joomla vector social icons

Biblioteka w terenie

Czytaj więcej...

Filia nr 6

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!" prowadzona była akcja promocyjna Filii nr 6 wśród mieszkańców dzielnicy Niwka, gdzie każdy z zainteresowanych przechodniów otrzymał ulotkę z informacjami dotyczącymi zbiorów i zajęć dla potencjalnych użytkowników. Niektórzy z przechodniów oprócz ulotki dostawali także książki, które zostały pozyskane w ramach akcji "Wędrujące książki". Ponadto ulotki promujące Filię nr 6 dostarczone zostały do okolicznych przychodni lekarskich, szkół i przedszkoli. Wszędzie tam mogliśmy pozyskać potencjalnych użytkowników Filii.

Czytaj więcej...

Maski bajkowych postaci

Czytaj więcej...

Filia nr 6

Trzy spotkania z piątką zapaleńców zainteresowanych pracą w ramach czwartkowych spotkań "Akademii Kostiumologii" zakończone. Efektem naszej pracy są maski bajkowych postaci i stylizacje wybrane tak, by były zabawne, a jednocześnie w jakiś sposób charakteryzujące poszczególnych bohaterów. Tygrys to luzak, Różowa Pantera jest landrynkową panienką, Pingwin jest elegancki i spokojny, Bazyliszek to kolorowy twardziel, a Panda jest dość stonowana i dodatkowo bez polotu cała na biało. Czwórka bohaterów wybiera się na Galę Finałową "Akademii Kostiumologii" - kto się pojawi - zobaczymy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Janem Rodzoniem

Czytaj więcej...

Filia nr 6

9 lutego 2016 w Filii nr 6 - Niwka odbyło się spotkanie z Janem Rodzoniem - autorem książki "Kamyczki z jednego ogródka", w której opowiada miedzy innymi o swojej siedemnastoletniej pracy jako naczelny inżynier Kopalni Niwka-Modrzejów, a następnie dyrektor Kopalni Sosnowiec. Nasz gość opowiadał też o walce z ówczesnymi urzędnikami o budowę szpitala dla górników sosnowieckich i o tworzeniu drużyny hokeja na lodzie i szkoły sportowej.

Czytaj więcej...

"Malowanie na ekranie"

Czytaj więcej...

Filia nr 6

W ramach XIV Tygodnia Bibliotek w niweckiej bibliotece odbyło się spotkanie dla seniorów "Malowanie na ekranie". Poznaliśmy inspirującą i chwytającą za serce historię niecodziennego malarza, 99-latka, który tworzył niezwykłe dzieła za pomocą komputera i programu Paint.

Czytaj więcej...

Nostalgicznie i wzruszająco

Czytaj więcej...

Filia nr 6

Dnia 10 czerwca 2016 w Filii nr 6 - Niwka odbył się koncert Jacka Pielgrzyma - artysty z Zespołu Pieśni i Tańca Gołowianie (taniec,śpiew), który za pomocą czarownych dźwięków gitary klasycznej przeniósł słuchaczy w piękne klimaty poezji śpiewanej autorstwa Antoniny Krzysztoń, Jacka Kaczmarskiego. Wykonane zostały także pieśni, które wszyscy z nas kiedyś śpiewali przy ognisku. Było pięknie, nostalgicznie, poetycko i wzruszająco.

Czytaj więcej...

Szkoła na wesoło

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu

16 grudnia 2015, w przedświątecznym nastroju, odbyło się w Filii nr 6 w dzielnicy Niwka, uroczyste wręczenie nagród w konkursie poetyckim "Szkoła na wesoło". Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6 sosnowieckich szkół podstawowych. Wszystkie prace zgłoszone na konkurs były utrzymane, zgodnie z tematem, w konwencji żartobliwej, wesołej, były bardzo ładnie zrymowane, na wysokim poziomie.

Czytaj więcej...

"Malowane poezją"

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu - Filia nr 6

W piątkowe, deszczowe popołudnie 21 października 2016 spotkaliśmy się w bibliotece na Niwce na finale konkursu plastyczno-literackiego "Malowane poezją". Nasi uczestnicy zobrazowali swoją wizję świata przedstawionego w wierszach polskich poetów. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie lub dopiero poznać niektóre znane i mniej znane wiersze polskich autorów. Pojawiła się więc "Strasna zaba" Gałczyńskiego, sławna "Lokomotywa" Tuwima, zobaczyliśmy też "Taniec iskry", "Zoo" Brzechwy i smoka z wiersza "Przepraszam smoku". Była to świetna sposobność, by posłuchać poezji czytanej przez laureatów, a także może jedyna okazja, by wiersze "zobaczyć".

Czytaj więcej...

Spotkanie z Czesławem Ludwiczkiem

Czytaj więcej...

Filia nr 6

Dnia 15 marca 2016 w Filii nr 6 odbyło się spotkanie autorskie z Czesławem Ludwiczkiem prezentującym swoją wspomnieniową książkę "Niweckie rodowody". Jak stwierdził autor, ta publikacja to nie historyczna monografia, lecz subiektywna opowieść o ludziach z Niwki, którzy odegrali jego zdaniem istotną rolę w rozwoju tej Małej Ojczyzny. Z tej publikacji wynika, że z Niwki, samodzielnej niegdyś miejscowości, w której w połowie ubiegłego wieku zdecydowany procent stanowili ludzie pochodzenia robotniczego, wyszło mnóstwo osób z poważnym dorobkiem zawodowym, twórczym, artystycznym i sportowym.

Czytaj więcej...

Misiowe urodzinki

Czytaj więcej...

Filia nr 6

Grupa "Krasnale" z Przedszkola nr 20 odwiedziła Filię nr 6 - Niwka. Okazją były Urodziny Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ukochane pluszaki. Poznały historię pluszowego misia, obejrzały prezentację multimedialną "Misie Świata", poznały odpowiedzi na pytania: dlaczego miś polarny jest biały?, co jedzą misie?, co to jest gawra? Nie obyło się bez "małego co nieco" (słodkie jabłuszka) oraz urodzinowego "Sto lat". Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały kolorowanki o misiach do pokolorowania w przedszkolu. Do zobaczenia Misiu za rok!

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine