joomla vector social icons

Koniec listopada na Środuli

Czytaj więcej: Koniec listopada na Środuli

Filia nr 1

Na Środuli jak zwykle koniec miesiąca minął bardzo intensywnie. Tym razem Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 51 i Świerszcze z Przedszkola Miejskiego nr 52 miały okazje spotkać się z przedstawicielami Sosnowieckich Wodociągów, by wysłuchać o grasujących w kanalizacji Szczurzakach! Oj powiało grozą, gdy oglądaliśmy filmiki z tymi gryzoniami. My również gościliśmy w przedszkolach, Pani Iwonka dostała nawet piękny obrazek od dzieci z Prywatnego Przedszkola "Mistrzowie Zabawy", ilustrujący jej wizytę w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Czytaj więcej: Koniec listopada na Środuli

Uważajcie na Gang Szczurzaków!

Czytaj więcej: Uważajcie na Gang Szczurzaków!

Filia nr 1

Hej! Czy wiecie kto grasuje w sosnowieckich kanałach i nie tylko? To Gang Szczurzaków, nie mylić z innymi - sympatycznymi pluszowymi gangami, grasującymi po całej Polsce. O Gangu Szczurzaków opowiedzieli nam przedstawiciele Sosnowieckich Wodociągów, którzy gościli w naszej bibliotece. Tygryski i Zuchy z zaprzyjaźnionych przedszkoli dowiedziały się co stanowi "menu" tych najbardziej inteligentnych przedstawicieli gryzoni, ile osobników liczą szczurze kolonie i jaki zmysł szczury mają rozwinięty najbardziej. Zgodnie z umową, teraz zadaniem naszych milusińskich jest opowiedzieć o usłyszanych historiach dorosłym i NIE ZAPRASZAĆ SZCZURZAKÓW DO DOMU!

Czytaj więcej: Uważajcie na Gang Szczurzaków!

Październik na Środuli

Czytaj więcej: Październik na Środuli

Filia nr 1

Październik powoli przechodzi do historii... a my chciałyśmy podzielić się z Wami tym, co działo się w tym czasie w bibliotece i nie tylko. W zaprzyjaźnionych przedszkolach rozległ się głos rozgłośni Ptasie Radio - 2 października obchodziliśmy Europejski Dzień Ptaków. Mimo, iż większość z nas zapomniała o wakacjach, nasze podwodne królestwo i Biblioteczną Rafę Koralową przybyły podziwiać Jeżyki i Kotki z Przedszkola Miejskiego nr 51. Uroczyście obchodziliśmy również, przypadający 15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk. O tym jak ważna jest to czynność, opowiadały dzieciom dwie bakterie: Janusz i Zenon. Gdy na dworze szalała wichura, dzielnie przybyły do nas na konkurs recytatorski dzieciaki z okolicznych szkół i przedszkoli...

Czytaj więcej: Październik na Środuli

Pierwsza połowa listopada za nami...

Czytaj więcej: Pierwsza połowa listopada za nami...

Filia nr 1

Pierwsza połowa listopada za nami. W tym czasie odwiedzały nas zaprzyjaźnione przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich rt 51 oraz 52, które wysłuchały między innymi bajki "O Jeżyku i jego dobrym serduszku". Czy wiecie, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża? Dzieciaki wzięły też udział w zajęciach poświęconych 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wykonania flagi narodowej, nasi milusińscy odśpiewali hymn państwowy oraz Rotę! W bibliotece można było również podziwiać prace konkursowe - "Niepodległość w oczach dziecka".

Czytaj więcej: Pierwsza połowa listopada za nami...

W atmosferze lata

Czytaj więcej: W atmosferze lata

Filia nr 1

Niby wrzesień, liście lecą z drzew, ale wszyscy jeszcze tkwimy w atmosferze lata. I z takim też nastawieniem powitaliśmy w naszych progach dwie przedszkolne grupy, które na przestrzeni mijającego tygodnia przyszły do biblioteki w aurze babiego lata, zobaczyć powakacyjną wystawę. Niektórzy z nas powrócili wspomnieniami do niedawnych podróży, a inni z kolei dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat życia i funkcjonowania rafy koralowej. Wszystkim, bez wyjątku spodobała się ryba pudełko za jej nietypowy wygląd, czego efektem było podjęcie próby uchwycenia jej kształtu i pokolorowania rysunku.

Czytaj więcej: W atmosferze lata

Więcej artykułów…


Z życia filii

Wystawa rękodzieła w BIBLIOSFERZE

wd1

Filia nr 7

Grudniowy czwartek "trzynastego" okazał się dla Bibliosfery niezwykle udany, a to za sprawą wspaniałej wystawy zatytułowanej "Potrafię, bo chcę". Po południu odwiedziły nas panie uczęszczające na zajęcia rękodzieła w naszej bibliotece oraz zaproszeni goście, bliscy i znajomi. Spotkanie uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 29 pod opieką Beaty Nowak-Dziudzi. Wszystkie zgromadzone i wystawione w naszej Filii "skarby", na które składały się m.in: piękne serwety, bombki, wszelkie ozdoby świąteczne, stroiki, bałwanki, aniołki, a także biżuteria, zostały własnoręcznie wykonane przez nasze warsztatowiczki. Zachwytom nad ich talentem nie było końca.

Więcej…

W świątecznym klimacie

nas1

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Więcej…

Zaczytane Mikołajki

zac1

Filia nr 15

Dnia 6 grudnia 2018, w imieniny Świętego Mikołaja, w Filii nr 15 zebrała się młodzież chętna do udziału w naszej akcji "Lektury na plan". Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentów wybranych lektur utrwalone na pamiątkowym filmiku z tego wydarzenia. Niespodzianką były własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodką zawartością, a nagrodą za udział były dyplomy i książki. Dzieciaki zakończyły spotkanie bitwą na śnieżki i poduszki. Cała inicjatywa była zrealizowana dzięki grantowi pozyskanemu w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy z MDK Kazimierz i gminą Sosnowiec. FILMIK.

Więcej…

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine