"Jak nie czytam, jak czytam"

Czytaj więcej:

Filia nr 5

7 czerwca 2019 o godzinie 10.00 czytała cała Polska, w tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu. O wyznaczonej godzinie na boisku szkolnym, dzieci i nauczyciele czytali to, co lubią najbardziej, by udowodnić, że hasło "Jak nie czytam, jak czytam" ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Czytaj więcej: "Jak nie czytam, jak czytam"

Tydzień Czytania Dzieciom

Czytaj więcej: Tydzień Czytania Dzieciom

Filia nr 5

Tydzień Czytania Dzieciom w pełni. Filia nr 5 - Walcownia wraz z Przedszkolem nr 14 zorganizowała Paradę Postaci Bajkowych, która przeszła dziś ulicami osiedla, niosąc transparenty z hasłami promującymi czytanie. Na zakończenie przemarszu dzieci, odpoczywając na kocach przedszkolnego ogrodu, wysłuchały opowiadania z książki J. Wachowiak „Bajeczki dla małych uszu".

Czytaj więcej: Tydzień Czytania Dzieciom

Troszkę o wiośnie, troszkę o gryzoniach ;)

Czytaj więcej: Troszkę o wiośnie, troszkę o gryzoniach ;)

Filia nr 5

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych poświęconych najpiękniejszej z pór roku – wiośnie. Obejrzały prezentację multimedialną o zwiastunach wiosny, odpowiedziały na wiosenne zagadki i wysłuchały kilku wiosennych wierszy. A boćki wykonane przez dzieci sprawiły, że od razu zaświeciło słońce i mogliśmy głośno zaśpiewać „Kle, kle boćku...". Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Troszkę o wiośnie, troszkę o gryzoniach ;)

Wyniki konkursu i spotkanie z A. Bekus

Czytaj więcej: Wyniki konkursu i spotkanie z A. Bekus

Filia nr 5

12 kwietnia 2019 w Filii nr 5 - Walcownia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocna pisanka". Poniżej podajemy listę nagrodzonych. Nagrodzeni otrzymali vouchery ufundowane przez Laserhouse Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu i spotkanie z A. Bekus

Magiczna poezja Bogumiły Szrepfer

Czytaj więcej: Magiczna poezja Bogumiły Szrepfer

Filia nr 5

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 5 odbyło się spotkanie z magiczną poezją Bogumiły Szrepfer, promującej swój najnowszy tomik poezji „W lustrze pamięci". Zaproszeni goście mięli również okazję wysłuchać kilku najnowszych wierszy poetki dotychczas nigdzie niepublikowanych. Spotkanie poprowadziła Krystyna Borkowska. Mini recital kolęd i pastorałek, w wykonaniu Bożeny Związek, zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania.

Czytaj więcej: Magiczna poezja Bogumiły Szrepfer

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine