Tydzień na Walcowni

Czytaj więcej: Tydzień na Walcowni

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Czytaj więcej: Tydzień na Walcowni

Pracowity listopad na Walcowni

Czytaj więcej: Pracowity listopad na Walcowni

Filia nr 5

Pracowity listopad w Filii nr 5 powoli dobiega końca. Liczba uczestników, która wzięła udział w zajęciach proponowanych przez naszą placówkę była doprawdy imponująca. Uroczyste obchody Dni Pluszowego Misia, warsztaty „Mirabelka – kiełkująca lekcja historii", odwiedziny przedszkolaków oraz andrzejkowe wróżby w czwartkowe popołudnie to niewielki wycinek naszych jesiennych propozycji. Zresztą, co tu dużo pisać, proszę obejrzeć zdjęcia :)

Czytaj więcej: Pracowity listopad na Walcowni

Na pikniku DPS

Czytaj więcej: Na pikniku DPS

Filia nr 5

Na terenie parku Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Sosnowcu odbył się piknik rodzinny, na którym Filia nr 5 - Walcownia miała zaszczyt gościć. Podopieczni DPS oraz zaproszeni goście zapoznali się z ofertą Biblioteki, przejrzeli interesujące tytuły książek oraz mogli chwilę poczytać w cieniu ogrodowych drzew.

Czytaj więcej: Na pikniku DPS

"Królowa pszczół" Krystyny Borkowskiej

Czytaj więcej:

Filia nr 5

W piękne, słoneczne, październikowe popołudnie w Filii nr 5 odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Borkowską promujące jej najnowszy tomik poezji „Królowa pszczół". W serdecznej atmosferze autorka opowiedziała o swoich poetyckich inspiracjach zabawiając gości anegdotami z życia osobistego. Zaproszeni goście mięli okazję zakupić tomik poezji z autografem pani Krystyny. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych Mirosławy Borkowskiej.

Czytaj więcej: "Królowa pszczół" Krystyny Borkowskiej

Bajkowa kraina - biblioteka!

Czytaj więcej: Bajkowa kraina - biblioteka!

Filia nr 5

„Czy to prawda, czy nie prawda, myślcie sobie jak tam chcecie, a ja przecież wam powiadam, kraina bajek jest na świecie". Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w bajkowych zajęciach literacko-teatralnych w Filii nr 5 - Walcownia. Magiczne pudełko, pacynki i teatrzyki kamishibai sprawiły, że bajkową krainą dla najmłodszych stała się BIBLIOTEKA!

Czytaj więcej: Bajkowa kraina - biblioteka!

Więcej artykułów…


Z życia filii

W świątecznym klimacie

nas1

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Więcej…

Zaczytane Mikołajki

zac1

Filia nr 15

Dnia 6 grudnia 2018, w imieniny Świętego Mikołaja, w Filii nr 15 zebrała się młodzież chętna do udziału w naszej akcji "Lektury na plan". Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentów wybranych lektur utrwalone na pamiątkowym filmiku z tego wydarzenia. Niespodzianką były własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodką zawartością, a nagrodą za udział były dyplomy i książki. Dzieciaki zakończyły spotkanie bitwą na śnieżki i poduszki. Cała inicjatywa była zrealizowana dzięki grantowi pozyskanemu w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy z MDK Kazimierz i gminą Sosnowiec. FILMIK.

Więcej…

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…

Mały redaktor

swi1

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine