Uśmiechnięte cztery łapy

Czytaj więcej: Uśmiechnięte cztery łapy

Filia nr 6

We wtorek odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Uśmiechnięte cztery łapy". Konkurs organizowany był dla dzieci z Przedszkoli w dzielnicy Niwka. Prace dotyczyły zwierząt, ale też opieki nad nimi, bo "jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy". Nasi laureaci pięknie podjęli ten temat. Prace pokonkursowe można oglądać w czytelni w naszej Filii nr 6 przy ul. Wojska Polskiego 6. Dzieci zachęcone pięknymi nagrodami na pewno będą brały udział w następnych konkursach organizowanych przez Filię.

Czytaj więcej: Uśmiechnięte cztery łapy

Urodziny pluszowego misia

Czytaj więcej: Urodziny pluszowego misia

Filia nr 6

Z okazji urodzin pluszowego misia naszą bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki z Przedszkola Pajacyk ze Szkoły Podstawowej nr 11. Dzieci poznały historię pluszowego misia i misie z bajek i filmów dla najmłodszych. Były zagadki o misiach, obejrzeliśmy też krótkie filmiki z naszym solenizantem w roli głównej. I jak to na urodzinach - śpiewaliśmy misiowe piosenki, a na zakończenie nie zabrakło "małego co nieco".

Czytaj więcej: Urodziny pluszowego misia

Goście z Nakła

Czytaj więcej: Goście z Nakła

Filia nr 6

W dniu 5 września 2017 miałyśmy przyjemność gościć grupę dzieci wraz z opiekunami z Nakła nad Notecią, którzy spędzali swój wolny czas w naszej filii grając w gry planszowe w ramach zajęć "Królestwo gier dla dzieciaków". Uczestnicy spotkania otrzymali od nas ok. 25 książek z literatury dziecięcej (pozyskanych z darów od czytelników) oraz słodki poczęstunek. Natomiast w dniu 12 września gościliśmy drugą grupę młodzieży, która po odwiedzeniu Laserhouse'a zawitała do nas, by pograć sobie w gry planszowe.

Czytaj więcej: Goście z Nakła

Spotkanie z Grzegorzem Onyszką

Czytaj więcej: Spotkanie z Grzegorzem Onyszką

Filia nr 6

20 października 2017 w Filii nr 6 w dzielnicy Niwka, odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszką - historykiem i regionalistą, w ramach promocji książki „Działalność i dzieła włoskich architektów na terenie Zagłębia Dąbrowskiego". Prelekcja była wzbogacona prezentacją multimedialną, dzięki której zobaczyliśmy budynki zaprojektowane przez Henryka Marconiego czy Franciszka Marię Lanciego na terenie Zagłębia. W spotkaniu uczestniczyli nasi czytelnicy, mieszkańcy Niwki, oraz młodzież gimnazjalna. Wysoka frekwencja oraz sporo pytań, na które odpowiadał nasz gość świadczą o tym, że temat był ciekawy, a zapotrzebowanie na rozmowy o regionie, jego historii i zabytkach jest duże. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkania.

Czytaj więcej: Spotkanie z Grzegorzem Onyszką

Biblioteka w terenie

Czytaj więcej: Biblioteka w terenie

Filia nr 6

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!" prowadzona była akcja promocyjna Filii nr 6 wśród mieszkańców dzielnicy Niwka, gdzie każdy z zainteresowanych przechodniów otrzymał ulotkę z informacjami dotyczącymi zbiorów i zajęć dla potencjalnych użytkowników. Niektórzy z przechodniów oprócz ulotki dostawali także książki, które zostały pozyskane w ramach akcji "Wędrujące książki". Ponadto ulotki promujące Filię nr 6 dostarczone zostały do okolicznych przychodni lekarskich, szkół i przedszkoli. Wszędzie tam mogliśmy pozyskać potencjalnych użytkowników Filii.

Czytaj więcej: Biblioteka w terenie

Więcej artykułów…


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine