Dzień Pluszowego Misia

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Filia nr 11

"Dzień Pluszowego Misia" pod takim hasłem odbyła się zabawa w Miejskim Przedszkolu nr 31 w Ostrowach Górniczych. Do tego szczególnego święta włączyła się Filia nr 11 w Ostrowach. Niespodzianką dla przedszkolaków był duży biblioteczny pluszowy miś. Sprawił on dzieciom nie tylko niespodziankę, ale i wiele radości. Zabawie nie było końca. Były wiersze, czytanki, tańce i sesje zdjęciowe oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie dzieci podziękowały i pomachały misiowi, dla którego najpiękniejszym prezentem był uśmiech wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Czytaj więcej: Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Filia nr 11

Harcerski Krąg Seniora "Korzenie" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Ostrowach zostali zaproszeni do biblioteki w dniu 24 października 2-19 na spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Komendant hm. Jerzy Sierka, przebiegało ono w bardzo ożywionej atmosferze. Przytoczone zostały postacie historyczne, ważne daty i wydarzenia, śpiewano pieśni patriotyczne i harcerskie.

Czytaj więcej: Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Wystawka o historii ZHP

Czytaj więcej: Wystawka o historii ZHP

Filia nr 11

Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) zaprasza do obejrzenia wystawki przygotowanej przez ZHP "Korzenie" w dn. 12 września - 30 października 2018. Wystawka przedstawia historię powstania i działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenach Sosnowca oraz jej członków obecnych i tych którzy już odeszli. Ekspozycja związana jest także z 100. rocznicą powstania ZHP.

Czytaj więcej: Wystawka o historii ZHP

Jesienna wizyta przedszkolaków

Czytaj więcej: Jesienna wizyta przedszkolaków

Filia nr 11

Jesień zawitała do biblioteki. W temacie "Jesienna aura" odbyły się zajęcia przyrodniczo-plastyczne dla dzieci z przedszkola. Po wysłuchaniu wierszy o jesieni, dzieci opowiadały o zmianach jakie zachodzą podczas najbarwniejszej pory roku. O tym jak drzewa liściaste gubią liście, oraz o tym że owoce z drzew odgrywają szczególną rolę w ekosystemie. Potem przedszkolaki oddały się twórczej pracy nad pięknymi kompozycjami z papierowych liści.

Czytaj więcej: Jesienna wizyta przedszkolaków

Przygotowania do Dnia Matki

Czytaj więcej: Przygotowania do Dnia Matki

Filia nr 11

"Dzień Matki" zbliża się dużymi krokami. Podczas zajęć w Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych, dzieci z Przedszkola nr 31 im. Jana Brzechwy w Sosnowcu, aby uhonorować mamy w dniu ich święta, postanowiły zrobić dla nich laurki. Temu przedsięwzięciu towarzyszyło wiele radości. Z jednej strony radość dzieci, że robią laurki dla swoich mam, a z drugiej strony, że jest to niespodzianka, z której mamy na pewno się ucieszą. Serce ma wymiar symboliczny, a ponieważ dzieci kochają całym sercem, dlatego postanowiły też, że podarują swoim mamom w dniu ich święta laurki z serduszkami.

Czytaj więcej: Przygotowania do Dnia Matki

Więcej artykułów…


Z życia filii

Dni Babci i Dziadka

kale1

Filia nr 4

Wielkimi krokami zbliża się wspaniałe święto, które obchodzimy 21 i 22 stycznia. Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Akademii Kolorowych Podróży oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17, żeby zrobić prezenty dla swoich dziadków. Tym razem wykonali kolorowe kalendarze ścienne, na których znalazły się podobizny kochanych -  Babci i Dziadka.

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kk1

Filia nr 6

14 stycznia 2019 w Filii nr 6 - Niwka odbył się koncert kolęd i pastorałek "Śpiewaj z nami!". Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu przez  Wandę Dudek-Kołodziejczyk, liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki, przez dwie godziny odśpiewała z wielkim zaangażowaniem ponad 29 kolęd i pastorałek. Teksty poszczególnych utworów były wyświetlane na tablicy multimedialnej w celu ułatwienia nam wspólnego śpiewania. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

"Szatan z siódmej klasy" na plan!

sz1

Filia nr 15

Akcja "Lektury na plan" trwa. Tym razem wraz z uczniami z klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 38 w Sosnowcu czytaliśmy lekturę "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego. Młodzież odegrała kilka scenek związanych z treścią książki, a na koniec uczestnicy rozwiązali test ze znajomości fabuły. Najlepsi zostali nagrodzeni poduszkami-przytulankami. Klasa otrzymała książki zakupione w ramach grantu z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych przy współpracy z MDK Kazimierz. Pomocą edukacyjną, a zarazem pamiątką ze spotkania, jest filmik zmontowany przez ucznia gimnazjum - KLIK.

Więcej…

Zima, zima!

zm1

Filia nr 15

Zima za oknem i w bibliotece! W tym tygodniu na zajęciach dzieci mierzyły się z zagadkami zimowymi oraz zabawami, które w czasie mroźnych dni można zaproponować w domu całej rodzinie. Jedną z rodzinnych rozrywek, które proponuje biblioteka jest czytanie książek, dlatego i my dla każdej grupy przygotowaliśmy zimową bajkę. Podsumowaniem każdych zajęć było zadanie plastyczne - obrazek przestrzenny i bałwanki w nausznikach.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine