joomla vector social icons

Jesień w bibliotece

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Jesień to czas, gdy przyroda szykuje się do odpoczynku. Liście na drzewach zmieniają kolory i opadają. Zwierzęta zbierają zapasy i szykują się do zimowego snu. Dni są coraz krótsze, a pogoda jest już coraz bardziej kapryśna. O tym wszystkim dowiedziały się licznie przybyłe do naszej filii grupy przedszkolaków. Następnie dzieciaki, wykorzystując kolorowe kredki, plastelinę i zebrane podczas spaceru do biblioteki liście, wykonały piękne jesienne prace.

Czytaj więcej...

W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Gruby, brodaty jegomość, w czerwonej kurtce i czapce z pomponem, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów – tak wszyscy wyobrażamy sobie Mikołaja. Mało kto wie, że prawdziwy św. Mikołaj pochodził z terenów dzisiejszej Turcji, był biskupem i nosił biskupie szaty. Te i inne ciekawostki związane z tak wyczekiwanym przez dzieci świętym, mogły poznać przedszkolaki z Przedszkola nr 53, na zajęciach zorganizowanych w Filii nr 3 w Klimontowie. Dzieci obejrzały krótką prezentację przybliżającą nam postać św. Mikołaja, wysłuchały bajki o nim, a następnie wykonały podobizny sympatycznego świętego.

Czytaj więcej...

Wszystkie barwy jesieni

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Za oknem szaro i smutno, a w Filii nr 3 w Klimontowie prawdziwa złota jesień. Do biblioteki w Klimontowie zawitały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53, aby na zorganizowanych przez nas zajęciach dowiedzieć się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią. Dlaczego liście zmieniają kolory, a potem opadają, czemu dzień staje się coraz krótszy, jak zwierzęta przygotowują się do nadejścia zimy. Na koniec zaś dzieciaki za pomocą kleju i kolorowego papieru wykonały mieniące się kolorami jesienne liście.

Czytaj więcej...

Nadchodzi wiosna!

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Choć na dworze jeszcze szaro i ponuro, w Filii nr 3 w Klimontowie już czuć wiosnę. Na zorganizowanych przez naszą filię zajęciach, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53 wyczarowywały kolorowe, wiosenne kwiaty i motylki. Mamy nadzieję, że taką barwną wiosnę, jak ta na dziecięcych obrazkach, zobaczymy już wkrótce za oknem.

Czytaj więcej...

Co słychać w jesiennym lesie

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Za oknami już szaro i mokro, a dzięki przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 53 do Filii w Klimontowie zawitała kolorowa jesień. Na zorganizowanych w placówce zajęciach, dzieciaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygotowującym się do zimowego snu lesie, a potem wykonały barwne, jesienne wyklejanki.

Czytaj więcej...

Popołudnie dla seniora - czerwiec

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Wczoraj w Filii nr 3 odbyło się ostatnie już przed wakacyjną przerwą spotkanie dla seniorów z dzielnicy Klimontów. Panie jak zwykle dopisały, humory (mimo okropnej pogody) też. Przy filiżance kawy i małym co nieco nasze seniorki dzieliły się wrażeniami z ostatniej wycieczki, opowiadały o wakacyjnych planach, radziły jakie nowości książkowe zabrać ze sobą do walizki i wreszcie - planowały następne wyjścia i spotkania. A te już wkrótce. Kolejne spotkanie klimontowskich seniorek już we wrześniu.

Koty, kotki, kiciusie

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Z okazji zbliżającego się Święta Kota, Filię nr 3 w Klimontowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. Na zorganizowanych przez bibliotekę zajęciach dzieci poznały wiele kocich tajemnic. Dowiedziały się np. kiedy udomowione zostały nasze mruczki, ile lat żyją (wbrew temu co się mówi nie mają niestety dziewięciu żyć), jak wysoko potrafią skakać i jak to się dzieje, że zawsze spadają na cztery łapy. Dzieci poznały też dzikich kuzynów kotów domowych – tygrysa, lwa i jaguara. Na koniec przedszkolaki przygotowały kolorowe zakładki do książek, oczywiście ozdobione kocimi pyszczkami.

Czytaj więcej...

W stulecie niepodległości

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Właśnie minęło sto lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji Filia nr 3 w Klimontowie zaprosiła do siebie grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość i dlaczego jest taka ważna, oglądały krótką prezentację o naszych symbolach narodowych, wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego. Na koniec dzieci za pomocą kredek i biało-czerwonej bibuły przygotowały okolicznościową pracę plastyczną.

Czytaj więcej...

Na Dzień Ojca

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine