Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

Czytaj więcej: Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

Filia nr 7 zaprasza

Filia nr 7 BIBLIOSFERA serdecznie zaprasza wszystkich pozytywnie zakręconych na pierwsze powakacyjne warsztaty rękodzieła prowadzone przez Elżbietę Jach w dniu 12 września 2018 o godz. 16.00. W programie: biżuteria koralikowa, papierowa wiklina, szydełkowanie, frywolitki, decoupage. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać ciekawych ludzi, spędzić twórczo czas w gronie inspirujących osób podzielających wspólne pasje, przy filiżance kawy i herbaty. Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie w bibliotece przy ul. Kalinowej (pawilon). Wstęp wolny.

Balonowy bal

Czytaj więcej: Balonowy bal

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

W ciepły czerwcowy poranek dzieci z grupy "Gwiazdeczki" z Przedszkola nr 54 odwiedziły Bibliosferę. Czekała na nie nie lada atrakcja - balonowy bal. Na powitanie każde dziecko dostało piękną, kolorową kwiatową opaskę na głowę. Były tańce, konkursy i zabawy przy muzyce. Miłym zakończeniem wesołej zabawy był słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Balonowy bal

DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Czytaj więcej: DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Pierwsze pytanie. Dlaczego tak późno ją odkryliśmy?

Drugie pytanie. Jak można pisać tak pięknie o wojnie i holokauście? Może się to wydać dziwne, ale Śmierć w „Złodziejce książek" wzbudza sympatię. Jest rodzaju męskiego, bywa czuła, wyzwala od cierpień i nie czujemy do niej niechęci nawet wówczas, gdy zabiera tych których polubiliśmy. Jednak to nie jest opowieść tylko o Śmierci. W powieści znajdziemy mocne słowa o totalitaryzmie, przyjaźni, miłości. Ciekawą postacią jest tytułowa bohaterka, Liesel Meminger, którą poznajemy w przededniu wojny.

Czytaj więcej: DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Kolorowy świat bajek - festyn

Czytaj więcej: Kolorowy świat bajek - festyn

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

26 maja 2018 Przedszkole Miejskie nr 54 zorganizowało festyn "Kolorowy świat bajek". Na tak zatytułowanym festynie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej biblioteki. Dzieci po wielu atrakcjach, takich jak: pokazy tańca, nauka udzielania pierwszej pomocy, zwiedzanie policyjnych radiowozów i wozów strażackich najchętniej odpoczywały na kocu, w cieniu drzew oglądając i słuchając bajeczek czytanych przez panią bibliotekarkę.

Czytaj więcej: Kolorowy świat bajek - festyn

Zajęcia przyrodnicze

Czytaj więcej: Zajęcia przyrodnicze

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Trzmiele, pszczoły, murarki ogrodowe, wykroty, martwe drzewa - to tematy poruszane przez Agatę Kloczkowską z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Zaproszeni uczniowie klas I, III i IV Szkoły Podstawowej nr 29 z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną i wzięli udział w zajęciach przyrodniczych.

Czytaj więcej: Zajęcia przyrodnicze

Więcej artykułów…


Z życia filii

Warsztaty ze "Świerszczykiem", warsztaty literackie i spotkanie z K. Borkowską

rw1

Filia nr 2

W minionym tygodniu w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się warsztaty z czasopismem "Świerszczyk", do udziału w których zaprosiła nas Biblioteka Śląska. W warsztatach udział wzięli uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Dzieci stały się redaktorami własnego czasopisma: zaprojektowały okładkę, tworzyły historyjki obrazkowe i inne rubryki w przygotowanych szablonach, które zostały włożone w przezroczyste okładki i spięte plastikowym grzbietem. W ten sposób każdy drugoklasista wykonał własny, niepowtarzalny numer "Świerszczyka"! Obejrzeliśmy również filmiki o "Świerszczyku" ze Świerszczykowego kanału filmowego, a wszystko to zostało poprzedzone prezentacją przedstawiającą krótką historię czasopisma. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

ks1

Filia nr 15

Za nami inauguracja kolejnego sezonu "Klubu Seniora z pasją". Naszym gościem była Anna Piróg, członkini Klubu Pozytywnie Zakręceni Plus 55 z Tychów, która właśnie wydała swoją pierwszą powieść "Mroczny dwór". Autorka postanowiła zbudować swój świat od nowa, zaczynając od dymu z komina. Owocem jej pracy stała się właśnie ta książka. Książka zawiera wątki autobiograficzne i jest rekompensatą wielkiej, niespełnionej miłości. Spotkanie było bardzo interesujące, autorka podzieliła się z nami swoimi innymi pasjami i działalnością artystyczną. Z niecierpliwością czekamy na dalsze losy bohaterów "Mrocznego dworu". Słodki poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia Maciuś.

Więcej…

Wspomnienia z wakacji

wsp4

Filia nr 17

Wprawdzie wakacje już dawno się skończyły, lecz wciąż wracamy wspomnieniami do piaszczystej plaży, pięknych gór i jezior. Te wspomnienia znalazły odbicie na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń. Dzieci z przeróżnych, kolorowych materiałów wykonały wakacyjne kolaże. Patrząc na swe prace, wspominały niezwykłe przygody przeżyte podczas tegorocznego upalnego lata.

Więcej…

Orzeł biały naszą dumą

orz1

Filia nr 20

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu, wzięli udział w zajęciach "Orzeł biały naszą dumą". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi oraz wykonały prace plastyczne.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine