłówki oraz sprawdzają swoją wiedzę w krzyżówkach. Jest też czas na piękne ozdobienie choinek, za które dzieci otrzymują magiczne medale mikołajkowe oraz zakładki do książek z motywem świątecznym.

Czytaj więcej...

Kocham Cię Polsko...

Czytaj więcej...

Filia nr 14

9 listopada 2018, niemal w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się konkurs wiedzy dla klas piątych „Kocham Cię Polsko...". Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i czasów współczesnych naszej ojczyzny. Musieli także znać polskie symbole narodowe oraz geografię naszego kraju. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej...

Wielkanocne zwyczaje na czele z jajem

Czytaj więcej...

Filia nr 14

Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 9 poznawali tradycje związane z tymi świętami takie jak: pogrzeb żuru, wieszanie śledzia czy topienie Judasza. Po krótkiej prezentacji rozwiązywali wielkanocne rebusy, wykreślanki i krzyżówki oraz dekorowali świąteczne rysunki.

Czytaj więcej...

"Artystyczna środa" już za nami!

Czytaj więcej...

Filia nr 14

W środę 8 listopada 2017 w Filii nr 14 - Zagórze odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci. Chociaż to debiut zagórskiej "Artystycznej środy" frekwencja dopisała! Najmłodsi uczestnicy wykonali kotyliony, gdyż Święto Niepodległości już tuż tuż. Biało-czerwonych kokard powstało sporo, bo to zadanie przypadło do gustu młodym artystom. Chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia, które będą się odbywały w każdą pierwszą środę miesiąca. Do zobaczenia:)

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine