joomla vector social icons

Witamy w ZOO!

Czytaj więcej...

Filia nr 6

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu "W labiryncie teatru - Teatr wśród książek" naszej trupy teatralnej odbyło się z pełnym zaangażowaniem w szlifowaniu poszczególnych etapów minispektaklu "Witamy w ZOO!". Usuwaliśmy błędy w emisji tekstu, poprawialiśmy dykcję, by wypowiedź każdej postaci była dobrze słyszalna przez potencjalnego odbiorcę. Na koniec "zagraliśmy" sami przed sobą, by być dobrze przygotowanymi na prezentację przed młodszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 21.

Czytaj więcej...

W labiryncie teatru

Czytaj więcej...

W Filii nr 6

W dniu 17 września 2015 silna grupa czwartoklasistek ze Szkoły Podstawowej nr 21 spotkała się w Filii nr 6 - Niwka na pierwszych warsztatach teatralnych z cyklu "W labiryncie teatru - Teatr wśród książek". Uczestniczki zapoznały się z programem naszych spotkań, programem I Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej i z regulaminem konkursu na lalkę teatralną. Następnie poznały techniki wykonania różnych rodzajów lalek teatralnych.

Czytaj więcej...

Misiowe urodziny

Czytaj więcej...

W Filii nr 6

W ostatnim tygodniu listopada w Filii nr 6 - Niwka świętowałyśmy wraz z dzieciakami Urodziny Pluszowego Misia. Odwiedziło nas siedem grup przedszkolnych: Przedszkole "Pajacyk" ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz trzy grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 20. Dzieci poznawały bogatą "misiową" literaturę, mówiliśmy wspólnie wierszyki o misiach, śpiewaliśmy "misiowe" piosenki z dobranocek o Misiu Uszatku, Misiu Colargolu, Kubusiu Puchatku i o Gumisiach. Maluchy dowidziały się, że niedźwiedź to nie miś, tylko dzikie zwierzę, wymagające naszej ochrony i szacunku. A na zakończenie zajęć wszyscy goście naszych Misiów - Barnaby i Fryderyka zostali poczęstowani słodyczami.

Czytaj więcej...

Jak pięknie mówić?

Czytaj więcej...

W Filii nr 6

W kolejne czwartkowe popołudnie członkowie naszej trupy teatralnej z Filii nr 6 kończyli swoje kukiełki, by mogły one uczestniczyć w konkursie na lalkę teatralną. A potem pracowali wytrwale nad dykcją, poprawną intonacją i modulacją głosu, czytając bardzo głośno specjalnie przygotowane teksty. Zakończyli nasze dzisiejsze zajęcia wytrwale ćwicząc wyuczone teksty, które wkrótce zaprezentują przedszkolakom. Te teksty, to wiersze Jana Brzechwy ze zbioru "Zoo".

Czytaj więcej...

Świąteczne klimaty z wątkiem eko

Czytaj więcej...

W Filii nr 6

17 grudnia 2014 wraz z uczniami z klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 15 wkroczyliśmy w Filii nr 6 w świąteczne klimaty. Dzieciaki wykonywały kartki świąteczne dla swoich rodzin, a ponadto dyskutowały, jak w zgodzie z ekologią spędzić okres świąteczny. Dzieci zaakceptowały zasady: karp tylko w formie rybnego fileta, a nie żywej istoty; prezenty w formie biletów do kina, czy na wystawę; żywe zwierzę na świąteczny prezent - to zły pomysł; po świątecznych smakołykach - długi spacer z rodziną.

Czytaj więcej...

Różni, ale tacy sami

Czytaj więcej...

O tolerancji w Filii nr 6

W Filii nr 6 - Niwka odbyła się lekcja biblioteczna o tolerancji. 16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W związku z tym uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej nr 15 wysłuchali opowiadania Ifi Ude "Zebra", a potem rozgorzała dyskusja na temat tego, w czym jesteśmy do siebie podobni, a czym się różnimy. Dzieci dowiedziały się, co to znaczy być tolerancyjnym, oraz że odwaga, mądrość i to, jakie mamy "wnętrze", jest ważniejsze niż wygląd.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine