Dzień Dziecka z przedszkolakami

Czytaj więcej...

Filia nr 11

Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Imprezy, zabawy, konkursy i wiele różnych atrakcji jest organizowanych po to, aby sprawić dzieciom radość. Biblioteka także nie zapomniała o przedszkolakach i zorganizowała dla nich 6 czerwca Dzień Dziecka. Dzień był słoneczny, a dzieci uradowane. Uczestniczyły w zabawie, rysowały, biegały. Zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle kolorowa chusta klanzy i puszczanie baniek. Zabawa zakończyła się poczęstunkiem, wręczeniem nagród dla najbardziej aktywnych, a małe upominki - w tym order uśmiechu - za udział otrzymało każde dziecko.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Czytaj więcej...

Filia nr 11

"Dzień Pluszowego Misia" pod takim hasłem odbyła się zabawa w Miejskim Przedszkolu nr 31 w Ostrowach Górniczych. Do tego szczególnego święta włączyła się Filia nr 11 w Ostrowach. Niespodzianką dla przedszkolaków był duży biblioteczny pluszowy miś. Sprawił on dzieciom nie tylko niespodziankę, ale i wiele radości. Zabawie nie było końca. Były wiersze, czytanki, tańce i sesje zdjęciowe oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie dzieci podziękowały i pomachały misiowi, dla którego najpiękniejszym prezentem był uśmiech wszystkich uczestników.

Czytaj więcej...

Wystawka o historii ZHP

Czytaj więcej...

Filia nr 11

Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) zaprasza do obejrzenia wystawki przygotowanej przez ZHP "Korzenie" w dn. 12 września - 30 października 2018. Wystawka przedstawia historię powstania i działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenach Sosnowca oraz jej członków obecnych i tych którzy już odeszli. Ekspozycja związana jest także z 100. rocznicą powstania ZHP.

Czytaj więcej...

Najukochańsze Mamy!

Czytaj więcej...

Filia nr 11

Dzień Matki to szczególne święto, przypadające na dzień 26 maja. Dzieci na zajęciach w Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych zrobiły laurki dla swoich mam, aby w wyjątkowy sposób powiedzieć jak bardzo je kochają. To właśnie Mama była przewodnim tematem zajęć, jej znaczenie i rola w życiu dziecka. Po wysłuchaniu opowiadania pt. "Moja mama idzie do pracy" dzieci wymieniały ile to mama ma pracy, obowiązków i zadań wynikających z bycia mamą. Oczywiście wśród przedszkolaków nie zabrakło takich, którzy pomagają w niektórych czynnościach domowych, a to się chwali.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Harcerskim Kręgiem Seniora

Czytaj więcej...

Filia nr 11

Harcerski Krąg Seniora "Korzenie" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Ostrowach zostali zaproszeni do biblioteki w dniu 24 października 2-19 na spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Komendant hm. Jerzy Sierka, przebiegało ono w bardzo ożywionej atmosferze. Przytoczone zostały postacie historyczne, ważne daty i wydarzenia, śpiewano pieśni patriotyczne i harcerskie.

Czytaj więcej...

Przygotowania do Dnia Matki

Czytaj więcej...

Filia nr 11

"Dzień Matki" zbliża się dużymi krokami. Podczas zajęć w Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych, dzieci z Przedszkola nr 31 im. Jana Brzechwy w Sosnowcu, aby uhonorować mamy w dniu ich święta, postanowiły zrobić dla nich laurki. Temu przedsięwzięciu towarzyszyło wiele radości. Z jednej strony radość dzieci, że robią laurki dla swoich mam, a z drugiej strony, że jest to niespodzianka, z której mamy na pewno się ucieszą. Serce ma wymiar symboliczny, a ponieważ dzieci kochają całym sercem, dlatego postanowiły też, że podarują swoim mamom w dniu ich święta laurki z serduszkami.

Czytaj więcej...

Opowieści Stokroteńki

Czytaj więcej...

Filia nr 11

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w krainę elfów i wróżek zabrała dzieci Stokroteńka, maleńka opiekunka stokrotek. Po wysłuchaniu opowiadania o małej bohaterce, przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Zagłębiając się w sens opowiadania dzieci zrozumiały, że nie ważne jaki kto jest, najważniejsze to akceptować siebie, być sobą i cieszyć się życiem. Dostrzegać zalety i piękno bycia takim, a nie innym. Następnie postanowiły zrobić swoje stokrotki. Pracowały z zaangażowaniem, stworzyły piękne kwiaty, zresztą sami zobaczcie.

Czytaj więcej...

Jesienna wizyta przedszkolaków

Czytaj więcej...

Filia nr 11

Jesień zawitała do biblioteki. W temacie "Jesienna aura" odbyły się zajęcia przyrodniczo-plastyczne dla dzieci z przedszkola. Po wysłuchaniu wierszy o jesieni, dzieci opowiadały o zmianach jakie zachodzą podczas najbarwniejszej pory roku. O tym jak drzewa liściaste gubią liście, oraz o tym że owoce z drzew odgrywają szczególną rolę w ekosystemie. Potem przedszkolaki oddały się twórczej pracy nad pięknymi kompozycjami z papierowych liści.

Czytaj więcej...

"Kto Ty jesteś?" - wystawka

Czytaj więcej...

Filia nr 11

Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) serdecznie zaprasza do oglądania wystawki przygotowanej przez Justynę Jakubek i Katarzynę Lato-Pawłowską z Przedszkola Miejskiego nr 31 w Sosnowcu, zatytułowaną "Kto Ty jesteś?". Wystawka prezentująca elementarze z lat 70. XX w. nawiązuje do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Ekspozycję można obejrzeć w bibliotece w godzinach jej otwarcia - od 9 do 18 maja 2018.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine