W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Filia nr 3

Gruby, brodaty jegomość, w czerwonej kurtce i czapce z pomponem, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów – tak wszyscy wyobrażamy sobie Mikołaja. Mało kto wie, że prawdziwy św. Mikołaj pochodził z terenów dzisiejszej Turcji, był biskupem i nosił biskupie szaty. Te i inne ciekawostki związane z tak wyczekiwanym przez dzieci świętym, mogły poznać przedszkolaki z Przedszkola nr 53, na zajęciach zorganizowanych w Filii nr 3 w Klimontowie. Dzieci obejrzały krótką prezentację przybliżającą nam postać św. Mikołaja, wysłuchały bajki o nim, a następnie wykonały podobizny sympatycznego świętego.

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Co słychać w jesiennym lesie

Czytaj więcej: Co słychać w jesiennym lesie

Filia nr 3

Za oknami już szaro i mokro, a dzięki przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 53 do Filii w Klimontowie zawitała kolorowa jesień. Na zorganizowanych w placówce zajęciach, dzieciaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygotowującym się do zimowego snu lesie, a potem wykonały barwne, jesienne wyklejanki.

Czytaj więcej: Co słychać w jesiennym lesie

Wszystkie barwy jesieni

Czytaj więcej: Wszystkie barwy jesieni

Filia nr 3

Za oknem szaro i smutno, a w Filii nr 3 w Klimontowie prawdziwa złota jesień. Do biblioteki w Klimontowie zawitały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53, aby na zorganizowanych przez nas zajęciach dowiedzieć się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią. Dlaczego liście zmieniają kolory, a potem opadają, czemu dzień staje się coraz krótszy, jak zwierzęta przygotowują się do nadejścia zimy. Na koniec zaś dzieciaki za pomocą kleju i kolorowego papieru wykonały mieniące się kolorami jesienne liście.

Czytaj więcej: Wszystkie barwy jesieni

W stulecie niepodległości

Czytaj więcej: W stulecie niepodległości

Filia nr 3

Właśnie minęło sto lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji Filia nr 3 w Klimontowie zaprosiła do siebie grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość i dlaczego jest taka ważna, oglądały krótką prezentację o naszych symbolach narodowych, wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego. Na koniec dzieci za pomocą kredek i biało-czerwonej bibuły przygotowały okolicznościową pracę plastyczną.

Czytaj więcej: W stulecie niepodległości

Popołudnie dla seniora - czerwiec

Czytaj więcej: Popołudnie dla seniora - czerwiec

Filia nr 3

Wczoraj w Filii nr 3 odbyło się ostatnie już przed wakacyjną przerwą spotkanie dla seniorów z dzielnicy Klimontów. Panie jak zwykle dopisały, humory (mimo okropnej pogody) też. Przy filiżance kawy i małym co nieco nasze seniorki dzieliły się wrażeniami z ostatniej wycieczki, opowiadały o wakacyjnych planach, radziły jakie nowości książkowe zabrać ze sobą do walizki i wreszcie - planowały następne wyjścia i spotkania. A te już wkrótce. Kolejne spotkanie klimontowskich seniorek już we wrześniu.

Więcej artykułów…


Z życia filii

W świątecznym klimacie

nas1

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Więcej…

Zaczytane Mikołajki

zac1

Filia nr 15

Dnia 6 grudnia 2018, w imieniny Świętego Mikołaja, w Filii nr 15 zebrała się młodzież chętna do udziału w naszej akcji "Lektury na plan". Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentów wybranych lektur utrwalone na pamiątkowym filmiku z tego wydarzenia. Niespodzianką były własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodką zawartością, a nagrodą za udział były dyplomy i książki. Dzieciaki zakończyły spotkanie bitwą na śnieżki i poduszki. Cała inicjatywa była zrealizowana dzięki grantowi pozyskanemu w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy z MDK Kazimierz i gminą Sosnowiec. FILMIK.

Więcej…

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…

Mały redaktor

swi1

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine