Dzień Dziecka z przedszkolakami

Czytaj więcej: Dzień Dziecka z przedszkolakami

Filia nr 11

Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Imprezy, zabawy, konkursy i wiele różnych atrakcji jest organizowanych po to, aby sprawić dzieciom radość. Biblioteka także nie zapomniała o przedszkolakach i zorganizowała dla nich 6 czerwca Dzień Dziecka. Dzień był słoneczny, a dzieci uradowane. Uczestniczyły w zabawie, rysowały, biegały. Zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle kolorowa chusta klanzy i puszczanie baniek. Zabawa zakończyła się poczęstunkiem, wręczeniem nagród dla najbardziej aktywnych, a małe upominki - w tym order uśmiechu - za udział otrzymało każde dziecko.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka z przedszkolakami

Najukochańsze Mamy!

Czytaj więcej: Najukochańsze Mamy!

Filia nr 11

Dzień Matki to szczególne święto, przypadające na dzień 26 maja. Dzieci na zajęciach w Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych zrobiły laurki dla swoich mam, aby w wyjątkowy sposób powiedzieć jak bardzo je kochają. To właśnie Mama była przewodnim tematem zajęć, jej znaczenie i rola w życiu dziecka. Po wysłuchaniu opowiadania pt. "Moja mama idzie do pracy" dzieci wymieniały ile to mama ma pracy, obowiązków i zadań wynikających z bycia mamą. Oczywiście wśród przedszkolaków nie zabrakło takich, którzy pomagają w niektórych czynnościach domowych, a to się chwali.

Czytaj więcej: Najukochańsze Mamy!

Dzień Pluszowego Misia

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Filia nr 11

"Dzień Pluszowego Misia" pod takim hasłem odbyła się zabawa w Miejskim Przedszkolu nr 31 w Ostrowach Górniczych. Do tego szczególnego święta włączyła się Filia nr 11 w Ostrowach. Niespodzianką dla przedszkolaków był duży biblioteczny pluszowy miś. Sprawił on dzieciom nie tylko niespodziankę, ale i wiele radości. Zabawie nie było końca. Były wiersze, czytanki, tańce i sesje zdjęciowe oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie dzieci podziękowały i pomachały misiowi, dla którego najpiękniejszym prezentem był uśmiech wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Opowieści Stokroteńki

Czytaj więcej: Opowieści Stokroteńki

Filia nr 11

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w krainę elfów i wróżek zabrała dzieci Stokroteńka, maleńka opiekunka stokrotek. Po wysłuchaniu opowiadania o małej bohaterce, przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Zagłębiając się w sens opowiadania dzieci zrozumiały, że nie ważne jaki kto jest, najważniejsze to akceptować siebie, być sobą i cieszyć się życiem. Dostrzegać zalety i piękno bycia takim, a nie innym. Następnie postanowiły zrobić swoje stokrotki. Pracowały z zaangażowaniem, stworzyły piękne kwiaty, zresztą sami zobaczcie.

Czytaj więcej: Opowieści Stokroteńki

Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Czytaj więcej: Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Filia nr 11

Harcerski Krąg Seniora "Korzenie" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Ostrowach zostali zaproszeni do biblioteki w dniu 24 października 2-19 na spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Komendant hm. Jerzy Sierka, przebiegało ono w bardzo ożywionej atmosferze. Przytoczone zostały postacie historyczne, ważne daty i wydarzenia, śpiewano pieśni patriotyczne i harcerskie.

Czytaj więcej: Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Sierpniowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Drugi miesiąc folkowych zabaw!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" trwa. Wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze sierpniowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine