Wesołe przygotowania do Świąt

Czytaj więcej...

Zabawy bożonarodzeniowe

W grudniowe przedpołudnie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 gościli w Bibliotece Dziecięcej. Spotkanie zorganizowali bibliotekarze z Filii nr 8 i Biblioteki Dziecięcej. Podczas zajęć dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia i bawiły się: była m.in. drużynowa "bitwa na śnieżki", taniec św. Mikołaja, a także wykonywanie pracy plastycznej "ubieranie choinki" oraz na koniec spotkań słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Gromada zuchowa w DDOS nr 2

Czytaj więcej...

Występ młodych artystów

Pogoda ostatnio wprawdzie nie zachęca do spacerów, jednak nasze dzielne dzieci z gromady zuchowej działającej w Przedszkolu nr 25 wybrały się z wizytą do DDOS nr 2. Celem wizyty było zaprezentowanie montażu literacko-muzycznego przygotowanego przez panie Anetę Binko i druhnę Beatę Łabuz, które prowadzą jedyną na terenie miasta Sosnowca gromadę zuchową już od 10 lat. Młodzi artyści, choć trochę stremowani, dali piękny występ zakończony prezentacją multimedialną poświęconą naszej Ojczyźnie, który dostarczył naszym seniorom dużo wzruszeń. Na koniec nasze dzielne zuchy otrzymały słodki podarunek.

Czytaj więcej...

Znam symbole mojej Małej Ojczyzny

Czytaj więcej...

Zajęcia dla przedszkolaków w Filii nr 8

Filia nr 8 - Osiedle Dorośli kolejny raz gościła u siebie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 w Sosnowcu. Tym razem w dniach 4 i 5 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy "Smerfy" oraz "Biedronki", które dowiedziały się wielu ciekawostek o herbie Sosnowca i wysłuchały z uwagą legendy o tym, skąd wzięła się nazwa Sosnowiec. Dzieci kolorowały herb, a na koniec wysłuchały hejnału naszego miasta.

Czytaj więcej...

Andrzejkowe wróżby

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

"Czary - mary, wosku lanie, co ma się stać, niech się stanie!". Nauką andrzejkowego zaklęcia, które zostało wypowiedziane przed pierwszą wróżbą rozpoczęło się w Filii nr 8 nasze andrzejkowe spotkanie. Przybyli na nie uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 ciekawi co spotka ich w niedalekiej przyszłości.

Czytaj więcej...

Jadą, jadą Misie

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 8

Dzisiaj do Filii nr 8 przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz ze swoimi misiami. A wszystko to z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypadającego na 25 listopada. Na początek w takt piosenki "Pokochaj Pluszowego Misia, on twoim przyjacielem jest" nasi goście przytulali swoje pluszaki. Następnie dzieci i ich misie wysłuchały trochę historii oraz ciekawostek o różnych słynnych misiach, a potem już tylko to, co najbardziej lubią dzieciaki - konkursy.

Czytaj więcej...

Moja Mała Ojczyzna - Sosnowiec

Czytaj więcej...

Zajęcia o naszym mieście w Filii nr 8

Z okazji święta 11 Listopada Filia nr 8 - Osiedle Dorośli zaprosiła do siebie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25. Celem spotkania było przybliżenie  dzieciom legend i symboli związanych z naszym miastem - Sosnowcem. Na początek dzieci wysłuchały "Legendy o Sosnowcu", a następnie wspólnie rozszyfrowaliśmy symbolikę herbu. Punktem kulminacyjnym zajęć było wspólne zdjęcie z pięknie pokolorowanymi herbami naszego miasta.

Czytaj więcej...

Świat koronek

Czytaj więcej...

Wystawa w Filii nr 8

Oto zdjęcia z wystawy powstałej ze zgromadzonych prac Pań, które postanowiły z dumą zaprezentować swoje szydełkowe cudeńka. Ta skromna wystawa ma być zachętą dla osób, które umieją już szydełkować lub które chciałyby się tego nauczyć. Mamy nadzieję, że przystąpią one do klubu koronczarskiego, który zamierza utworzyć Filia nr 8. Zachęcamy wszystkie Panie, które chciałyby się spotykać i dzielić swoimi pomysłami do zgłaszania się w godzinach otwarcia placówki przy ul. Grota-Roweckiego 22.

Czytaj więcej...

Zuchy w Bibliotece!

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Niepodległości

Oj działo się wczoraj działo w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Filii nr 8. Ale od początku: 13 listopada 2014 w ramach Klubu Seniora przybyły do nas zuchy z Przedszkola Miejskiego nr 25 z przygotowanym przedstawieniem muzyczno - literackim wystawionym z okazji 10-lecia gromady zuchowej i Świętem Niepodległości.

Czytaj więcej...

Zimowe problemy zwierząt i ptaków

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Dnia 30 października 2014 Miejska Biblioteka Publiczna F8 - Osiedle Dorośli gościła Pana leśnika, który spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1. Pan leśnik przybliżył zimowe problemy zwierząt i ptaków. Zachęcił do ich dokarmiania i opiekowania się nimi. Opowiedział o codziennej pracy leśnika, na czym polega i jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać leśnikiem.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine