Walentynkowe serca nadziei, miłości i przyjaźni

Czytaj więcej...

Filia nr 8

W tym roku Dzień Zakochanych upłynął na słuchaniu opowieści o walentynkowych przygodach sympatycznego żółwia Franklina. Po wysłuchaniu opowieści pt. "Franklin i Walentynki" uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 1 wykonali kolorowe walentynkowe drzewo miłości. Kolorowe serca pełne miłości, nadziei i przyjaźni stworzyli podczas warsztatów plastycznych uczniowie razem z seniorami z klubu mieszkańca przy ulicy Lwowskiej. Na zakończenie zajęć wszystkie serduszka - małe i duże - zostały powieszone na drzewie w holu Szkoły.

Czytaj więcej...

Jesienne rozmaitości

Czytaj więcej...

Filia nr 8

"Przyroda jesienią" - pod takim tytułem odbyły się 21 listopada 2016 warsztaty plastyczne z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu. Nasi artyści na początek wykonali z kaszy gryczanej i liści portret wiewiórki, następnie przy pomocy kredek stworzyli kolorowe witraże z jesiennych liści, a na zakończenie w ruch poszły kredki i łapki i w ten sposób powstało łapkowe drzewo. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

"Radość czytania" jesienią

Czytaj więcej...

Filia nr 8

W poniedziałek 24 października 2016 Filię nr 8 odwiedziły sześciolatki z oddziału przedszkolnego działającego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. W ramach akcji "Radość czytania" przedszkolaki wysłuchały opowiadania o tym, jak do Stumilowego Lasu zawitała jesień i tajemniczy potwór. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne w kolorach jesieni.

Czytaj więcej...

Zimowe pejzaże i jasełka

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Zima trwa na dobre i wcale nie zamierza odpuszczać, dlatego też na comiesięcznych warsztatach z podopiecznymi ZSS nr 2 postanowiliśmy wykonać zimowe pejzaże. Od tego roku do naszej stałej grupy bywalców dołączyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sosnowcu. Efekt pracy obydwu grup można podziwiać na załączonych zdjęciach i w holu biblioteki przy ulicy Grota-Roweckiego 22A. Natomiast w czwartek 2 lutego 2017 do DDPS nr 2 przybyli kolędnicy. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci z Kółka Teatralnego przy Szkole Podstawowej nr 1 z przygotowanym przez siebie przedstawieniem jasełkowym. Seniorzy wysłuchali pięknych kolęd i pastorałek, a także obejrzeli sceny z narodzenia Pana Jezusa.

Czytaj więcej...

Piesek w bibliotece

Czytaj więcej...

Filia nr 8

Filię nr 8 odwiedziła Pani Ania i jej sympatyczny piesek Shimaru. Pani Ania biorąca udział w akcji edukacyjnej „Ręka w łapę" opowiedziała dzieciom z SP nr 1 o schronisku dla bezdomnych zwierząt, o tym jak opiekować się zwierzętami i jak bezpiecznie postępować z psami. Dzieci dowiedziały się również o psich sportach, a także o ich służbie dla dobra człowieka. Atrakcją spotkania był pokaz sztuczek w wykonaniu Shimaru i możliwość wykonania wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Czytaj więcej...

Pracowity październik

Czytaj więcej...

Filia nr 8

W ramach 2. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej w Filii nr 8 - Osiedle Dorośli odbyły się zajęcia dla uczniów klasy III poświęcone tematyce teatralnej, a dokładnie teatralnego savoir-vivre. Dzieci zapoznały się z etykietą teatralną, która jest tak ważna w teatrze. Przekonały się również, że zawód aktora nie należy do najłatwiejszych, poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń polegających na zmianie głosu, czy wcielanie się w rożne postacie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały plakat utrwalający poznane wiadomości.

Czytaj więcej...

Listopadowe spotkania

Czytaj więcej...

Filia nr 8

23 listopada 2016 uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 1, na co dzień współpracującej z Filią nr 8, gościły w Bibliotece Dziecięcej na warsztatach przyrodniczych. Warsztaty poprowadziła Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną oraz brali czynny udział w zajęciach. Uczniowie mieli do wykonania zadanie plastyczne: znaleźć 10 szczegółów różniących dwa obrazki, a następnie wybrać ilustracje z mieszkańcem lasu i odpowiedzieć na pytanie zadane przez naszego gościa.

Czytaj więcej...

Gość "Klubu Seniora Rudna"

Czytaj więcej...

Spotkanie z Janiną Kapuścik

26 października 2016 nasz "Klub Seniora Rudna" w Filii nr 8 gościł Janinę Kapuścik - dla przyjaciół Ninę, autorkę powieści, których akcja rozgrywa się w Sosnowcu. Pani Nina oprócz powieści pisze od 1956 roku wiersze - napisała ich około 100. Twórczość Pani Niny jest wielowątkowa - sama autorka przyznała, że w swoich wierszach opisuje wszystko, co dzieje się wokół, natomiast w swoich powieściach "Miłość Basi", "Robert i Izabela" oraz "Znajda" umieściła wątki autobiograficzne. Pani Nina poza tym, że pisze, w wolnym czasie haftuje piękne obrazy, które zdobią ściany jej maleńkiego mieszkania na drugim piętrze w Olkuszu.

Czytaj więcej...

Wizyta strażnika miejskiego

Czytaj więcej...

Filia nr 8

"Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, a wrócisz z wakacji cały i zdrowy". Pod takim hasłem przebiegały w ubiegłym tygodniu w Filii nr 8 spotkania ze strażnikiem miejskim, który opowiedział uczniom klas II SP nr 1 o zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku, w lesie, nad wodą i w górach.Na zakończenie spotkania uczniowie mogli przymierzyć strój strażnika miejskiego oraz obejrzeć akcesoria potrzebne do wykonywania obowiązków służbowych (kamizelka odblaskowa, kajdanki, pałka, lizak). Wszystkie dzieci na pamiątkę otrzymały piękne upominki od prowadzącego spotkanie.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine