DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Czytaj więcej: DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Pierwsze pytanie. Dlaczego tak późno ją odkryliśmy?

Drugie pytanie. Jak można pisać tak pięknie o wojnie i holokauście? Może się to wydać dziwne, ale Śmierć w „Złodziejce książek" wzbudza sympatię. Jest rodzaju męskiego, bywa czuła, wyzwala od cierpień i nie czujemy do niej niechęci nawet wówczas, gdy zabiera tych których polubiliśmy. Jednak to nie jest opowieść tylko o Śmierci. W powieści znajdziemy mocne słowa o totalitaryzmie, przyjaźni, miłości. Ciekawą postacią jest tytułowa bohaterka, Liesel Meminger, którą poznajemy w przededniu wojny.

Czytaj więcej: DKK dla młodzieży - „Złodziejka książek” Marcusa Zusaka

Zajęcia przyrodnicze

Czytaj więcej: Zajęcia przyrodnicze

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Trzmiele, pszczoły, murarki ogrodowe, wykroty, martwe drzewa - to tematy poruszane przez Agatę Kloczkowską z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Zaproszeni uczniowie klas I, III i IV Szkoły Podstawowej nr 29 z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną i wzięli udział w zajęciach przyrodniczych.

Czytaj więcej: Zajęcia przyrodnicze

"Powiedz mi jak mnie kochasz..."

Czytaj więcej:

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

"Gdyby tak można w życiu, tak wszystkie sprawy ułożyć, aby wpleść trochę poezji do szarej codziennej prozy...". W przededniu Walentynek w Bibliosferze spotkali się miłośnicy poezji, zarówno osoby piszące wiersze, jak i czytelnicy. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać autorskich wierszy Zofii Cencek, Jolanty Kurowskiej-Ujmy oraz Doroty Nieznanowskiej-Gawlik. W miłej i serdecznej atmosferze, przy filiżance kawy i słodkim co nieco, każdy uczestnik spotkania mógł zaprezentować wiersze ulubionych poetów.

Czytaj więcej: "Powiedz mi jak mnie kochasz..."

Rękodzieło w Bibliosferze - luty 2018

Czytaj więcej: Rękodzieło w Bibliosferze - luty 2018

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Środowe warsztaty rękodzieła w Bibliosferze cieszą się coraz większą popularnością. Pomimo jeszcze zimowej aury za oknem, do nas zapukała wiosna i Wielkanoc. Panie przygotowywały piękne dekoracje na nadchodzące święta. Efekt ich pracy możemy podziwiać na załączonych zdjęciach. Kolejne spotkanie już 7 marca 2018 o godz. 16.00. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Rękodzieło w Bibliosferze - luty 2018

"Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej

 Czytaj więcej:

DKK w Bibliosferze

„Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej to kolejna książka omawiana podczas sobotniego spotkania DKK dla młodzieży w Bibliosferze. Ciekawy zbiór reportaży podróżniczych o fascynujących kobietach z różnych zakątków świata. Losy kobiet przedstawionych w materiale są różne. Jednym współczujemy, innym zazdrościmy wiary we własne możliwości i pozytywnej energii. Martyna Wojciechowska pokazuje siłę kobiet, ich odwagę, ciężką pracę, a jednocześnie udowadnia, że kolor skóry, religia i to skąd pochodzimy nie ma znaczenia. Wszystkie pragniemy akceptacji, poczucia, że jesteśmy piękne i kochane. Biorąc pod uwagę, że książka została wydana w serii National Geographic, znajdziemy w niej mnóstwo najwyższej jakości zdjęć, które są znakomitym dopełnieniem tekstu. Książka godna polecenia.

Czytaj więcej: "Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej

Więcej artykułów…


Z życia filii

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…

Wystawa Małgorzaty Smelcerz i Hanny Wojczuk-Smelcerz

Smelcerz Wojciuk F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Smelcerz (botanical art, akwarela) oraz Hanny Wojczuk-Smelcerz (architektura, pejzaż, rysunek). Ekspozycja potrwa od 21 maja do 22 czerwca 2018.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine