O lecie w Bibliosferze

Czytaj więcej...

Filia nr 7

Zbliżające się lato powitaliśmy wraz z dziećmi z Przedszkola nr 54 ciekawymi zajęciami. W wakacyjny klimat wprowadziły nas wiersze i piosenki o lecie. Nie zabrakło dobrej zabawy, poczęstunku i konkursów. Najlepsi otrzymali drobne upominki. Dzieci obejrzały też prezentację multimedialną na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

Czytaj więcej...

Walentynki w Bibliosferze

Czytaj więcej...

Filia nr 7

Przemiłe poetyckie spotkanie walentynkowe w doborowym towarzystwie już za nami. Pasjonaci poezji miłosnej i dobrej zabawy zaprezentowali ulubione wiersze. Marianna Oruba podzieliła się z uczestnikami własną twórczością poetycką. Były rozmowy, dyskusje, śpiewy i mnóstwo śmiechu...

Czytaj więcej...

"Jedna pasja - dwa oblicza"

Czytaj więcej...

Filia nr 7 Bibliosfera

Za nami wernisaż wystawy prezentującej prace artystów amatorów Elżbiety Jach i Wojciecha Zająca, który zgromadził wielu miłośników malarstwa i grafiki. Spotkanie poprowadziła Justyna Plebańczyk. Nastrojowy klimat popołudniowego spotkania swoją poezją dopełniła Marianna Oruba, a ulubione wiersze naszych artystów zaprezentowali zaproszeni goście. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia Bibliosfery do 6.12.2018 r.

Czytaj więcej...

O pszczołach i lesie

Czytaj więcej...

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

19 marca 2019 w Bibliosferze odbyły się warsztaty przyrodnicze przeprowadzone przez panią Agatę Kloczkowską, pracownika Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 29 dowiedziały się mnóstwa ciekawostek o pszczołach miodnych i niemiodnych, o ich gatunkach, zwyczajach i etapach rozwoju. Uzdrawiająca moc lasu była tematem spotkania dla uczniów klasy piątej, którzy poznali las, jego mieszkańców i dowiedzieli się jaki wpływ wywiera środowisko przyrodnicze na człowieka. Przeprowadzone zajęcia były niezwykle interesujące i podobały się wszystkim uczestnikom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Czytaj więcej...

„Nadbużańskie klimaty” - wernisaż w Bibliosferze

Czytaj więcej...

Filia nr 7

31 stycznia 2019, pomimo zimy za oknem, odbyliśmy magiczną, letnią podróż, dzięki wierszom i zdjęciom ukazującym piękno nadbużańskich krajobrazów. Podczas wernisażu w Filii nr 7 BIBLIOSFERA Jolanta Kurowska-Ujma i Zbigniew Ujma zaprezentowali swoje fotografie z wakacyjnych wojaży uzupełnione wierszami czytanymi przez autorkę. Nastrój spotkania dopełniły piosenki wykonane przez Hannę i Sylwestra Dąbrowskich. Wystawę prac można zwiedzać do dnia 29.03.2019 w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

Czytaj więcej...

Filia nr 7 zaprasza

Filia nr 7 BIBLIOSFERA serdecznie zaprasza wszystkich pozytywnie zakręconych na pierwsze powakacyjne warsztaty rękodzieła prowadzone przez Elżbietę Jach w dniu 12 września 2018 o godz. 16.00. W programie: biżuteria koralikowa, papierowa wiklina, szydełkowanie, frywolitki, decoupage. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać ciekawych ludzi, spędzić twórczo czas w gronie inspirujących osób podzielających wspólne pasje, przy filiżance kawy i herbaty. Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie w bibliotece przy ul. Kalinowej (pawilon). Wstęp wolny.

Młodzieżowy DKK

Czytaj więcej...

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży ostatni kwartał poświęcił literaturze polskiej. Majcher Magdalena, Mróz Remigiusz oraz Papcio Chmiel zapewnili swoją twórczością tematy do dyskusji w sobotnie przedpołudnia.

Czytaj więcej...

Wystawa rękodzieła w BIBLIOSFERZE

Czytaj więcej...

Filia nr 7

Grudniowy czwartek "trzynastego" okazał się dla Bibliosfery niezwykle udany, a to za sprawą wspaniałej wystawy zatytułowanej "Potrafię, bo chcę". Po południu odwiedziły nas panie uczęszczające na zajęcia rękodzieła w naszej bibliotece oraz zaproszeni goście, bliscy i znajomi. Spotkanie uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 29 pod opieką Beaty Nowak-Dziudzi. Wszystkie zgromadzone i wystawione w naszej Filii "skarby", na które składały się m.in: piękne serwety, bombki, wszelkie ozdoby świąteczne, stroiki, bałwanki, aniołki, a także biżuteria, zostały własnoręcznie wykonane przez nasze warsztatowiczki. Zachwytom nad ich talentem nie było końca.

Czytaj więcej...

Balonowy bal

Czytaj więcej...

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

W ciepły czerwcowy poranek dzieci z grupy "Gwiazdeczki" z Przedszkola nr 54 odwiedziły Bibliosferę. Czekała na nie nie lada atrakcja - balonowy bal. Na powitanie każde dziecko dostało piękną, kolorową kwiatową opaskę na głowę. Były tańce, konkursy i zabawy przy muzyce. Miłym zakończeniem wesołej zabawy był słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine