Wiosenny "Klub pod tęczą"

Czytaj więcej: Wiosenny

Filia nr 10

Wiosna już na dobre zagościła w "Klubie pod tęczą". Podczas zajęć plastycznych z papierowych talerzyków i kolorowych wstążek został wykonany wiosenny stroik. Nie zabrakło kolejnego wiosennego pomysłu. Uczestniczka zajęć wykorzystała rolki papieru toaletowego oraz kolorową bibułę do zrobienia kwiatka w formie 3D.

Czytaj więcej: Wiosenny "Klub pod tęczą"

W "Klubie pod tęczą" niemal Wielkanoc

Czytaj więcej: W

Filia nr 10

Kolejne ciekawe pomysły na zajęciach plastycznych w "Klubie pod tęczą" zaprezentowała nasza młoda plastyczka. Wykorzystując różne techniki i formy plastyczne wykonała interesujące kocie obrazy oraz sznurkowe, wielkanocne jajko.

Czytaj więcej: W "Klubie pod tęczą" niemal Wielkanoc

Zaczytany Kazimierz w lutym

Czytaj więcej: Zaczytany Kazimierz w lutym

Filia nr 10

Podczas lutowego spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz" rozmawialiśmy o książce „Ojciec, czyli o Pieronku". Gościem spotkania był autor, Szymon J. Wróbel. Dyskusja toczyła się wokół osoby zmarłego pod koniec 2018 roku Biskupa Tadeusza Pieronka, jego roli w kształtowaniu się kościoła w Polsce po 1989 roku, a także współczesnej kondycji kościoła. Autor przybliżył uczestnikom spotkania, kulisy powstania filmu oraz książki, a także zaprezentował kilka materiałów multimedialnych związanych z osobą biskupa.

Czytaj więcej: Zaczytany Kazimierz w lutym

Czwartkowy podwieczorek z filozofią i z... pączkiem

Czytaj więcej: Czwartkowy podwieczorek z filozofią i z... pączkiem

Filia nr 10

Tematem lutowego spotkania w ramach „Podwieczorka z filozofią" była metafizyka Arystotelesa. Uczestnicy spotkania zapoznali się z podziałem nauki na trzy działy: nauki teoretyczne, praktyczne i wytwórcze. Następnie omówiony został termin „metafizyka", który użyty po raz pierwszy został przez Andronikosa z Rodos oraz 4 definicje jakie znajdujemy w pismach Stagiryty. Uczestnicy brali aktywny udział w dyskusji. Najwięcej uwagi poświęciliśmy podziałowi nauki Arystotelesa. Duże kontrowersje wzbudziło uznanie metafizyki za najważniejszą z nauk. Część uczestników zwracała uwagę, że takie miejsce powinno należeć się matematyce, za pomocą której możemy opisać otaczający nas świat.

Czytaj więcej: Czwartkowy podwieczorek z filozofią i z... pączkiem

Zajęcia w przedszkolu

Czytaj więcej: Zajęcia w przedszkolu

Filia nr 10

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom w Przedszkolu nr 7 odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne. Celem wizyty było zapoznanie z zawodem bibliotekarza i rozbudzenie zainteresowań książeczkami. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o kichającym magu ze zbioru bajek "Niesamowite historie", a następnie odpowiadały na zadawane im pytania. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami wykonały kolorowe, walentynkowe rybki.

Czytaj więcej: Zajęcia w przedszkolu

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Sierpniowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Drugi miesiąc folkowych zabaw!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" trwa. Wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze sierpniowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine