Bajkowa kraina - biblioteka!

Czytaj więcej: Bajkowa kraina - biblioteka!

Filia nr 5

„Czy to prawda, czy nie prawda, myślcie sobie jak tam chcecie, a ja przecież wam powiadam, kraina bajek jest na świecie". Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w bajkowych zajęciach literacko-teatralnych w Filii nr 5 - Walcownia. Magiczne pudełko, pacynki i teatrzyki kamishibai sprawiły, że bajkową krainą dla najmłodszych stała się BIBLIOTEKA!

Czytaj więcej: Bajkowa kraina - biblioteka!

Spotkanie noworoczne w klubie "Na Maliny"

Czytaj więcej: Spotkanie noworoczne w klubie

Filia nr 5

25 stycznia 2018 roku w Filii nr 5 - Walcownia odbyło się spotkanie noworoczne dla czytelników pt. "Biblioteczne zapusty". Nasi goście poznali zwyczaje karnawałowe na świecie oraz nasze obyczaje ludowe. I tak uczestnicy imprezy mieli okazję ścinać głowę Zapustowi, tańczyć z kłodą lub rzucać serpentynami na szczęście, ale także bawiono się z książką - odgadywano przysłowia o Nowym Roku, rozwiązywano zagadki, były też gry towarzyskie ("5 sekund") i wesołe rymowanie. Nie obyło się oczywiście bez tańców i śpiewu.

Czytaj więcej: Spotkanie noworoczne w klubie "Na Maliny"

"Wakacje cwaniaczka" i nie tylko

Czytaj więcej:

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia już przez cały pierwszy tydzień wakacji odbywały się spotkania dla dzieci. Motywem przewodnim zajęć były lubiane przez dzieci "Wakacje cwaniaczka". Uczestnicy zajęć bawili się więc w balonowy prysznic, puszczanie baniek mydlanych, basenowe kalambury, małpie żarty czy uciekającą rękę. Szaleli na czadowej karuzeli - "mózgotrzepie", jeździli na ręcznym rowerku, ćwiczyli robienie pompek i zbierali, podobnie jak Greg - bohater książki, psie kupy przed koszeniem trawnika. Po takiej rozgrzewce dzieci z pewnością chętnie będą bawić się w bibliotece przez całe wakacje!!

Czytaj więcej: "Wakacje cwaniaczka" i nie tylko

Dzień Seniora "Na Maliny"

Czytaj więcej: Dzień Seniora

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia, w klubie czytelnika "Na Maliny", odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Goście mieli możliwość obejrzeć wystawę najnowszych obrazów Mirosława Lipskiego i wysłuchać wierszy czytanych przez autorkę - Bogumiłę Szrepfer. Oprawą muzyczną był występ Bożeny Związek wraz z mężem. Wszyscy zebrani otrzymali pamiątkowe podkładki pod filiżankę oraz zakładki - kalendarze na 2018 r. Obrazy Mirosława Lipskiego można oglądać w czytelni naszej biblioteki przy ul. Maliny 39 do dnia 20 października 2017.

Czytaj więcej: Dzień Seniora "Na Maliny"

Dzień Dziecka w Bibliotece

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Bibliotece

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia w Dniu Dziecka odbyła się impreza dla przedszkolaków pt. "Wesoła gazetoteka". 102 dzieci z Przedszkola nr 14 bawiło się w bibliotecznym ogródku w zabawy z wykorzystaniem gazet: puszczały latawce, samoloty i strzały indiańskie, zbijały kręgle, brały udział w wesołych biegach - żółwikach, zajączkach, marynarzach i kelnerach, gazetowej koszykówce, zawodach siłaczy i gazetowych kołach szczęścia. Każde dziecko otrzymało medal uśmiechu, słodycze i książkę "Dziennik odkrywcy".

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Bibliotece

Więcej artykułów…


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine