"Jak nie czytam, jak czytam"

Czytaj więcej...

Filia nr 5

7 czerwca 2019 o godzinie 10.00 czytała cała Polska, w tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu. O wyznaczonej godzinie na boisku szkolnym, dzieci i nauczyciele czytali to, co lubią najbardziej, by udowodnić, że hasło "Jak nie czytam, jak czytam" ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Czytaj więcej...

Troszkę o wiośnie, troszkę o gryzoniach ;)

Czytaj więcej...

Filia nr 5

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych poświęconych najpiękniejszej z pór roku – wiośnie. Obejrzały prezentację multimedialną o zwiastunach wiosny, odpowiedziały na wiosenne zagadki i wysłuchały kilku wiosennych wierszy. A boćki wykonane przez dzieci sprawiły, że od razu zaświeciło słońce i mogliśmy głośno zaśpiewać „Kle, kle boćku...". Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

"Królowa pszczół" Krystyny Borkowskiej

Czytaj więcej...

Filia nr 5

W piękne, słoneczne, październikowe popołudnie w Filii nr 5 odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Borkowską promujące jej najnowszy tomik poezji „Królowa pszczół". W serdecznej atmosferze autorka opowiedziała o swoich poetyckich inspiracjach zabawiając gości anegdotami z życia osobistego. Zaproszeni goście mięli okazję zakupić tomik poezji z autografem pani Krystyny. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych Mirosławy Borkowskiej.

Czytaj więcej...

Tydzień Czytania Dzieciom

Czytaj więcej...

Filia nr 5

Tydzień Czytania Dzieciom w pełni. Filia nr 5 - Walcownia wraz z Przedszkolem nr 14 zorganizowała Paradę Postaci Bajkowych, która przeszła dziś ulicami osiedla, niosąc transparenty z hasłami promującymi czytanie. Na zakończenie przemarszu dzieci, odpoczywając na kocach przedszkolnego ogrodu, wysłuchały opowiadania z książki J. Wachowiak „Bajeczki dla małych uszu".

Czytaj więcej...

Magiczna poezja Bogumiły Szrepfer

Czytaj więcej...

Filia nr 5

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 5 odbyło się spotkanie z magiczną poezją Bogumiły Szrepfer, promującej swój najnowszy tomik poezji „W lustrze pamięci". Zaproszeni goście mięli również okazję wysłuchać kilku najnowszych wierszy poetki dotychczas nigdzie niepublikowanych. Spotkanie poprowadziła Krystyna Borkowska. Mini recital kolęd i pastorałek, w wykonaniu Bożeny Związek, zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania.

Czytaj więcej...

Na pikniku DPS

Czytaj więcej...

Filia nr 5

Na terenie parku Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Sosnowcu odbył się piknik rodzinny, na którym Filia nr 5 - Walcownia miała zaszczyt gościć. Podopieczni DPS oraz zaproszeni goście zapoznali się z ofertą Biblioteki, przejrzeli interesujące tytuły książek oraz mogli chwilę poczytać w cieniu ogrodowych drzew.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu i spotkanie z A. Bekus

Czytaj więcej...

Filia nr 5

12 kwietnia 2019 w Filii nr 5 - Walcownia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocna pisanka". Poniżej podajemy listę nagrodzonych. Nagrodzeni otrzymali vouchery ufundowane przez Laserhouse Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej...

Pracowity listopad na Walcowni

Czytaj więcej...

Filia nr 5

Pracowity listopad w Filii nr 5 powoli dobiega końca. Liczba uczestników, która wzięła udział w zajęciach proponowanych przez naszą placówkę była doprawdy imponująca. Uroczyste obchody Dni Pluszowego Misia, warsztaty „Mirabelka – kiełkująca lekcja historii", odwiedziny przedszkolaków oraz andrzejkowe wróżby w czwartkowe popołudnie to niewielki wycinek naszych jesiennych propozycji. Zresztą, co tu dużo pisać, proszę obejrzeć zdjęcia :)

Czytaj więcej...

Bajkowa kraina - biblioteka!

Czytaj więcej...

Filia nr 5

„Czy to prawda, czy nie prawda, myślcie sobie jak tam chcecie, a ja przecież wam powiadam, kraina bajek jest na świecie". Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w bajkowych zajęciach literacko-teatralnych w Filii nr 5 - Walcownia. Magiczne pudełko, pacynki i teatrzyki kamishibai sprawiły, że bajkową krainą dla najmłodszych stała się BIBLIOTEKA!

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine