Wernisaż wystawy Agaty Parady

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy Agaty Parady

Filia nr 1

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 1 - Środula, odbył się wernisaż prac Agaty Parady - "Kraina robótek ręcznych, czyli coś z niczego". Recykling - to słowo towarzyszy bohaterce wieczoru, gdy tworzy swoje rękodzieło. Oprócz tego Pani Agata maluje anioły, a w każdy obraz (jak sama mówi) wkłada serce i wiele pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć a może zainspirować się pracami Pani Agaty. Można je oglądać do 23 kwietnia 2019, w godzinach otwarcia biblioteki.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy Agaty Parady

O misiu polarnym...

Czytaj więcej: O misiu polarnym...

Filia nr 1

Proszę Państwa oto MIŚ. TEN POLARNY JEDNAK DZIŚ! Czy wiecie, że 27 lutego wspomniane niedźwiedzie mają swoje święto? Dzień Niedźwiedzia Polarnego to inicjatywa organizacji Polar Bears International, która stara się uświadomić wszystkim, że wskutek globalnego ocieplenia zmniejsza się pokrywa lodowa w Arktyce i w przyszłości może to doprowadzić do wymarcia gatunku. W naszej bibliotece różnych ciekawostek o tych sympatycznych (chociaż niebezpiecznych) zwierzakach, wysłuchały zaprzyjaźnione starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 51. Podczas spotkania powstały również ciekawe prace plastyczne. Jak myślicie, kogo przedstawiały?

Czytaj więcej: O misiu polarnym...

Uważajcie na Gang Szczurzaków!

Czytaj więcej: Uważajcie na Gang Szczurzaków!

Filia nr 1

Hej! Czy wiecie kto grasuje w sosnowieckich kanałach i nie tylko? To Gang Szczurzaków, nie mylić z innymi - sympatycznymi pluszowymi gangami, grasującymi po całej Polsce. O Gangu Szczurzaków opowiedzieli nam przedstawiciele Sosnowieckich Wodociągów, którzy gościli w naszej bibliotece. Tygryski i Zuchy z zaprzyjaźnionych przedszkoli dowiedziały się co stanowi "menu" tych najbardziej inteligentnych przedstawicieli gryzoni, ile osobników liczą szczurze kolonie i jaki zmysł szczury mają rozwinięty najbardziej. Zgodnie z umową, teraz zadaniem naszych milusińskich jest opowiedzieć o usłyszanych historiach dorosłym i NIE ZAPRASZAĆ SZCZURZAKÓW DO DOMU!

Czytaj więcej: Uważajcie na Gang Szczurzaków!

Koniec listopada na Środuli

Czytaj więcej: Koniec listopada na Środuli

Filia nr 1

Na Środuli jak zwykle koniec miesiąca minął bardzo intensywnie. Tym razem Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 51 i Świerszcze z Przedszkola Miejskiego nr 52 miały okazje spotkać się z przedstawicielami Sosnowieckich Wodociągów, by wysłuchać o grasujących w kanalizacji Szczurzakach! Oj powiało grozą, gdy oglądaliśmy filmiki z tymi gryzoniami. My również gościliśmy w przedszkolach, Pani Iwonka dostała nawet piękny obrazek od dzieci z Prywatnego Przedszkola "Mistrzowie Zabawy", ilustrujący jej wizytę w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Czytaj więcej: Koniec listopada na Środuli

Pierwsza połowa listopada za nami...

Czytaj więcej: Pierwsza połowa listopada za nami...

Filia nr 1

Pierwsza połowa listopada za nami. W tym czasie odwiedzały nas zaprzyjaźnione przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich rt 51 oraz 52, które wysłuchały między innymi bajki "O Jeżyku i jego dobrym serduszku". Czy wiecie, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża? Dzieciaki wzięły też udział w zajęciach poświęconych 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wykonania flagi narodowej, nasi milusińscy odśpiewali hymn państwowy oraz Rotę! W bibliotece można było również podziwiać prace konkursowe - "Niepodległość w oczach dziecka".

Czytaj więcej: Pierwsza połowa listopada za nami...

Więcej artykułów…


Z życia filii

Dni Poezji

snif1

Świat Nauki i Fantazji

21-24 marca 2019 obchodziliśmy Światowe Dni Poezji. Tego wyjątkowego dnia również w Świecie Nauki i Fantazji tematem przewodnim były mniej lub bardziej poważne wiersze i wierszyki, polskich i zagranicznych twórców. Przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z wielką ochotą uczestniczyli w przygotowanych zajęciach, które miały zróżnicowaną formę i charakter. Oprócz tradycyjnego czytania wierszy, była również poezja śpiewana i czytana z podziałem na role. Dzieci odegrały mini etiudę teatralną do znanego wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Uczniowie mogli również stworzyć swój własny wierszyk do wylosowanego przez siebie wyrazu.

Więcej…

Najweselsza pora roku

wpw1

Filia nr 17

Wiosna to najweselsza pora roku. Wówczas najpiękniej kwitną kwiaty, zwierzęta mają najwięcej pracy, a drzewa i trawy zielenią się coraz mocniej każdego dnia. Słońce coraz śmielej wyłania się zza chmur i sprawia, że cała przyroda budzi się z nową energią. My również zaangażowaliśmy się w powitanie wiosny - dzieci z PM nr 2 topiły marzannę, a na popołudniowych zajęciach powstały piękne kwiaty, zwiastujące ulubioną, kolorową i chyba najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

Więcej…

Spotkanie autorskie z Tomaszem Kostro

kos1

Filia nr 15

21 marca 2019 w Filii nr 15 - Mec odbyło się spotkanie "Klubu Seniora z pasją". Gościem był Tomasz Kostro - dziennikarz, publicysta, regionalista, pisarz. Autor prezentował swoją najnowszą książkę "Sekrety Zagłębia" wydaną przez Księży Młyn Dom Wydawniczy w Łodzi. Czas wypełniły opowieści, gawędy, legendy o naszym regionie, wspomnienie osób związanych z Zagłębiem - znanych, nieznanych i zapomnianych. Poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia "Maciuś".

Więcej…

Powitanie Wiosny!

wio1

Filia nr 20

W minionym tygodniu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 15 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 27, aby przywitać najpiękniejszą porę roku - Wiosnę. Poznały jej zwiastuny: pierwsze kwitnące kwiaty, powracające ptaki i zmiany pogody na bardziej przyjazne. Dzieci doskonale wiedzą, że teraz coraz częściej na niebie będzie gościło słoneczko. Tradycyjnie - przedszkolaki utopiły w misce z wodą własnoręcznie zrobioną, ekologiczną Marzannę, a następnie stworzyły barwny portret Pani Wiosny.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine