Opowieści Stokroteńki

Czytaj więcej: Opowieści Stokroteńki

Filia nr 11

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w krainę elfów i wróżek zabrała dzieci Stokroteńka, maleńka opiekunka stokrotek. Po wysłuchaniu opowiadania o małej bohaterce, przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Zagłębiając się w sens opowiadania dzieci zrozumiały, że nie ważne jaki kto jest, najważniejsze to akceptować siebie, być sobą i cieszyć się życiem. Dostrzegać zalety i piękno bycia takim, a nie innym. Następnie postanowiły zrobić swoje stokrotki. Pracowały z zaangażowaniem, stworzyły piękne kwiaty, zresztą sami zobaczcie.

Czytaj więcej: Opowieści Stokroteńki

Dzień Pluszowego Misia

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Filia nr 11

"Dzień Pluszowego Misia" pod takim hasłem odbyła się zabawa w Miejskim Przedszkolu nr 31 w Ostrowach Górniczych. Do tego szczególnego święta włączyła się Filia nr 11 w Ostrowach. Niespodzianką dla przedszkolaków był duży biblioteczny pluszowy miś. Sprawił on dzieciom nie tylko niespodziankę, ale i wiele radości. Zabawie nie było końca. Były wiersze, czytanki, tańce i sesje zdjęciowe oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie dzieci podziękowały i pomachały misiowi, dla którego najpiękniejszym prezentem był uśmiech wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Jesienna wizyta przedszkolaków

Czytaj więcej: Jesienna wizyta przedszkolaków

Filia nr 11

Jesień zawitała do biblioteki. W temacie "Jesienna aura" odbyły się zajęcia przyrodniczo-plastyczne dla dzieci z przedszkola. Po wysłuchaniu wierszy o jesieni, dzieci opowiadały o zmianach jakie zachodzą podczas najbarwniejszej pory roku. O tym jak drzewa liściaste gubią liście, oraz o tym że owoce z drzew odgrywają szczególną rolę w ekosystemie. Potem przedszkolaki oddały się twórczej pracy nad pięknymi kompozycjami z papierowych liści.

Czytaj więcej: Jesienna wizyta przedszkolaków

Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Czytaj więcej: Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Filia nr 11

Harcerski Krąg Seniora "Korzenie" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Ostrowach zostali zaproszeni do biblioteki w dniu 24 października 2-19 na spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Komendant hm. Jerzy Sierka, przebiegało ono w bardzo ożywionej atmosferze. Przytoczone zostały postacie historyczne, ważne daty i wydarzenia, śpiewano pieśni patriotyczne i harcerskie.

Czytaj więcej: Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Wystawka o historii ZHP

Czytaj więcej: Wystawka o historii ZHP

Filia nr 11

Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) zaprasza do obejrzenia wystawki przygotowanej przez ZHP "Korzenie" w dn. 12 września - 30 października 2018. Wystawka przedstawia historię powstania i działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenach Sosnowca oraz jej członków obecnych i tych którzy już odeszli. Ekspozycja związana jest także z 100. rocznicą powstania ZHP.

Czytaj więcej: Wystawka o historii ZHP

Więcej artykułów…


Z życia filii

Finał akcji charytatywnej

knz1

Filia nr 15

Zakończyła się akcja charytatywna "Książka na zdrowie" zorganizowana przez Filię nr 15 Mec MBP w Sosnowcu we współpracy z Fundacją "Dr Clown" Oddział Sosnowiec. Naszą akcję promowało Radio Eska, za co serdecznie dziękujemy. Podczas miesięcznej zbiórki, zorganizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zebrano kilka tysięcy książek. Do akcji włączyli się mieszkańcy Sosnowca, ale również Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Więcej…

Gratulujemy laureatom!!!

pisa1

Filia nr 2

17 kwietnia 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się finał konkursu plastycznego "Pisankowy zawrót głowy", w którym udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych nr 12, 19 i 45 w Sosnowcu. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż napłynęło do nas ponad 90 prac. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały atrakcyjne nagrody, w tym vouchery ufundowane przez Laserhouse Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu.

Więcej…

Jeżycjada - wyróżnienie dla Filii nr 15

j1

Brawo!!!

Miło nam poinformować, że w III edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady organizowanego przez Wydawnictwo Akapit-Press nasze literacko-plastyczne spotkanie z Borejkami, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu zostało wyróżnione spośród kilkuset instytucji kulturalnych i oświatowych i znalazło się w czołowej dwudziestce.

Więcej…

Wiosenny Konkurs Recytatorski

DSCN6817

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec, odbył się XV Konkurs Recytatorski Autorów Poezji Dziecięcej, którego organizatorem jest Centrum Edukacyjne "TULIPANÓW" oraz biblioteka. W tym roku hasłem przewodnim był "Barwny zwierząt świat w poezji dziecięcej".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine