Na pikniku DPS

Czytaj więcej: Na pikniku DPS

Filia nr 5

Na terenie parku Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Sosnowcu odbył się piknik rodzinny, na którym Filia nr 5 - Walcownia miała zaszczyt gościć. Podopieczni DPS oraz zaproszeni goście zapoznali się z ofertą Biblioteki, przejrzeli interesujące tytuły książek oraz mogli chwilę poczytać w cieniu ogrodowych drzew.

Czytaj więcej: Na pikniku DPS

Bajkowa kraina - biblioteka!

Czytaj więcej: Bajkowa kraina - biblioteka!

Filia nr 5

„Czy to prawda, czy nie prawda, myślcie sobie jak tam chcecie, a ja przecież wam powiadam, kraina bajek jest na świecie". Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w bajkowych zajęciach literacko-teatralnych w Filii nr 5 - Walcownia. Magiczne pudełko, pacynki i teatrzyki kamishibai sprawiły, że bajkową krainą dla najmłodszych stała się BIBLIOTEKA!

Czytaj więcej: Bajkowa kraina - biblioteka!

Dzień Seniora "Na Maliny"

Czytaj więcej: Dzień Seniora

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia, w klubie czytelnika "Na Maliny", odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Goście mieli możliwość obejrzeć wystawę najnowszych obrazów Mirosława Lipskiego i wysłuchać wierszy czytanych przez autorkę - Bogumiłę Szrepfer. Oprawą muzyczną był występ Bożeny Związek wraz z mężem. Wszyscy zebrani otrzymali pamiątkowe podkładki pod filiżankę oraz zakładki - kalendarze na 2018 r. Obrazy Mirosława Lipskiego można oglądać w czytelni naszej biblioteki przy ul. Maliny 39 do dnia 20 października 2017.

Czytaj więcej: Dzień Seniora "Na Maliny"

Spotkanie noworoczne w klubie "Na Maliny"

Czytaj więcej: Spotkanie noworoczne w klubie

Filia nr 5

25 stycznia 2018 roku w Filii nr 5 - Walcownia odbyło się spotkanie noworoczne dla czytelników pt. "Biblioteczne zapusty". Nasi goście poznali zwyczaje karnawałowe na świecie oraz nasze obyczaje ludowe. I tak uczestnicy imprezy mieli okazję ścinać głowę Zapustowi, tańczyć z kłodą lub rzucać serpentynami na szczęście, ale także bawiono się z książką - odgadywano przysłowia o Nowym Roku, rozwiązywano zagadki, były też gry towarzyskie ("5 sekund") i wesołe rymowanie. Nie obyło się oczywiście bez tańców i śpiewu.

Czytaj więcej: Spotkanie noworoczne w klubie "Na Maliny"

"Wakacje cwaniaczka" i nie tylko

Czytaj więcej:

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia już przez cały pierwszy tydzień wakacji odbywały się spotkania dla dzieci. Motywem przewodnim zajęć były lubiane przez dzieci "Wakacje cwaniaczka". Uczestnicy zajęć bawili się więc w balonowy prysznic, puszczanie baniek mydlanych, basenowe kalambury, małpie żarty czy uciekającą rękę. Szaleli na czadowej karuzeli - "mózgotrzepie", jeździli na ręcznym rowerku, ćwiczyli robienie pompek i zbierali, podobnie jak Greg - bohater książki, psie kupy przed koszeniem trawnika. Po takiej rozgrzewce dzieci z pewnością chętnie będą bawić się w bibliotece przez całe wakacje!!

Czytaj więcej: "Wakacje cwaniaczka" i nie tylko

Więcej artykułów…


Z życia filii

W atmosferze lata

ryb1

Filia nr 1

Niby wrzesień, liście lecą z drzew, ale wszyscy jeszcze tkwimy w atmosferze lata. I z takim też nastawieniem powitaliśmy w naszych progach dwie przedszkolne grupy, które na przestrzeni mijającego tygodnia przyszły do biblioteki w aurze babiego lata, zobaczyć powakacyjną wystawę. Niektórzy z nas powrócili wspomnieniami do niedawnych podróży, a inni z kolei dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat życia i funkcjonowania rafy koralowej. Wszystkim, bez wyjątku spodobała się ryba pudełko za jej nietypowy wygląd, czego efektem było podjęcie próby uchwycenia jej kształtu i pokolorowania rysunku.

Więcej…

Wystawka o historii ZHP

korz1

Filia nr 11

Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) zaprasza do obejrzenia wystawki przygotowanej przez ZHP "Korzenie" w dn. 12 września - 30 października 2018. Wystawka przedstawia historię powstania i działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenach Sosnowca oraz jej członków obecnych i tych którzy już odeszli. Ekspozycja związana jest także z 100. rocznicą powstania ZHP.

Więcej…

Karuzela bajek

kar1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia z cyklu "Karuzela bajek". Gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola nr 29. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o detektywie Łodydze, a następnie wykonały do niej ilustracje.

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

pos1

Filia nr 17

Za nami pierwsze popołudniowe spotkanie plastyczne w tym roku szkolnym. Warsztaty poświęcone były postaciom z bajek, ponieważ 5 września i 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to świetna okazja by stworzyć portrety naszych ulubionych bohaterów poznanych w dzieciństwie.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine