Wiosenny "Klub pod tęczą"

Czytaj więcej: Wiosenny

Filia nr 10

Wiosna już na dobre zagościła w "Klubie pod tęczą". Podczas zajęć plastycznych z papierowych talerzyków i kolorowych wstążek został wykonany wiosenny stroik. Nie zabrakło kolejnego wiosennego pomysłu. Uczestniczka zajęć wykorzystała rolki papieru toaletowego oraz kolorową bibułę do zrobienia kwiatka w formie 3D.

Czytaj więcej: Wiosenny "Klub pod tęczą"

W "Klubie pod tęczą" niemal Wielkanoc

Czytaj więcej: W

Filia nr 10

Kolejne ciekawe pomysły na zajęciach plastycznych w "Klubie pod tęczą" zaprezentowała nasza młoda plastyczka. Wykorzystując różne techniki i formy plastyczne wykonała interesujące kocie obrazy oraz sznurkowe, wielkanocne jajko.

Czytaj więcej: W "Klubie pod tęczą" niemal Wielkanoc

Zaczytany Kazimierz w lutym

Czytaj więcej: Zaczytany Kazimierz w lutym

Filia nr 10

Podczas lutowego spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz" rozmawialiśmy o książce „Ojciec, czyli o Pieronku". Gościem spotkania był autor, Szymon J. Wróbel. Dyskusja toczyła się wokół osoby zmarłego pod koniec 2018 roku Biskupa Tadeusza Pieronka, jego roli w kształtowaniu się kościoła w Polsce po 1989 roku, a także współczesnej kondycji kościoła. Autor przybliżył uczestnikom spotkania, kulisy powstania filmu oraz książki, a także zaprezentował kilka materiałów multimedialnych związanych z osobą biskupa.

Czytaj więcej: Zaczytany Kazimierz w lutym

Czwartkowy podwieczorek z filozofią i z... pączkiem

Czytaj więcej: Czwartkowy podwieczorek z filozofią i z... pączkiem

Filia nr 10

Tematem lutowego spotkania w ramach „Podwieczorka z filozofią" była metafizyka Arystotelesa. Uczestnicy spotkania zapoznali się z podziałem nauki na trzy działy: nauki teoretyczne, praktyczne i wytwórcze. Następnie omówiony został termin „metafizyka", który użyty po raz pierwszy został przez Andronikosa z Rodos oraz 4 definicje jakie znajdujemy w pismach Stagiryty. Uczestnicy brali aktywny udział w dyskusji. Najwięcej uwagi poświęciliśmy podziałowi nauki Arystotelesa. Duże kontrowersje wzbudziło uznanie metafizyki za najważniejszą z nauk. Część uczestników zwracała uwagę, że takie miejsce powinno należeć się matematyce, za pomocą której możemy opisać otaczający nas świat.

Czytaj więcej: Czwartkowy podwieczorek z filozofią i z... pączkiem

Zajęcia w przedszkolu

Czytaj więcej: Zajęcia w przedszkolu

Filia nr 10

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom w Przedszkolu nr 7 odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne. Celem wizyty było zapoznanie z zawodem bibliotekarza i rozbudzenie zainteresowań książeczkami. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o kichającym magu ze zbioru bajek "Niesamowite historie", a następnie odpowiadały na zadawane im pytania. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami wykonały kolorowe, walentynkowe rybki.

Czytaj więcej: Zajęcia w przedszkolu

Więcej artykułów…


Z życia filii

Finał akcji charytatywnej

knz1

Filia nr 15

Zakończyła się akcja charytatywna "Książka na zdrowie" zorganizowana przez Filię nr 15 Mec MBP w Sosnowcu we współpracy z Fundacją "Dr Clown" Oddział Sosnowiec. Naszą akcję promowało Radio Eska, za co serdecznie dziękujemy. Podczas miesięcznej zbiórki, zorganizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zebrano kilka tysięcy książek. Do akcji włączyli się mieszkańcy Sosnowca, ale również Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Więcej…

Gratulujemy laureatom!!!

pisa1

Filia nr 2

17 kwietnia 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się finał konkursu plastycznego "Pisankowy zawrót głowy", w którym udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych nr 12, 19 i 45 w Sosnowcu. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż napłynęło do nas ponad 90 prac. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały atrakcyjne nagrody, w tym vouchery ufundowane przez Laserhouse Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu.

Więcej…

Jeżycjada - wyróżnienie dla Filii nr 15

j1

Brawo!!!

Miło nam poinformować, że w III edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady organizowanego przez Wydawnictwo Akapit-Press nasze literacko-plastyczne spotkanie z Borejkami, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu zostało wyróżnione spośród kilkuset instytucji kulturalnych i oświatowych i znalazło się w czołowej dwudziestce.

Więcej…

Wiosenny Konkurs Recytatorski

DSCN6817

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec, odbył się XV Konkurs Recytatorski Autorów Poezji Dziecięcej, którego organizatorem jest Centrum Edukacyjne "TULIPANÓW" oraz biblioteka. W tym roku hasłem przewodnim był "Barwny zwierząt świat w poezji dziecięcej".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine