"Ptaki okolic Sosnowca"

Czytaj więcej:

Filia nr 1

Środulska Galeria nr 1 serdecznie zaprasza do oglądania wystawy fotografii Zdzisława Biernasia - "Ptaki okolic Sosnowca". Zapraszamy w godzinach otwarcia Filii nr 1 - Środula przy ul. J. Kossaka 10A. Wystawa będzie prezentowana jeszcze tylko do końca czerwca.

Czytaj więcej: "Ptaki okolic Sosnowca"

Maj pełen atrakcji

Czytaj więcej: Maj pełen atrakcji

Filia nr 1

Najweselsze, najzieleńsze - maj ma obyczaje. W cztery strony - świat zielony - umajony majem!(...). Obyczaje tegorocznego maja pozostawiają wiele do życzenia, prawie przez cały miesiąc nie rozstawaliśmy się z płaszczami przeciwdeszczowymi i parasolami. Ale mimo fatalnej pogody, jak zwykle mogłyśmy liczyć na zaprzyjaźnionych z nami czytelników (i tych starszych i tych młodszych).

Czytaj więcej: Maj pełen atrakcji

Wernisaż wystawy Agaty Parady

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy Agaty Parady

Filia nr 1

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 1 - Środula, odbył się wernisaż prac Agaty Parady - "Kraina robótek ręcznych, czyli coś z niczego". Recykling - to słowo towarzyszy bohaterce wieczoru, gdy tworzy swoje rękodzieło. Oprócz tego Pani Agata maluje anioły, a w każdy obraz (jak sama mówi) wkłada serce i wiele pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć a może zainspirować się pracami Pani Agaty. Można je oglądać do 23 kwietnia 2019, w godzinach otwarcia biblioteki.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy Agaty Parady

W marcu jak w garncu

Czytaj więcej: W marcu jak w garncu

Filia nr 1

Jak mówi przysłowie W MARCU JAK W GARNCU - tak też wyglądały ostatnie tygodnie w naszej bibliotece. Było dużo rymowania, ponieważ zarówno w naszych skromnych progach jak też na "gościnnych występach" w zaprzyjaźnionych przedszkolach królowały wierszyki. Pani Iwonka za ich czytanie dostała nawet od dzieci z Prywatnego Przedszkola "Mistrzowie Zabawy" piękny, wiosenny, kolorowy bukiet. Z kolei Tygryski z Przedszkola Miejskiego nr 51 wysłuchały historii o tolerancji - "Nowa w przedszkolu", do której później narysowały ciekawe obrazki. W marcu w ruch poszły także kredki, nożyczki i kolorowe kartki, z pomocą których dzieciaki przygotowały laurki na Dzień Kobiet (dla ulubionych Pań).

Czytaj więcej: W marcu jak w garncu

O misiu polarnym...

Czytaj więcej: O misiu polarnym...

Filia nr 1

Proszę Państwa oto MIŚ. TEN POLARNY JEDNAK DZIŚ! Czy wiecie, że 27 lutego wspomniane niedźwiedzie mają swoje święto? Dzień Niedźwiedzia Polarnego to inicjatywa organizacji Polar Bears International, która stara się uświadomić wszystkim, że wskutek globalnego ocieplenia zmniejsza się pokrywa lodowa w Arktyce i w przyszłości może to doprowadzić do wymarcia gatunku. W naszej bibliotece różnych ciekawostek o tych sympatycznych (chociaż niebezpiecznych) zwierzakach, wysłuchały zaprzyjaźnione starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 51. Podczas spotkania powstały również ciekawe prace plastyczne. Jak myślicie, kogo przedstawiały?

Czytaj więcej: O misiu polarnym...

Więcej artykułów…

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine