"Znam zasady bezpieczeństwa"

Czytaj więcej...

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim w Filii nr 8

Jesienna atmosfera za oknem ani trochę nie zniechęciła seniorów do przybycia na kolejne październikowe spotkanie w Filii nr 8 - Osiedle Dorośli. Tym razem naszym gościem był przedstawiciel Straży Miejskiej w Sosnowcu, który przeprowadził z seniorami rozmowę o tym, jak bronić się przed oszustami, którzy szczególnie w okresie Święta Zmarłych i Świąt Bożego Narodzenia wzmagają swoją działalność, za swój cel obierając słabszą część naszego społeczeństwa - osoby starsze.

Czytaj więcej...

Zajęcia dla dzieci w Filii nr 8

Czytaj więcej...

Przyszła do nas dzisiaj Pani Jesień

Pod tak wymownym tytułem odbyły się dzisiaj zajęcia czytelniczo-plastyczne w Filii nr 8. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 25 grupa "Tygryski" postanowiła powitać Panią Jesień, która od dzisiaj rozpoczęła swoje panowanie. Na początku dzieciaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści Kubusia Puchatka pt. "Jesień", a potem ochoczo przystąpiły do ozdabiania portretu Pani Jesieni. Efekty zobaczcie sami.

Czytaj więcej...

"Jestem bezpieczny" w Filii nr 8

Czytaj więcej...

Znam zasady bezpieczeństwa

W dn. 16 i 17 września na terenie Przedszkola Miejskiego nr 25 został zorganizowany i przeprowadzony przez Filię nr 8 quiz wiedzy o bezpieczeństwie. Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki, nie zabrakło również układania puzzli przedstawiającymi znaki drogowe, które powinien znać każdy szanujący się przedszkolak. Na koniec zabawy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali na osłodę cukierki.

Czytaj więcej...

"Ręką w łapę" w F8

Czytaj więcej...

Spotkanie z wolontariuszami fundacji "Nadzieja na dom"

W dniach 21-22 października 2014 odbyło się zorganizowane przez Filię nr 8 - Osiedle Dorośli spotkanie przedszkolaków z P25 i wolontariuszy fundacji "Nadzieja na dom". Na spotkaniu z dzieciakami nie mogło zabraknąć również zwierzaka. Tym razem był to sympatyczny grzywacz chiński o wdzięcznym imieniu Wiktor.

Czytaj więcej...

Brzechwa i Tuwim witają...

Czytaj więcej...

Otwarcie Klubu Seniora "Rudna"

Brawurowo wykonany występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod kierunkiem Anny Szlęzak i Beaty Roszkowicz, spotkał się z żywym zainteresowaniem Seniorów przybyłych na uroczyste otwarcie Klubu Seniora "Rudna", które odbyło się w Filii nr 8 - Osiedle Dorośli. Dzieci recytowały wiersze Tuwima i Brzechwy oraz wykonały perfekcyjnie przygotowane układy taneczne. Seniorzy w podziękowaniu za piękny i wzruszający występ nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

Bezpieczny senior

 Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej

Piękne słoneczne przedpołudnie 11 czerwca 2014 r. w ogrodzie DDOS nr 2 upłynęło pod hasłem „Bezpieczny senior”. Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez F8 – Osiedle Dorośli spotkania z przedstawicielem Straży Miejskiej w Sosnowcu, strażnikiem Bartoszem Stawickim, który w przystępny sposób opowiedział, jak osoby starsze mogą uchronić się od różnego rodzaju oszustów, którzy szczególnie w okresie wakacyjnym wzmagają swoją działalność, skierowaną głównie do osób starszych i samotnych.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine