Zapracowany i ciekawy listopad

Czytaj więcej: Zapracowany i ciekawy listopad

Filia nr 2

Listopad w Filii nr 2 - Rudna IV upłynął w bardzo patriotycznej atmosferze. Z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadziliśmy szereg zajęć dla dzieci z Przedszkola nr 3, 29 i 57. Przedszkolaki wysłuchały pogadanek o Święcie Niepodległości, ale też wykazały się dużą wiedzą na ten temat, w tym także znajomością wszystkich zwrotek naszego Hymnu. Dzieci obejrzały film edukacyjny o symbolach narodowych, a także odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego i wykonały prace plastyczne. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Zapracowany i ciekawy listopad

Wyniki konkursu na "Patriotyczny lapbook"

Czytaj więcej: Wyniki konkursu na

Filia nr 2

W ubiegłym tygodniu uroczyście obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Filia nr 2 - Rudna IV przygotowała dla uczniów szkół podstawowych konkurs "Patriotyczny lapbook na 100-lecie niepodległości", w którym nagrodzeni zostali:...

Czytaj więcej: Wyniki konkursu na "Patriotyczny lapbook"

Świat z perspektywy 4 łap

Czytaj więcej: Świat z perspektywy 4 łap

Filia nr 2

23 października 2018 do Filii nr 2 - Rudna IV zawitał niecodzienny gość - czworonożna Kida. Dzieci z Przedszkola nr 29 spotkały się z sympatycznym pieskiem i jego panią z okazji obchodzonego w tym miesiącu Dnia Kundelka. Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o psich zwyczajach i o tym, jak należy opiekować się pieskami. Pani Asia opowiedziała dzieciom o schronisku i losie zwierząt, które tam przebywają, a także wyjaśniła czym jest adopcja zwierząt i w jaki sposób można zaadoptować psa lub kota. Kida natomiast chętnie bawiła się z dziećmi oraz pokazała im kilka swoich sztuczek.

Czytaj więcej: Świat z perspektywy 4 łap

Pasowanie na czytelnika i lekcja biblioteczna

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika i lekcja biblioteczna

Filia nr 2

Październik w Filii nr 2 - Rudna IV zakończyliśmy pasowaniem na czytelnika. Uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej nr 45 obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą książek i bibliotek, dowiedzieli się jakie są prawa i obowiązki czytelnika, a następnie złożyli uroczystą przysięgę, że będą kochać i szanować książki. Po uroczystej przysiędze wszyscy zostali pasowani na czytelnika i wykonali pracę plastyczną - stronę tytułową książki. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika i lekcja biblioteczna

O "Świerszczyku" i dobrym wychowaniu

Czytaj więcej: O

Filia nr 2

W minionym tygodniu w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się kolejne warsztaty z czasopismem "Świerszczyk". Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu poznali historię "Świerszczyka", a następnie sami je zredagowali tworząc strony tytułowe oraz uzupełniając poszczególne rubryki. Tworzenie własnego, niepowtarzalnego czasopisma sprawiło dzieciom wiele radości. Natomiast uczniowie klasy V wzięli udział w lekcji dotyczącej zasad savoir-vivre. Piątoklasiści, oprócz najważniejszych zasad dobrego wychowania poznali także znaczenie pojęć takich jak np. gafa, bon ton czy etykieta. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach znajdzie zastosowanie w codziennym życiu uczniów.

Czytaj więcej: O "Świerszczyku" i dobrym wychowaniu

Więcej artykułów…


Z życia filii

W świątecznym klimacie

nas1

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Więcej…

Zaczytane Mikołajki

zac1

Filia nr 15

Dnia 6 grudnia 2018, w imieniny Świętego Mikołaja, w Filii nr 15 zebrała się młodzież chętna do udziału w naszej akcji "Lektury na plan". Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentów wybranych lektur utrwalone na pamiątkowym filmiku z tego wydarzenia. Niespodzianką były własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodką zawartością, a nagrodą za udział były dyplomy i książki. Dzieciaki zakończyły spotkanie bitwą na śnieżki i poduszki. Cała inicjatywa była zrealizowana dzięki grantowi pozyskanemu w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy z MDK Kazimierz i gminą Sosnowiec. FILMIK.

Więcej…

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…

Mały redaktor

swi1

Filia nr 19

Na warsztatach o czasopiśmie "Świerszczyk" dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest czasopismo i na czym polega praca redaktora. Każde dziecko wykonało swój projekt okładki Świerszczyka, wymyśliło historyjkę o Czarownicy Irence. A potem wspólnie bawiliśmy się wyszukiwaniem szczegółów w Krainie Mikołaja. Bawiliśmy się też łamigłówką "Labirynt". Wszyscy dostali do wykonania pracę domową: pamiętnik Świerszczyka Bajetana Hopsa w wersji rysunkowej oraz kolorowanka, której bohaterem był Bajetan. I tak powstały przeróżne wersje pierwszego numeru czasopisma dla dzieci, zaprojektowanego przez małych redaktorów. Hm... może będą kolejne?

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine