Listopadowe kółko plastyczne

Czytaj więcej...

Filia nr 12

W listopadowe piątki w bibliotece jak zwykle dużo się działo. Dziewczynki wykonały dziwne, bajkowe drzewka z wikliny papierowej, które zostały ozdobione listkami z kolorowego papieru. Na następnych zajęciach powstały urocze aniołki. A zniszczone książki, przeznaczone na makulaturę, stały się dla nas podstawą do wykonania reniferów.

Czytaj więcej...

Cały wszechświat w jednej filii ;)

Czytaj więcej...

Filia nr 12

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, dwie grupy z Przedszkola Miejskiego nr 35 wysłuchały opowiadania "Jak tata pokazał mi wszechświat". Dzieci układały drogę jaką przebył tata z synem i okazało się, że wszechświatem jest to wszystko, co wokół nas. Nie tylko gwiazdy i planety na niebie, ale także ulica, po której spacerujemy i pobliska łąka z rosnącymi na niej roślinami i żyjącymi tam owadami, ślimakiem i innymi zwierzętami. Na piątkowych zajęciach kółka plastycznego zatęskniliśmy za śnieżną zimą i z kawałków styropianu powstały ośnieżone góry z wyciągami narciarskimi oraz torami saneczkowymi. Obecne podczas zajęć w bibliotece babcie i mama, stworzyły kącik robótek ręcznych.

Czytaj więcej...

Bajki - pomagajki

Czytaj więcej...

Filia nr 12

Dzisiaj bibliotekę odwiedziła klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 35. Dzieci wysłuchały rymowanej bajki o ośmiornicy Andżelice, która była złośliwa, niemiła dla wszystkich zwierząt mieszkających w oceanie. Dzięki konikowi morskiemu, zrozumiała że takim zachowaniem odstrasza od siebie wszystkich, którzy chcieli zaprosić ją do zabawy. Potem dzieci wspólnie wykonały plakaty ilustrujące opowiadanie.

Czytaj więcej...

Październik na Porąbce

Czytaj więcej...

Filia nr 12

W październiku nasza filia pełna była dzieci. Biedronki, Skrzaty i Motyle z Przedszkola Miejskiego nr 35 odwiedziły bibliotekę podczas zajęć w ramach cyklu Cała Polska czyta dzieciom. Przedszkolaki wysłuchały m.in. bajki "Tek. Nowoczesny jaskiniowiec". Dzieciom bardzo spodobała się zupełnie fantastyczna, zabawna i mądra opowieść o jaskiniowcu uzależnionym od gier komputerowych. W każdy piątek odbywały się zajęcia kółka plastycznego. Uczestniczki zajęć wykonały np. małą makietę jesiennego lasu oraz torebki na cukierki w kształcie dyni, dynie z pasków papieru oraz zabawne duchy, które można powiesić.

Czytaj więcej...

Wiklinowe choineczki

Czytaj więcej...

Filia nr 12

W pierwszy piątek grudnia, rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Powstały piękne choinki z wikliny papierowej. Ich wyplatanie okazało się całkiem proste, a największą trudność sprawiło nam łączenie papierowych, wiklinowych rurek. Choinki zostały pomalowane i ozdobione przyklejonymi szyszkami, gwiazdkami i tiulowymi kokardami.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy i bajkoterapia

Czytaj więcej...

Filia nr 12

Na piątkowych zajęciach dziewczynki wykonały prezenty dla swoich mam. Powstały niezwykle kartki z życzeniami w kształcie książki, które zostały ozdobione klejem na gorąco i kwiatami. W poniedziałek bibliotekę odwiedziła klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 35. Dzieci zgodnie stwierdziły, że czytanie jest ważne, a książki mogą w życiu pomagać. Najlepszym przykładem może być opowiadanie pt. "Żółty berecik" z książki "Bajkoterapia", którego wysłuchały dzieci. Na koniec lekcji powstały plakaty mówiące o tym, czym dla nas są książki i jakie funkcje spełnia biblioteka.

Czytaj więcej...

"Coś z niczego" - maj 2018

Czytaj więcej...

Filia nr 12

Każdy piątek w naszej bibliotece jest pracowity i wesoły. Zawsze tworzymy "coś z niczego". Tym razem ze skrawków filcu powstały piękne tulipany, które znalazły swoje miejsce w małych ogródkach ze styropianu. Na zajęciach podczas Tygodnia Bibliotek filia została ozdobiona girlandami z kolorowych kwiatów, które zostały wycięte z kartonu. Dzisiaj z rolek kartonowych stożków, starych gazet, bibuły i kolorowego papieru dziewczynki stworzyły psy i koty.

Czytaj więcej...

O teatrze i o... pająkach!

Czytaj więcej...

Filia nr 12

Klasa V ze Szkoły Podstawowej nr 35 odwiedziła bibliotekę, by wziąć udział w kalamburach teatralnych. Najpierw przypomnieliśmy sobie najważniejsze pojęcia związane z teatrem, a później wszyscy świetnie się bawili rysując i odgadując znane postaci z bajek. Za pomocą pantomimy, młodzi aktorzy pokazywali różne zwierzęta występujące w książkach. Najtrudniejszym zadaniem okazało się słowne opisywanie bohaterów literackich. Bibliotekę odwiedziły też Skrzaty z Przedszkola Miejskiego nr 35. I wysłuchały książki o Pajączku Kędziorku, który chciał się dowiedzieć dlaczego ludzie boją się pająków.

Czytaj więcej...

Kwietniowe kółko plastyczne

Czytaj więcej...

Filia nr 12

Motyle, Misie i Skrzaty z Przedszkola Miejskiego nr 35, odwiedziły bibliotekę przed Świętami Wielkanocnymi. Było pracowicie, wesoło i kolorowo. Najpierw liczna grupa Motyli wykonała żółte kurki. W środę najmłodsze Misie, miały dużo radości tworząc urocze baranki. Poniedziałek zaczął się od zajęć ze Skrzatami, które z różnych materiałów posklejały śliczne zajączki.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Święta tuż tuż :):):)

choinka

Przygotowania do Gwiazdki trwają!

Nasze biblioteki przygotowały mnóstwo świątecznych atrakcji i arcyciekawych zajęć dla najmłodszych, które mają za zadanie wprowadzić Czytelników w magiczny, pełen migotliwych światełek i rozbrzmiewających wkoło kolęd nastrój. Zajęcia plastyczne, warsztaty, prezentacje multimedialne, wspólne czytanie świątecznych książeczek - ehhh, Gwiazdka naprawdę już tuż tuż... Zapraszamy do oglądania naszych fotograficznych relacji.

Więcej…

Kim jesteśmy? Dokąd tuptamy?

IMG 20191128 105323

Filia nr 19

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża i z tej okazji, choć z pewnym poślizgiem, odwiedziła nas w milowickiej bibliotece grupa Jeżyków. Dzieciaki dowiedziały się różnych jeżowych ciekawostek, na przykład tego, że w Nowej Zelandii nie było jeży, dopóki nie zostały tam przywiezione. Albo tego, że jeże są największymi ssakami owadożernymi w naszym kraju. I że wcale nie lubią jabłek ponieważ wolą ślimaki. Jeżyki dowiedziały się też w jaki sposób można odróżnić jeża zachodniego od wschodniego oraz co się dzieje z jeżami, kiedy zaczynają hibernować.

Więcej…

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine