My uczniowie I klasy...

Czytaj więcej: My uczniowie I klasy...

Filia nr 14

Początek lutego to w Filii nr 14 czas na uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas I ze SP nr 9 przybyli licznie na to wyjątkowe spotkanie. Podczas pasowania dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji na temat funkcjonowania biblioteki, odpowiadały na literackie zagadki oraz rozwiązywały trudne zadania związane z książką i biblioteką. Przyszedł też czas na uroczyste ślubowanie. Każde z dzieci na pamiątkę otrzymało specjalny medal.

Czytaj więcej: My uczniowie I klasy...

Barwy jesieni

Czytaj więcej: Barwy jesieni

Filia nr 14

Za oknem jesień i w zagórskiej Filii nr 14 pojawiły się także jesienne akcenty. Dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej nr 9 wykonały oryginalną techniką drzewa w jesiennych barwach oraz ozdobne liście. Rozwiązywały także rebusy i zagadki związane z jesienią.

Czytaj więcej: Barwy jesieni

Baśniowe spotkanie z Andersenem

Czytaj więcej: Baśniowe spotkanie z Andersenem

Filia nr 14

10 października 2018 w Filii nr 14 w Zagórzu odbyło się literackie spotkanie dla kl. Ib Szkoły Podstawowej nr 9. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z twórczością H.C. Andersena, obejrzeli prezentację o duńskim pisarzu, posłuchali piosenki o Calineczce oraz rozwiązywali trudne zadania i krzyżówkę związaną z baśniami. Na koniec pełni werwy kolorowali przygotowane malowanki.

Czytaj więcej: Baśniowe spotkanie z Andersenem

Kocham Cię Polsko...

Czytaj więcej: Kocham Cię Polsko...

Filia nr 14

9 listopada 2018, niemal w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się konkurs wiedzy dla klas piątych „Kocham Cię Polsko...". Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i czasów współczesnych naszej ojczyzny. Musieli także znać polskie symbole narodowe oraz geografię naszego kraju. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Kocham Cię Polsko...

Nowe klimatyzatory już są

Czytaj więcej: Nowe klimatyzatory już są

Filia nr 14

Pracownicy Filii nr 14 - Zagórze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki wsparciu naszych Czytelników zakupiono 2 klimatyzatory do czytelni za kwotę 15 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że temperatura w pomieszczeniu w dużym stopniu ułatwi użytkownikom korzystanie z naszej placówki. Zapraszamy!

Więcej artykułów…


Z życia filii

Troszkę o wiośnie, troszkę o gryzoniach ;)

b1

Filia nr 5

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych poświęconych najpiękniejszej z pór roku – wiośnie. Obejrzały prezentację multimedialną o zwiastunach wiosny, odpowiedziały na wiosenne zagadki i wysłuchały kilku wiosennych wierszy. A boćki wykonane przez dzieci sprawiły, że od razu zaświeciło słońce i mogliśmy głośno zaśpiewać „Kle, kle boćku...". Ale to nie wszystko...

Więcej…

Wernisaż wystawy Agaty Parady

par3

Filia nr 1

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 1 - Środula, odbył się wernisaż prac Agaty Parady - "Kraina robótek ręcznych, czyli coś z niczego". Recykling - to słowo towarzyszy bohaterce wieczoru, gdy tworzy swoje rękodzieło. Oprócz tego Pani Agata maluje anioły, a w każdy obraz (jak sama mówi) wkłada serce i wiele pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć a może zainspirować się pracami Pani Agaty. Można je oglądać do 23 kwietnia 2019, w godzinach otwarcia biblioteki.

Więcej…

O pszczołach i lesie

las1

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

19 marca 2019 w Bibliosferze odbyły się warsztaty przyrodnicze przeprowadzone przez panią Agatę Kloczkowską, pracownika Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 29 dowiedziały się mnóstwa ciekawostek o pszczołach miodnych i niemiodnych, o ich gatunkach, zwyczajach i etapach rozwoju. Uzdrawiająca moc lasu była tematem spotkania dla uczniów klasy piątej, którzy poznali las, jego mieszkańców i dowiedzieli się jaki wpływ wywiera środowisko przyrodnicze na człowieka. Przeprowadzone zajęcia były niezwykle interesujące i podobały się wszystkim uczestnikom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Więcej…

Pasowanie na czytelnika w Mediatece

pa1

Świat Nauki i Fantazji

15 marca 2019 w Świecie Nauki i Fantazji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Sosnowcu zostały pasowane na czytelników. Uczniowie byli bardzo przejęci. W wielkim skupieniu, z prawą ręką uniesioną ku górze, wypowiadali słowa przysięgi. Kolejnym etapem tej podniosłej uroczystości był moment pasowania, podczas którego na ramieniu każdego dziecka spoczęła ogromna książka. Nasi nowi czytelnicy otrzymali legitymacje i stali się pełnoprawnymi członkami czytelniczej społeczności. Duma rozpierała ich młode serca na myśl o własnej karcie i możliwości samodzielnego wypożyczenia "Pierwszej Książki".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine