joomla vector social icons

Wiosna radosna!!!

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy

We wtorek 21 kwietnia 2015 o godz. 16.00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej - Filii nr 8 przy ul. Grota-Roweckiego 22 na kolejne spotkanie w ramach Klubu Seniora "Rudna". Tym razem obejrzymy przedstawienie pt. "Wiosna radosna" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu. Wszystkich seniorów i nie tylko serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Wielkanocne zwyczaje

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Coraz bliżej Świąt Wielkanocnych. Na dzisiejszym spotkaniu z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1 rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Dzieci wysłuchały opowiadania o zwyczajach wielkanocnych i wzięły także udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały wielkanocne zwierzątka - zajączka, który przynosi prezenty i kurczaczki, a na koniec każdy z uczestników otrzymał czekoladowe jajko.

Czytaj więcej...

Poetycko...

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Gościem Klubu Seniora "Rudna" działającego przy Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu był poeta - amator Paweł Mędakowski. Na początku nasz samorodny poeta opowiedział o sobie i o tym, co skłoniło go do pisania wierszy. Dowiedzieliśmy się, że Pan Paweł posiada duszę artysty, właściwie od podstawówki parał się nie tylko pisaniem wierszy, ale również rysunkiem, jednak dopiero od trzech lat zabrał się tak "na poważnie" za pisanie. Wiersze, które pisze powstają bardzo często pod wpływem chwili i obserwacji życia codziennego.

Czytaj więcej...

Krajobrazowo-przyrodniczy park rozmaitości

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w prelekcjach przyrodniczych prowadzonych przez pana Krzysztofa Sokoła z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dowiedziały się jak wyglądają oraz w jaki sposób i przez kogo wykorzystywane są martwe drzewa, a także poznały nowe pojęcia, takie jak "złom" czy "wykrot". Na zakończenie wzięły udział w zabawach w: wyszukiwanie różnic i jakie to zwierzątko, roślina i jaką funkcję spełnia w martwym drzewie.

Czytaj więcej...

Czyta babcia, czyta dziadek, czytam i ja

Czytaj więcej...

Zajęcia literackie w Filii nr 8

20 marca 2015 Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu - Filię nr 8 - odwiedzili trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy mieli za zadanie przeczytać książkę Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt: "Okropny Maciuś i Namolna Niania". Na początku na podstawie książkowego opisu sporządziliśmy portret Maciusia oraz po odczytaniu kilku fragmentów tekstu dowiedzieliśmy się o marzeniach, przyjaciołach i psotach Okropnego Maciusia, a także poznaliśmy Namolną Nianię, która postanowiła "utemperować" głównego bohatera. Po części literackiej przyszła kolej na część plastyczną.

Czytaj więcej...

Przedwiosenne zajęcia dla dzieci

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w konkursie wiedzy o postaciach z bajek H.CH. Andersena. Wykazali się dużą znajomością bajkowych bohaterów; poradzili sobie z wieloma różnymi pytaniami i zadaniami dotyczącymi bohaterów tych znanych i mniej znanych, a na zakończenie zwycięska drużyna otrzymała skromne upominki. Natomiast dwie grupy pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyły w zajęciach poświęconych zbliżającej się do nas dużymi krokami Wiośnie. Uczniowie obejrzeli prezentacje poświęconą najbardziej charakterystycznym oznakom wiosny, a następnie wykonali portret bociana i Pani Wiosny.

Czytaj więcej...

Wielkanocne życzenia

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Wprawdzie Wielkanoc już minęła, ale na składanie sobie życzeń każdy czas jest dobry. Dzisiaj przed podopiecznymi DDOS nr 2 w Sosnowcu wystąpiła gromada zuchowa z Przedszkola 25. Przedstawienie pod wymownym tytułem "Wielkanocne życzenia" nawiązywało do tradycji świątecznych. Były zajączki, kurki, koguciki, a nawet pokaz wyrabiania wielkanocnego ciasta. Na koniec, aby tradycji stało się zadość, wszyscy podopieczni otrzymali po tradycyjnym jajeczku, a nasze dzielne zuchy coś słodkiego.

Czytaj więcej...

Montaż słowno-muzyczny

Czytaj więcej...

Już 23 marca!

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22) serdecznie zaprasza na montaż słowno-muzyczny pt: "Najpiękniejsze wiersze o Bogu i wierze", który odbędzie się w dniu 23 marca 2015 o godz. 16.00. Wstęp wolny.

 

16 marca zapraszamy

Czytaj więcej...

Spotkanie w Klubie Seniora „Rudna"

16 marca 2015 o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do Filii nr 8 przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22 na spotkanie poetyckie z Pawłem Mendakowskim. Wstęp wolny.

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine