Koncert kolęd i pastorałek

Czytaj więcej: Koncert kolęd i pastorałek

Filia nr 6

14 stycznia 2019 w Filii nr 6 - Niwka odbył się koncert kolęd i pastorałek "Śpiewaj z nami!". Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu przez  Wandę Dudek-Kołodziejczyk, liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki, przez dwie godziny odśpiewała z wielkim zaangażowaniem ponad 29 kolęd i pastorałek. Teksty poszczególnych utworów były wyświetlane na tablicy multimedialnej w celu ułatwienia nam wspólnego śpiewania. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Czytaj więcej: Koncert kolęd i pastorałek

Urodziny Pluszowego Misia na Niwce

Czytaj więcej: Urodziny Pluszowego Misia na Niwce

Filia nr 6

26 Listopada 2018 w Filii nr 6 - Niwka mieliśmy bardzo miłych gości - to przedszkolaki z Przedszkola "Pajacyk" uczestniczące w urodzinach Pluszowego Misia. Dzieci śpiewały "misiowe" piosenki, z ogromnym zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną cz.1 "Niedźwiedzie" i cz.2 "Bajkowe misie".

Czytaj więcej: Urodziny Pluszowego Misia na Niwce

Nowe książki z Budżetu Obywatelskiego

Czytaj więcej: Nowe książki z Budżetu Obywatelskiego

Filia nr 6

Do Filii nr 6 - Niwka dotarły książki zakupione z funduszy uzyskanych dzięki mieszkańcom dzielnicy w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Za wnioskowane 5 tys. złotych zakupiono ponad 350 książek! Zgodnie z wnioskiem zakupiliśmy lektury szkolne, które z reguły są bardziej eksploatowane i z tego względu ich "życie" jest krótsze. Pojawiły się także...

Czytaj więcej: Nowe książki z Budżetu Obywatelskiego

Poradnik Małego Patrioty

Czytaj więcej: Poradnik Małego Patrioty

Filia nr 6

W dniu 25 października 2018 odbyła się kolejna lekcja biblioteczna z cyklu "11 listopada - co to za dzień? Czyli Poradnik Małego Patrioty". Podczas zajęć uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 21 obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Poznali pojęcia: patriotyzm, niepodległość, suwerenność, dowiedzieli się jak współcześnie być patriotą. W drugiej części spotkania wykonali techniką kolażu godła narodowe.

Czytaj więcej: Poradnik Małego Patrioty

(Do)wolność czytania na Niwce

Czytaj więcej: (Do)wolność czytania na Niwce

Filia nr 6

25 maja 2018 dobiegły końca plebiscyty ogłoszone w naszej bibliotece z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Czytelnicy dorośli oddający swoje głosy deklarowali, że bardzo chętnie, z przyjemnością wróciliby do takich lektur jak np. "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa, "Noce i dnie" M. Dąbrowskiej, "Lalka" B. Prusa, "Zbrodnia i kara" F. Dostojewskiego czy "Proces" F. Kafki. Dzieci natomiast w plebiscycie "Z jakim bohaterem literackim się utożsamiasz i dlaczego" oddali głosy na Harry'ego Pottera J.K Rowling, a ci młodsi na Detektywa Pozytywkę G. Kasdepke. Oba plebiscyty cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych czytelników.

Więcej artykułów…


Z życia filii

Finał akcji charytatywnej

knz1

Filia nr 15

Zakończyła się akcja charytatywna "Książka na zdrowie" zorganizowana przez Filię nr 15 Mec MBP w Sosnowcu we współpracy z Fundacją "Dr Clown" Oddział Sosnowiec. Naszą akcję promowało Radio Eska, za co serdecznie dziękujemy. Podczas miesięcznej zbiórki, zorganizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zebrano kilka tysięcy książek. Do akcji włączyli się mieszkańcy Sosnowca, ale również Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Więcej…

Gratulujemy laureatom!!!

pisa1

Filia nr 2

17 kwietnia 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się finał konkursu plastycznego "Pisankowy zawrót głowy", w którym udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych nr 12, 19 i 45 w Sosnowcu. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż napłynęło do nas ponad 90 prac. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały atrakcyjne nagrody, w tym vouchery ufundowane przez Laserhouse Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu.

Więcej…

Jeżycjada - wyróżnienie dla Filii nr 15

j1

Brawo!!!

Miło nam poinformować, że w III edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady organizowanego przez Wydawnictwo Akapit-Press nasze literacko-plastyczne spotkanie z Borejkami, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu zostało wyróżnione spośród kilkuset instytucji kulturalnych i oświatowych i znalazło się w czołowej dwudziestce.

Więcej…

Wiosenny Konkurs Recytatorski

DSCN6817

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec, odbył się XV Konkurs Recytatorski Autorów Poezji Dziecięcej, którego organizatorem jest Centrum Edukacyjne "TULIPANÓW" oraz biblioteka. W tym roku hasłem przewodnim był "Barwny zwierząt świat w poezji dziecięcej".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine