Wszystko o lesie i drzewach

Czytaj więcej: Wszystko o lesie i drzewach

Filia nr 2

18 marca 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV gościliśmy prelegentkę z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach, panią Agatę Kloczkowską, która przyjechała do nas z prelekcjami nt. lasu i drugiego życia drzew. Drugo- i trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, że także martwe drzewa są potrzebne, jakie są rodzaje takich drzew oraz w jaki sposób wykorzystują je zwierzęta żyjące w lesie. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał do wykonania zadania dotyczące tematu zajęć.

Czytaj więcej: Wszystko o lesie i drzewach

"Wiosno, wiosno!" - wernisaż

Czytaj więcej:

Filia nr 2

14 marca 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się wernisaż wystawy "Wiosno, wiosno!" Wiesławy Michalskiej - malarki i poetki. Prace Wiesławy Michalskiej, a także większość wierszy, które autorka zaprezentowała, utrzymane są w wiosennym klimacie; przedstawiają budzącą się do życia przyrodę i pierwsze wiosenne kwiaty. Jest to 38. wystawa indywidualna Wiesławy Michalskiej, a wernisaż odbył się w ramach 35-lecia Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie, do którego malarka od wielu lat należy. Zgromadzeni goście wysłuchali także polskich szlagierów w wykonaniu Bożeny Związek przy współudziale jej męża Tadeusza.

Czytaj więcej: "Wiosno, wiosno!" - wernisaż

Lutowe atrakcje na Rudnej

Czytaj więcej: Lutowe atrakcje na Rudnej

Filia nr 2

W pierwszej połowie lutego w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Kota oraz Walentynki. W zajęciach tych wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 57. Maluchy dowiedziały się co nieco o różnych kocich zwyczajach, poznały rasy kotów, a także dowiedziały się jak należy opiekować się tym sympatycznym zwierzątkiem. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - małego kotka z papieru. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Lutowe atrakcje na Rudnej

Z bałwankami w roli głównej...

Czytaj więcej: Z bałwankami w roli głównej...

Filia nr 2

Luty w Filii nr 2 zakończyliśmy zajęciami plastycznymi z cyklu "Każde dziecko to potrafi". Dzieci z przedszkola nr 57 wykonały prace utrzymane w zimowym klimacie z bałwankami w roli głównej. Nie zabrakło też bajeczek i pogadanki o zimie.

Czytaj więcej: Z bałwankami w roli głównej...

Tak było w styczniu...

Czytaj więcej: Tak było w styczniu...

Filia nr 2

W styczniu w Filii nr 2 - Rudna IV odbyło się wiele zajęć plastycznych. Pozostawaliśmy w klimatach świąteczno-zimowych, dlatego dzieci z Przedszkola nr 29 i 57 wzięły udział w pogadankach związanych z zimą, świętami i aniołkami, wysłuchały bajek oraz wykonały gipsowe prace plastyczne i kolorowanki. W mijającym miesiącu odbyły się także warsztaty literackie dla seniorek. Uczestniczki zapoznawały się z nowościami wydawniczymi i omawiały przeczytane ostatnio książki.

Czytaj więcej: Tak było w styczniu...

Więcej artykułów…


Z życia filii

Dni Poezji

snif1

Świat Nauki i Fantazji

21-24 marca 2019 obchodziliśmy Światowe Dni Poezji. Tego wyjątkowego dnia również w Świecie Nauki i Fantazji tematem przewodnim były mniej lub bardziej poważne wiersze i wierszyki, polskich i zagranicznych twórców. Przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z wielką ochotą uczestniczyli w przygotowanych zajęciach, które miały zróżnicowaną formę i charakter. Oprócz tradycyjnego czytania wierszy, była również poezja śpiewana i czytana z podziałem na role. Dzieci odegrały mini etiudę teatralną do znanego wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Uczniowie mogli również stworzyć swój własny wierszyk do wylosowanego przez siebie wyrazu.

Więcej…

Najweselsza pora roku

wpw1

Filia nr 17

Wiosna to najweselsza pora roku. Wówczas najpiękniej kwitną kwiaty, zwierzęta mają najwięcej pracy, a drzewa i trawy zielenią się coraz mocniej każdego dnia. Słońce coraz śmielej wyłania się zza chmur i sprawia, że cała przyroda budzi się z nową energią. My również zaangażowaliśmy się w powitanie wiosny - dzieci z PM nr 2 topiły marzannę, a na popołudniowych zajęciach powstały piękne kwiaty, zwiastujące ulubioną, kolorową i chyba najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

Więcej…

Spotkanie autorskie z Tomaszem Kostro

kos1

Filia nr 15

21 marca 2019 w Filii nr 15 - Mec odbyło się spotkanie "Klubu Seniora z pasją". Gościem był Tomasz Kostro - dziennikarz, publicysta, regionalista, pisarz. Autor prezentował swoją najnowszą książkę "Sekrety Zagłębia" wydaną przez Księży Młyn Dom Wydawniczy w Łodzi. Czas wypełniły opowieści, gawędy, legendy o naszym regionie, wspomnienie osób związanych z Zagłębiem - znanych, nieznanych i zapomnianych. Poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia "Maciuś".

Więcej…

Powitanie Wiosny!

wio1

Filia nr 20

W minionym tygodniu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 15 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 27, aby przywitać najpiękniejszą porę roku - Wiosnę. Poznały jej zwiastuny: pierwsze kwitnące kwiaty, powracające ptaki i zmiany pogody na bardziej przyjazne. Dzieci doskonale wiedzą, że teraz coraz częściej na niebie będzie gościło słoneczko. Tradycyjnie - przedszkolaki utopiły w misce z wodą własnoręcznie zrobioną, ekologiczną Marzannę, a następnie stworzyły barwny portret Pani Wiosny.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine