Święto Kota w Filii nr 8

Czytaj więcej...

Jeszcze raz!

Wprawdzie Święto Kota mamy już za sobą, ale któż powiedział, że tak fajnego święta nie można powtórzyć? Dlatego wczoraj w gościnne progi Filii nr 8 zawitali pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1. Na początek obejrzeli prezentację o zwyczajach kotów, a następnie przystąpili do rozwiązywania przygotowanych dla nich zadań, wśród których było: szukanie różnic, kolorowanie zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na rysunku, a na koniec oczywiście wykonanie portretu kota.

Czytaj więcej...

Wiele się dzieje

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

"Miłość Ci wszystko wybaczy", "Szczęście raz się uśmiecha", "Trudno" i wiele innych piosenek sławnej Ordonki mieli okazję wysłuchać uczestnicy Klubu Seniora "Rudna". Oprócz piosenek, Pani Marta Palarz, która przygotowała i poprowadziła całe spotkanie przybliżyła nam w sposób niezwykle interesujący obfitujące we wzloty i upadki życie słynnej Ordonki.

Czytaj więcej...

Zabawa na 102!

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Ten tydzień upłynął w Filii nr 8 pod znakiem zabaw karnawałowych, których głównymi uczestnikami były pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zabawy było co nie miara i czegoż tam nie było. Była zimowa zgaduj-zgadula, taniec z gwiazdami, zabawy zręcznościowe na czas np: picie napoju przez słomkę, czy jedzenie serka z talerzyka bez pomocy rąk, mumia. Jak przystało na porządną zabawę nie mogło zabraknąć wręcz uwielbianej przez wszystkie dzieciaki zabawy w krzesła. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z Mazur

Czytaj więcej...

W Filii nr 8 i Bibliotece Dziecięcej

Filia nr 8 przy ul. Roweckiego wraz z Biblioteką Dziecięcą gościły grupę Tygrysków z Przedszkola Miejskiego nr 25 na zajęciach pt. "Fotorelacja z Mazur". Dzieci poznały jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Z zaciekawieniem wysłuchały o zwierzętach i roślinach tam występujących. Dowiedziały się, które jeziora są największe i najgłębsze, i że często bywają połączone kanałami oraz rzekami. W drugiej części spotkania każdy Tygrys wykonał jezioro swoich marzeń.

Czytaj więcej...

Dziecięce kolędowanie

Czytaj więcej...

Było bardzo uroczyście

"Przybieżeli do Betlejem pasterze", "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i wiele innych znanych i mniej znanych kolęd wykonały dzieci z Przedszkola nr 25, które gościły 19 stycznia 2015 u podopiecznych DDOS nr 2 w Sosnowcu. Było bardzo uroczyście i pięknie, nie zabrakło Maryi i Józefa z Dzieciątkiem Jezus, pasterzy przy ognisku, chóru Aniołów, a także Trzech Króli z darami. Dzieciaki perfekcyjnie przygotowały się do występu przed tak znamienitą publicznością, która w zamian okrasiła występ burzą oklasków i tym co dzieci lubią najbardziej - słodyczami.

Czytaj więcej...

Fabryka Prezentów Gwiazdkowych

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu

9 stycznia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu – Filii nr 8, rozstrzygnięto konkurs „Fabryka Prezentów Gwiazdkowych", przyznając nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki. Komisja brała pod uwagę samodzielność dzieci w wykonywaniu pracy, pomysłowość i estetykę. Oto wyniki:

Czytaj więcej...

Sosnowiec w legendzie

Czytaj więcej...

Regionalny tydzień w Filii nr 8

Ten tydzień upłynął w Filii nr 8 - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu pod znakiem edukacji regionalnej. Okazją do zorganizowania zajęć była przypadająca na dzień 27 stycznia rocznica wyzwolenia Sosnowca. Jak powstały zagłębiowskie miasta? Jak wyglądają herby Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego? Jakie zabytki możemy podziwiać w naszym regionie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały w poniedziałek i wtorek dzieci z Przedszkola nr 25, a w piątek dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1. A wszystko to dzięki wizycie Piotra Celeja, który reprezentował Instytut Zagłębiowski Wyższej Szkoły Humanitas.

Czytaj więcej...

Zimowe zabawy

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

W piątek po południu Filia nr 8 gościła zwycięzców w konkursie plastycznym "Fabryka prezentów gwiazdkowych". Zanim zostały rozdane dyplomy i nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych, dzieciaki wzięły udział w zabawach zimowych przygotowanych przez Panie z Przedszkola nr 25. Wprawdzie zima nas nie rozpieszcza, ale Panie na przekór pogodzie przygotowały typowe zabawy zimowe, nie zabrakło więc jazdy na nartach, skoków przez zamarznięte kałuże, a także malowania portretu najbardziej charakterystycznego wśród dzieci symbolu zimy - bałwanka.

Czytaj więcej...

Miłość ci wszystko wybaczy...

Czytaj więcej...

Spotkanie Klubu Seniora "Rudna"

Dnia 20 stycznia 2015 o godz 17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul .Grota-Roweckiego 22, na prezentację multimedialną pt.: "Miłość ci wszystko wybaczy" poświęconą znakomitej artystce - Hance Ordonównie. Na spotkanie zapraszamy nie tylko seniorów, ale wszystkich miłośników talentu popularnej Ordonki. Wstęp wolny.

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine