joomla vector social icons

Styczeń w Filii nr 8

Czytaj więcej...

Łączymy pokolenia

Styczeń w Filii nr 8 upłynął pod znakiem zabawy, ale nie tylko. 14 stycznia 2016 odbyło się spotkanie klubu "Rudna" i współpracującego z nim Klubu Mieszkańców przy ulicy Lwowskiej. Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 w Sosnowcu. Nasi mali aktorzy świetnie poradzili sobie ze wszystkim i nie było wcale po nich widać tremy, która zwykle dopada artystów. Po tak wspaniałym występie nagrodzonym gromkimi brawami, wszyscy wygodnie usadowiliśmy się przy stolikach i przy filiżance orzeźwiającej kawy i ciepłej herbaty oraz małym co nieco przystąpiliśmy do śpiewania kolęd. Akompaniowała nam Justyna Wiśniewska - nauczycielka z Przedszkola Miejskiego 25.

Czytaj więcej...

Kolorowy i radosny wrzesień

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Pod takim hasłem upłynął wrzesień w Filii nr 8 - Osiedle Dorośli. A wszystko zaczęło się od zajęć z dziećmi z Przedszkola nr 25 pt. "Pocztówka z wakacji". Ponieważ coraz większymi krokami zbliżała się do nas jesień kolejne zajęcia, które odbyły się w dniach 21-22 września poświęcone były właśnie tej porze roku. Dzieci z klas II SP nr 1 wysłuchały krótkiego opowiadania pt. "Agatka na tropach jesieni", a następnie przystąpiły do rozwiązywania zagadek, rebusów. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie w grupach portretu Pani Jesieni.

Czytaj więcej...

Majowa przeplatanka

Czytaj więcej...

W Filii nr 8 i Bibliotece Dziecięcej

Źródła informacji w bibliotece - pod takim tytułem odbyły się zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Filii nr 8 w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek. Uczniowie klas III SP nr 1 po zapoznaniu się z warsztatem informacyjnym biblioteki podzieleni na czteroosobowe zespoły przystąpili do pracy ze słownikami, leksykonami, encyklopediami. Z kolei uczniowie klas I SP nr 1 zapoznali się z budową książki, a także poznali drogę książki od autora do rąk czytelnika. Na zakończenie zajęć wykonali ozdobne zakładki do książek.

Czytaj więcej...

Listopadowe spotkania

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

W poniedziałek 16 listopada 2015, Filia nr 8 dwa razy wypełniona była po brzegi. A to za sprawą spotkania z leśnikiem z uczniami klas II SP i dziećmi z Przedszkola Miejskiego w godzinach dopołudniowych i występu gromady zuchowej po południu. Parę minut po godzinie 9.00 nasze gościnne progi odwiedził przedstawiciel Nadleśnictwa Siewierz - Tomasz Włodarski. Opowiedział licznie zgromadzonym dzieciakom o pracy leśnika, o tym jak należy zachować się w lesie i czego nie należy robić, jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Na koniec nasi milusińscy dowiedzieli się jakie szkoły należy ukończyć, aby wykonywać ten jakże potrzebny i niewątpliwie interesujący zawód.

Czytaj więcej...

Majowe atrakcje

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Ostatnie dwa tygodnie w Filii nr 8 upłynęły nam prawie muzycznie, choć nie zabrakło pogadanek o bezpieczeństwie i konkursów z okazji obchodów Tygodnia Dziecka. We wtorek - 19 maja, uczniowie klasy I, ze Szkoły Podstawowej nr 10 spotkali się z przedstawicielem Straży Miejskiej w Sosnowcu. Zbliżają się wakacje dlatego nasze spotkanie było okazją do rozmowy o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu. Dzieciaki bardzo chętnie brały udział w dyskusji, niejednokrotnie wykazując się dużą wiedzą. Frajdą dla wszystkich była możliwość założenia specjalnej kamizelki chroniącej przed uderzeniami oraz kasku, w której strażnicy wyjeżdżają na interwencję.

Czytaj więcej...

Mądre dzieci segregują śmieci

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Pod takim tytułem w Filii nr 8 odbyła się pogadanka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu, zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie dowiedzieli się co to jest segregacja, jakie kolory pojemników są przeznaczone do segregacji odpadów, co oznacza słowo recycling. Okazało się, że wszyscy posiadają dosyć sporą wiedzę. Aby utrwalić tę wiedzę uczniowie wypełnili karty pracy związane z segregacją odpadów, a także wykonali gąsienicę z wytłoczki po jajkach, biedronkę z kapsla, czy motyla z rolki po papierze toaletowym.

Czytaj więcej...

Październik 2015

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Październik w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu - Filii nr 8 upłynął nam na spotkaniach z wolontariuszami fundacji "Nadzieja na dom" oraz na prelekcji przeprowadzonej przez Annę Makarską - pracownika Muzeum w Sosnowcu. Ale zacznijmy od początku...

Czytaj więcej...

Czerwona czapeczka

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

W DDPS nr 2 po raz kolejny gościły dzieci z kółka teatralnego działającego w SP nr 1 w Sosnowcu. Dzieciaki przybyły do podopiecznych z przedstawieniem pt. "Czerwona czapeczka", które traktowało o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nas w sieci. Oprócz części słownej, nie zabrakło części tanecznej, perfekcyjnie wykonanej przez naszych uzdolnionych artystów. Na zakończenie dzieciaki otrzymały burzę oklasków, a także małe co nieco.

Czytaj więcej...

Wiosna w pełni

Czytaj więcej...

W Filii nr 8

Wiosna w pełni, wszystko się zieleni, toteż nic dziwnego, że tym razem spotkanie w Klubie "Rudna" upłynęło pod znakiem wiosny. A wszystko to za sprawą występu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10. Nasi mali artyści przybyli do nas z przedstawieniem pt. "Wiosna radosna", na które składały się wierszyki, piosenki w języku polskim i angielskim, a na koniec gromkie brawa i słodkie nagrody za cudowny występ.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine