Wręczenie nagród "Dla Ciebie Mamo"

Czytaj więcej...

Filia nr 6

21 maja 2019 w Filii nr 6 - Niwka odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Dla Ciebie Mamo", w którym udział wzięli uczniowie trzech sosnowieckich szkół podstawowych: SP nr 18, SP nr 30 i SP nr 36. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Czytaj więcej...

Poradnik Małego Patrioty

Czytaj więcej...

Filia nr 6

W dniu 25 października 2018 odbyła się kolejna lekcja biblioteczna z cyklu "11 listopada - co to za dzień? Czyli Poradnik Małego Patrioty". Podczas zajęć uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 21 obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Poznali pojęcia: patriotyzm, niepodległość, suwerenność, dowiedzieli się jak współcześnie być patriotą. W drugiej części spotkania wykonali techniką kolażu godła narodowe.

Czytaj więcej...

Uśmiechnięte cztery łapy

Czytaj więcej...

Filia nr 6

We wtorek odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Uśmiechnięte cztery łapy". Konkurs organizowany był dla dzieci z Przedszkoli w dzielnicy Niwka. Prace dotyczyły zwierząt, ale też opieki nad nimi, bo "jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy". Nasi laureaci pięknie podjęli ten temat. Prace pokonkursowe można oglądać w czytelni w naszej Filii nr 6 przy ul. Wojska Polskiego 6. Dzieci zachęcone pięknymi nagrodami na pewno będą brały udział w następnych konkursach organizowanych przez Filię.

Czytaj więcej...

Koncert kolęd i pastorałek

Czytaj więcej...

Filia nr 6

14 stycznia 2019 w Filii nr 6 - Niwka odbył się koncert kolęd i pastorałek "Śpiewaj z nami!". Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu przez  Wandę Dudek-Kołodziejczyk, liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki, przez dwie godziny odśpiewała z wielkim zaangażowaniem ponad 29 kolęd i pastorałek. Teksty poszczególnych utworów były wyświetlane na tablicy multimedialnej w celu ułatwienia nam wspólnego śpiewania. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Czytaj więcej...

Nowe książki z Budżetu Obywatelskiego

Czytaj więcej...

Filia nr 6

Do Filii nr 6 - Niwka dotarły książki zakupione z funduszy uzyskanych dzięki mieszkańcom dzielnicy w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Za wnioskowane 5 tys. złotych zakupiono ponad 350 książek! Zgodnie z wnioskiem zakupiliśmy lektury szkolne, które z reguły są bardziej eksploatowane i z tego względu ich "życie" jest krótsze. Pojawiły się także...

Czytaj więcej...

Urodziny pluszowego misia

Czytaj więcej...

Filia nr 6

Z okazji urodzin pluszowego misia naszą bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki z Przedszkola Pajacyk ze Szkoły Podstawowej nr 11. Dzieci poznały historię pluszowego misia i misie z bajek i filmów dla najmłodszych. Były zagadki o misiach, obejrzeliśmy też krótkie filmiki z naszym solenizantem w roli głównej. I jak to na urodzinach - śpiewaliśmy misiowe piosenki, a na zakończenie nie zabrakło "małego co nieco".

Czytaj więcej...

Urodziny Pluszowego Misia na Niwce

Czytaj więcej...

Filia nr 6

26 Listopada 2018 w Filii nr 6 - Niwka mieliśmy bardzo miłych gości - to przedszkolaki z Przedszkola "Pajacyk" uczestniczące w urodzinach Pluszowego Misia. Dzieci śpiewały "misiowe" piosenki, z ogromnym zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną cz.1 "Niedźwiedzie" i cz.2 "Bajkowe misie".

Czytaj więcej...

(Do)wolność czytania na Niwce

Czytaj więcej...

Filia nr 6

25 maja 2018 dobiegły końca plebiscyty ogłoszone w naszej bibliotece z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Czytelnicy dorośli oddający swoje głosy deklarowali, że bardzo chętnie, z przyjemnością wróciliby do takich lektur jak np. "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa, "Noce i dnie" M. Dąbrowskiej, "Lalka" B. Prusa, "Zbrodnia i kara" F. Dostojewskiego czy "Proces" F. Kafki. Dzieci natomiast w plebiscycie "Z jakim bohaterem literackim się utożsamiasz i dlaczego" oddali głosy na Harry'ego Pottera J.K Rowling, a ci młodsi na Detektywa Pozytywkę G. Kasdepke. Oba plebiscyty cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych czytelników.

Goście z Nakła

Czytaj więcej...

Filia nr 6

W dniu 5 września 2017 miałyśmy przyjemność gościć grupę dzieci wraz z opiekunami z Nakła nad Notecią, którzy spędzali swój wolny czas w naszej filii grając w gry planszowe w ramach zajęć "Królestwo gier dla dzieciaków". Uczestnicy spotkania otrzymali od nas ok. 25 książek z literatury dziecięcej (pozyskanych z darów od czytelników) oraz słodki poczęstunek. Natomiast w dniu 12 września gościliśmy drugą grupę młodzieży, która po odwiedzeniu Laserhouse'a zawitała do nas, by pograć sobie w gry planszowe.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine