"Jedna pasja - dwa oblicza"

Czytaj więcej:

Filia nr 7 Bibliosfera

Za nami wernisaż wystawy prezentującej prace artystów amatorów Elżbiety Jach i Wojciecha Zająca, który zgromadził wielu miłośników malarstwa i grafiki. Spotkanie poprowadziła Justyna Plebańczyk. Nastrojowy klimat popołudniowego spotkania swoją poezją dopełniła Marianna Oruba, a ulubione wiersze naszych artystów zaprezentowali zaproszeni goście. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia Bibliosfery do 6.12.2018 r.

Czytaj więcej: "Jedna pasja - dwa oblicza"

Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

Czytaj więcej: Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

Filia nr 7 zaprasza

Filia nr 7 BIBLIOSFERA serdecznie zaprasza wszystkich pozytywnie zakręconych na pierwsze powakacyjne warsztaty rękodzieła prowadzone przez Elżbietę Jach w dniu 12 września 2018 o godz. 16.00. W programie: biżuteria koralikowa, papierowa wiklina, szydełkowanie, frywolitki, decoupage. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać ciekawych ludzi, spędzić twórczo czas w gronie inspirujących osób podzielających wspólne pasje, przy filiżance kawy i herbaty. Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie w bibliotece przy ul. Kalinowej (pawilon). Wstęp wolny.

Kolorowy świat bajek - festyn

Czytaj więcej: Kolorowy świat bajek - festyn

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

26 maja 2018 Przedszkole Miejskie nr 54 zorganizowało festyn "Kolorowy świat bajek". Na tak zatytułowanym festynie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej biblioteki. Dzieci po wielu atrakcjach, takich jak: pokazy tańca, nauka udzielania pierwszej pomocy, zwiedzanie policyjnych radiowozów i wozów strażackich najchętniej odpoczywały na kocu, w cieniu drzew oglądając i słuchając bajeczek czytanych przez panią bibliotekarkę.

Czytaj więcej: Kolorowy świat bajek - festyn

Balonowy bal

Czytaj więcej: Balonowy bal

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

W ciepły czerwcowy poranek dzieci z grupy "Gwiazdeczki" z Przedszkola nr 54 odwiedziły Bibliosferę. Czekała na nie nie lada atrakcja - balonowy bal. Na powitanie każde dziecko dostało piękną, kolorową kwiatową opaskę na głowę. Były tańce, konkursy i zabawy przy muzyce. Miłym zakończeniem wesołej zabawy był słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Balonowy bal

DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Czytaj więcej: DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Pierwsze pytanie. Dlaczego tak późno ją odkryliśmy?

Drugie pytanie. Jak można pisać tak pięknie o wojnie i holokauście? Może się to wydać dziwne, ale Śmierć w „Złodziejce książek" wzbudza sympatię. Jest rodzaju męskiego, bywa czuła, wyzwala od cierpień i nie czujemy do niej niechęci nawet wówczas, gdy zabiera tych których polubiliśmy. Jednak to nie jest opowieść tylko o Śmierci. W powieści znajdziemy mocne słowa o totalitaryzmie, przyjaźni, miłości. Ciekawą postacią jest tytułowa bohaterka, Liesel Meminger, którą poznajemy w przededniu wojny.

Czytaj więcej: DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Więcej artykułów…


Z życia filii

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…

Mały redaktor

swi1

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Więcej…

W oczekiwaniu na św. Mikołaja

mikos1

Filia nr 3

Gruby, brodaty jegomość, w czerwonej kurtce i czapce z pomponem, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów – tak wszyscy wyobrażamy sobie Mikołaja. Mało kto wie, że prawdziwy św. Mikołaj pochodził z terenów dzisiejszej Turcji, był biskupem i nosił biskupie szaty. Te i inne ciekawostki związane z tak wyczekiwanym przez dzieci świętym, mogły poznać przedszkolaki z Przedszkola nr 53, na zajęciach zorganizowanych w Filii nr 3 w Klimontowie. Dzieci obejrzały krótką prezentację przybliżającą nam postać św. Mikołaja, wysłuchały bajki o nim, a następnie wykonały podobizny sympatycznego świętego.

Więcej…

W świątecznym nastroju

wsn1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

5 grudnia 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zostały zorganizowane popołudniowe warsztaty plastyczne pn. „W świątecznym nastroju". W trakcie spotkania młodzi miłośnicy sztuk artystycznych wykonywali Aniołki i Mikołajki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, czego efektem było powstanie pięknych prac.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine