Wszystko o... Krzysztofie Podsiadło

Czytaj więcej: Wszystko o... Krzysztofie Podsiadło

Już w tę sobotę!

Filia nr 1 - Środula (ul. Kossaka 10 - pawilon) serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane historią i współczesnością dzielnicy, na kolejne spotkanie Miłośników Środuli Dawnej i Młodej, które odbędzie się 21 kwietnia 2018 (sobota) o godzinie 12.00. Tym razem spotkanie będzie poświęcone osobie Krzysztofa Podsiadły. Zapraszamy. Wstęp wolny!

Zuchy i bobry w Bibliotece

Czytaj więcej: Zuchy i bobry w Bibliotece

Filia nr 1

Miesiąc kwiecień obfituje w rożne święta związane z przyrodą oraz ekologią. Obchodzimy w nim Dzień Leśnika i Drzewiarza, Międzynarodowy Dzień Bobrów czy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Tym razem zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy Zuchy odwiedziły nas, żeby posłuchać kilku historii o budowniczych tam - bobrach. Czy wiecie, że największa tama zbudowana przez te gryzonie ma długość 850 metrów i znajduje się w Kanadzie? Nasi milusińscy wiedzą już również do czego bobrom służy ich charakterystyczny ogon oraz czym są żeremie. Kolejne wiosenne spotkania i nowa porcja informacji wciąż przed nami!

Czytaj więcej: Zuchy i bobry w Bibliotece

Uwaga - spotkanie odwołane

Czytaj więcej: Uwaga - spotkanie odwołane

Filia nr 1

Informujemy, że cykliczne spotkanie Miłośników Środuli Dawnej i Młodej w miesiącu marcu nie odbędzie się. Na kolejne zapraszamy już 21 kwietnia 2018.

Park Jurajski na Środuli

Czytaj więcej: Park Jurajski na Środuli

Filia nr 1

Filia nr 1 - Środula zamieniła się w Park Jurajski. A wszystko za sprawą różnobarwnych dinozaurów, które wpłynęły na konkurs plastyczny "Człowiek przy nich była malutki jak ziarenko piasku, teraz można je oglądać tylko na obrazku". Prace dzieci można podziwiać do połowy marca, w godzinach otwarcia biblioteki. ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: Park Jurajski na Środuli

Na Środuli o kotach...

Czytaj więcej: Na Środuli o kotach...

Filia nr 1

Mimo, iż Dzień Kota dawno już za nami (zapominalskim przypominamy, że wypada on 17 lutego!), zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 52 w marcowy ranek odwiedziły nas by dowiedzieć się czegoś o tych niezwykłych zwierzakach! Koty dachowe, domowe, dzikie i rasowe - nasi milusińscy mogli je wszystkie podziwiać na specjalnie przygotowanej prezentacji. Niezaprzeczalny jest także fakt, że wszystkie kociaki łączy jedno - wszystkie lubią chodzić własnymi ścieżkami! Na zakończenie zajęć Biedronki wykonały przepiękne kocie podobizny!

Czytaj więcej: Na Środuli o kotach...

Więcej artykułów…


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine