Nadchodzi wiosna!

Czytaj więcej: Nadchodzi wiosna!

Filia nr 3

Choć na dworze jeszcze szaro i ponuro, w Filii nr 3 w Klimontowie już czuć wiosnę. Na zorganizowanych przez naszą filię zajęciach, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53 wyczarowywały kolorowe, wiosenne kwiaty i motylki. Mamy nadzieję, że taką barwną wiosnę, jak ta na dziecięcych obrazkach, zobaczymy już wkrótce za oknem.

Czytaj więcej: Nadchodzi wiosna!

Koty, kotki, kiciusie

Czytaj więcej: Koty, kotki, kiciusie

Filia nr 3

Z okazji zbliżającego się Święta Kota, Filię nr 3 w Klimontowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. Na zorganizowanych przez bibliotekę zajęciach dzieci poznały wiele kocich tajemnic. Dowiedziały się np. kiedy udomowione zostały nasze mruczki, ile lat żyją (wbrew temu co się mówi nie mają niestety dziewięciu żyć), jak wysoko potrafią skakać i jak to się dzieje, że zawsze spadają na cztery łapy. Dzieci poznały też dzikich kuzynów kotów domowych – tygrysa, lwa i jaguara. Na koniec przedszkolaki przygotowały kolorowe zakładki do książek, oczywiście ozdobione kocimi pyszczkami.

Czytaj więcej: Koty, kotki, kiciusie

Co słychać w jesiennym lesie

Czytaj więcej: Co słychać w jesiennym lesie

Filia nr 3

Za oknami już szaro i mokro, a dzięki przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 53 do Filii w Klimontowie zawitała kolorowa jesień. Na zorganizowanych w placówce zajęciach, dzieciaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygotowującym się do zimowego snu lesie, a potem wykonały barwne, jesienne wyklejanki.

Czytaj więcej: Co słychać w jesiennym lesie

W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Filia nr 3

Gruby, brodaty jegomość, w czerwonej kurtce i czapce z pomponem, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów – tak wszyscy wyobrażamy sobie Mikołaja. Mało kto wie, że prawdziwy św. Mikołaj pochodził z terenów dzisiejszej Turcji, był biskupem i nosił biskupie szaty. Te i inne ciekawostki związane z tak wyczekiwanym przez dzieci świętym, mogły poznać przedszkolaki z Przedszkola nr 53, na zajęciach zorganizowanych w Filii nr 3 w Klimontowie. Dzieci obejrzały krótką prezentację przybliżającą nam postać św. Mikołaja, wysłuchały bajki o nim, a następnie wykonały podobizny sympatycznego świętego.

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na św. Mikołaja

W stulecie niepodległości

Czytaj więcej: W stulecie niepodległości

Filia nr 3

Właśnie minęło sto lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji Filia nr 3 w Klimontowie zaprosiła do siebie grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość i dlaczego jest taka ważna, oglądały krótką prezentację o naszych symbolach narodowych, wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego. Na koniec dzieci za pomocą kredek i biało-czerwonej bibuły przygotowały okolicznościową pracę plastyczną.

Czytaj więcej: W stulecie niepodległości

Więcej artykułów…


Z życia filii

Troszkę o wiośnie, troszkę o gryzoniach ;)

b1

Filia nr 5

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych poświęconych najpiękniejszej z pór roku – wiośnie. Obejrzały prezentację multimedialną o zwiastunach wiosny, odpowiedziały na wiosenne zagadki i wysłuchały kilku wiosennych wierszy. A boćki wykonane przez dzieci sprawiły, że od razu zaświeciło słońce i mogliśmy głośno zaśpiewać „Kle, kle boćku...". Ale to nie wszystko...

Więcej…

Wernisaż wystawy Agaty Parady

par3

Filia nr 1

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 1 - Środula, odbył się wernisaż prac Agaty Parady - "Kraina robótek ręcznych, czyli coś z niczego". Recykling - to słowo towarzyszy bohaterce wieczoru, gdy tworzy swoje rękodzieło. Oprócz tego Pani Agata maluje anioły, a w każdy obraz (jak sama mówi) wkłada serce i wiele pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć a może zainspirować się pracami Pani Agaty. Można je oglądać do 23 kwietnia 2019, w godzinach otwarcia biblioteki.

Więcej…

O pszczołach i lesie

las1

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

19 marca 2019 w Bibliosferze odbyły się warsztaty przyrodnicze przeprowadzone przez panią Agatę Kloczkowską, pracownika Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 29 dowiedziały się mnóstwa ciekawostek o pszczołach miodnych i niemiodnych, o ich gatunkach, zwyczajach i etapach rozwoju. Uzdrawiająca moc lasu była tematem spotkania dla uczniów klasy piątej, którzy poznali las, jego mieszkańców i dowiedzieli się jaki wpływ wywiera środowisko przyrodnicze na człowieka. Przeprowadzone zajęcia były niezwykle interesujące i podobały się wszystkim uczestnikom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Więcej…

Pasowanie na czytelnika w Mediatece

pa1

Świat Nauki i Fantazji

15 marca 2019 w Świecie Nauki i Fantazji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Sosnowcu zostały pasowane na czytelników. Uczniowie byli bardzo przejęci. W wielkim skupieniu, z prawą ręką uniesioną ku górze, wypowiadali słowa przysięgi. Kolejnym etapem tej podniosłej uroczystości był moment pasowania, podczas którego na ramieniu każdego dziecka spoczęła ogromna książka. Nasi nowi czytelnicy otrzymali legitymacje i stali się pełnoprawnymi członkami czytelniczej społeczności. Duma rozpierała ich młode serca na myśl o własnej karcie i możliwości samodzielnego wypożyczenia "Pierwszej Książki".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine