joomla vector social icons

Barwy jesieni

Czytaj więcej: Barwy jesieni

Filia nr 14

Za oknem jesień i w zagórskiej Filii nr 14 pojawiły się także jesienne akcenty. Dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej nr 9 wykonały oryginalną techniką drzewa w jesiennych barwach oraz ozdobne liście. Rozwiązywały także rebusy i zagadki związane z jesienią.

Czytaj więcej: Barwy jesieni

Kocham Cię Polsko...

Czytaj więcej: Kocham Cię Polsko...

Filia nr 14

9 listopada 2018, niemal w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się konkurs wiedzy dla klas piątych „Kocham Cię Polsko...". Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i czasów współczesnych naszej ojczyzny. Musieli także znać polskie symbole narodowe oraz geografię naszego kraju. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Kocham Cię Polsko...

Nowe klimatyzatory już są

Czytaj więcej: Nowe klimatyzatory już są

Filia nr 14

Pracownicy Filii nr 14 - Zagórze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki wsparciu naszych Czytelników zakupiono 2 klimatyzatory do czytelni za kwotę 15 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że temperatura w pomieszczeniu w dużym stopniu ułatwi użytkownikom korzystanie z naszej placówki. Zapraszamy!

Baśniowe spotkanie z Andersenem

Czytaj więcej: Baśniowe spotkanie z Andersenem

Filia nr 14

10 października 2018 w Filii nr 14 w Zagórzu odbyło się literackie spotkanie dla kl. Ib Szkoły Podstawowej nr 9. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z twórczością H.C. Andersena, obejrzeli prezentację o duńskim pisarzu, posłuchali piosenki o Calineczce oraz rozwiązywali trudne zadania i krzyżówkę związaną z baśniami. Na koniec pełni werwy kolorowali przygotowane malowanki.

Czytaj więcej: Baśniowe spotkanie z Andersenem

Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Czytaj więcej: Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Filia nr 14

W pełen słońca wiosenny piątek do Filii nr 14 w Zagórzu przybyła grupa „Pszczółek" z Przedszkola Miejskiego nr 39. Mali goście wysłuchali ciekawostek o bibliotece, śmiało udzielali odpowiedzi na bajkowe zagadki, a także poznali biblioteczne zakamarki. Na koniec każdy otrzymał zakładkę do książki oraz słodkie co nieco. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

Więcej artykułów…


Z życia filii

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…

Mały redaktor

swi1

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Więcej…

W oczekiwaniu na św. Mikołaja

mikos1

Filia nr 3

Gruby, brodaty jegomość, w czerwonej kurtce i czapce z pomponem, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów – tak wszyscy wyobrażamy sobie Mikołaja. Mało kto wie, że prawdziwy św. Mikołaj pochodził z terenów dzisiejszej Turcji, był biskupem i nosił biskupie szaty. Te i inne ciekawostki związane z tak wyczekiwanym przez dzieci świętym, mogły poznać przedszkolaki z Przedszkola nr 53, na zajęciach zorganizowanych w Filii nr 3 w Klimontowie. Dzieci obejrzały krótką prezentację przybliżającą nam postać św. Mikołaja, wysłuchały bajki o nim, a następnie wykonały podobizny sympatycznego świętego.

Więcej…

W świątecznym nastroju

wsn1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

5 grudnia 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zostały zorganizowane popołudniowe warsztaty plastyczne pn. „W świątecznym nastroju". W trakcie spotkania młodzi miłośnicy sztuk artystycznych wykonywali Aniołki i Mikołajki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, czego efektem było powstanie pięknych prac.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine