joomla vector social icons

"Bajki trzech pokoleń"

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Postacie z bajek były gośćmi na środowym przedstawieniu w DDPS nr 2 zatytułowanym "Bajki trzech pokoleń", przygotowanym przez uczniów klas I i II SP nr 10. Postacie z bajek wypełniły po brzegi salę, a na koniec wszyscy wspólnie wykonaliśmy piosenkę pt. "My jesteśmy krasnoludki". Za wspaniały występ młodzi aktorzy otrzymali brawa i małe co nieco.

Czytaj więcej...

"Z kwiatka na kwiatek"

Czytaj więcej...

Filia nr 8

W Filii nr 8 - Osiedle Dorośli odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. "Z kwiatka na kwiatek", prowadzone przez Agatę Kloczkowską z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Podczas warsztatów, uczniowie klas II SP nr 1 w Sosnowcu, obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną oraz brali czynny udział w zajęciach. Uczniowie mieli do wykonania zadanie plastyczne: pokolorować pszczołę murarkę, wyciąć, a następnie połączyć wycięte elementy. Kolejnym etapem było podzielenie dzieci na kwiaty budzące się do życia i pszczoły, które zbierały z nich pyłek. Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Czytaj więcej...

Wiosna radosna!

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Spragnieni pierwszych słonecznych promieni i śpiewu ptaków postanowiliśmy przyspieszyć nadejście wiosny wraz z dziećmi z klasy II SP nr 1. Prezentacja multimedialna przybliżyła dzieciom pierwsze zwiastuny wiosny: bielutkie przebiśniegi, fioletowe sasanki, żółte forsycje i spacerującego po łące bociana, a potem dzieci stworzyły kolorowy portret Pani Wiosny.

Czytaj więcej...

W królestwie książek..

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Ostatnie dni upłynęły w naszej bibliotece na obchodach Tygodnia Bibliotek. W tym czasie odwiedzili nas uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci dowiedziały się jak na co dzień wygląda praca bibliotekarza, posłuchały o roli biblioteki nie tylko jako instytucji zajmującej się gromadzeniem i udostępnianiem zbiorów, poznały budowę i proces tworzenia książki. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i testy sprawdzające zdobytą na zajęciach wiedzę. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy zakładki i, oczywiście to, co dzieciaki lubią najbardziej - słodycze :)

Czytaj więcej...

Przyszła do nas Pani Wiosna!

Czytaj więcej...

Filia nr 8

W FiliI nr 8 odbyły się zajęcia świetlicowe pt. "Przyszła do nas Pani Wiosna". Podczas zajęć uczniowie ZSS nr 2 w Sosnowcu wykonali kolorowy portret Pani Wiosny, a także sylwetkę Pani Wiosny z łyżek drewnianych, której sukienkę ozdobili mnóstwem kolorowych kwiatów. Wspaniała współpraca uczniów i opiekunów, ogromne zaangażowanie i efekty końcowe były wręcz doskonałe. Zresztą sami zobaczcie...

Czytaj więcej...

Pracownik socjalny czyta dzieciom...

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Pod tak wymownym tytułem, w miesiącu lutym w poniedziałki, odbywały się spotkania dzieci z klubu mieszkańca przy ul. Lwowskiej i pracowników socjalnych MOPS w Sosnowcu. Akcja, której organizatorem był MOPS w Sosnowcu i Filia nr 8 miały na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dwa pierwsze spotkania miały miejsce w siedzibie klubu mieszkańca przy ul. Lwowskiej, natomiast ostatnie spotkanie odbyło się w siedzibie Filii nr 8 przy ul. Grota-Roweckiego 22. Uczestnikami były dzieci ze SP nr 10, pracownicy MOPS-u oraz nasi klubowicze (Klub "Rudna"), którzy jak zawsze nas nie zawiedli, pomimo szarugi panującej za oknami. Gościem specjalnym był przedstawiciel Straży Miejskiej w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Mistrzowie Segregacji!

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Do Filii nr 8 przybyły dzieci z klasy II SP nr 1. Nasze spotkanie poświęcone było niedawno obchodzonemu Światowemu Dniu Ziemi. Zajęcia zaczęliśmy od wykonania plakatu poświęconego zachowaniom, które sprawią, że nasza planeta będzie zawsze zadowolona i uśmiechnięta. Złe i dobre nawyki ludzi w odniesieniu do środowiska, wywołały burzliwą dyskusję wśród naszych małych ekologów. Czytaliśmy też książkę "Sprężynek na tropie tajemnic: ekologia", żeby pomóc dzieciom wyobrazić sobie skutki nieekologicznej postawy człowieka. Na koniec dzieci rozwiązywały testy ekologiczne i odebrały dyplomy Mistrza Segregacji.

Czytaj więcej...

Wielkanoc na bis!

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Wczoraj w Filii nr 8, w ramach działającego Klubu Seniora, przedszkolaki z gromady zuchowej Przedszkola Miejskiego nr 25 w Sosnowcu zaprezentowali się w inscenizacji pod tytułem "Kto mieszka w wielkanocnym jajku". Mali artyści deklamowali wierszyki i śpiewali piosenki traktujące o Świętach Wielkanocnych, złożyli nam zgromadzonym przepiękne życzenia świąteczne. A skoro była mowa o Świętach Wielkanocnych nie mogło zabraknąć tradycyjnego jajeczka, którym zostali obdarowani wszyscy zebrani.

Czytaj więcej...

Zakręcony luty

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Luty w Filii nr 8 upłynął pod znakiem prawdziwego misz-maszu. W poniedziałek 1 lutego naszą bibliotekę odwiedzili pierwszoklasiści ze SP nr 1. Pierwszaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pogadanki o zimie, która w tym roku nas nie rozpieszcza, a nastepnie postanowiły stworzyć własne zimowe pejzaże, pełne puszystego śniegu. Podobne pejzaże tworzyli uczniowie ZSS nr 2, którzy również w poniedziałek przybyli na zajęcia zatytułowane "Zimowe pejzaże".

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine