"Ptaki okolic Sosnowca"

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Środulska Galeria nr 1 serdecznie zaprasza do oglądania wystawy fotografii Zdzisława Biernasia - "Ptaki okolic Sosnowca". Zapraszamy w godzinach otwarcia Filii nr 1 - Środula przy ul. J. Kossaka 10A. Wystawa będzie prezentowana jeszcze tylko do końca czerwca.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy Agaty Parady

Czytaj więcej...

Filia nr 1

W czwartkowe popołudnie w Filii nr 1 - Środula, odbył się wernisaż prac Agaty Parady - "Kraina robótek ręcznych, czyli coś z niczego". Recykling - to słowo towarzyszy bohaterce wieczoru, gdy tworzy swoje rękodzieło. Oprócz tego Pani Agata maluje anioły, a w każdy obraz (jak sama mówi) wkłada serce i wiele pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć a może zainspirować się pracami Pani Agaty. Można je oglądać do 23 kwietnia 2019, w godzinach otwarcia biblioteki.

Czytaj więcej...

Uważajcie na Gang Szczurzaków!

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Hej! Czy wiecie kto grasuje w sosnowieckich kanałach i nie tylko? To Gang Szczurzaków, nie mylić z innymi - sympatycznymi pluszowymi gangami, grasującymi po całej Polsce. O Gangu Szczurzaków opowiedzieli nam przedstawiciele Sosnowieckich Wodociągów, którzy gościli w naszej bibliotece. Tygryski i Zuchy z zaprzyjaźnionych przedszkoli dowiedziały się co stanowi "menu" tych najbardziej inteligentnych przedstawicieli gryzoni, ile osobników liczą szczurze kolonie i jaki zmysł szczury mają rozwinięty najbardziej. Zgodnie z umową, teraz zadaniem naszych milusińskich jest opowiedzieć o usłyszanych historiach dorosłym i NIE ZAPRASZAĆ SZCZURZAKÓW DO DOMU!

Czytaj więcej...

Maj pełen atrakcji

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Najweselsze, najzieleńsze - maj ma obyczaje. W cztery strony - świat zielony - umajony majem!(...). Obyczaje tegorocznego maja pozostawiają wiele do życzenia, prawie przez cały miesiąc nie rozstawaliśmy się z płaszczami przeciwdeszczowymi i parasolami. Ale mimo fatalnej pogody, jak zwykle mogłyśmy liczyć na zaprzyjaźnionych z nami czytelników (i tych starszych i tych młodszych).

Czytaj więcej...

O misiu polarnym...

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Proszę Państwa oto MIŚ. TEN POLARNY JEDNAK DZIŚ! Czy wiecie, że 27 lutego wspomniane niedźwiedzie mają swoje święto? Dzień Niedźwiedzia Polarnego to inicjatywa organizacji Polar Bears International, która stara się uświadomić wszystkim, że wskutek globalnego ocieplenia zmniejsza się pokrywa lodowa w Arktyce i w przyszłości może to doprowadzić do wymarcia gatunku. W naszej bibliotece różnych ciekawostek o tych sympatycznych (chociaż niebezpiecznych) zwierzakach, wysłuchały zaprzyjaźnione starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 51. Podczas spotkania powstały również ciekawe prace plastyczne. Jak myślicie, kogo przedstawiały?

Czytaj więcej...

Pierwsza połowa listopada za nami...

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Pierwsza połowa listopada za nami. W tym czasie odwiedzały nas zaprzyjaźnione przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich rt 51 oraz 52, które wysłuchały między innymi bajki "O Jeżyku i jego dobrym serduszku". Czy wiecie, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża? Dzieciaki wzięły też udział w zajęciach poświęconych 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wykonania flagi narodowej, nasi milusińscy odśpiewali hymn państwowy oraz Rotę! W bibliotece można było również podziwiać prace konkursowe - "Niepodległość w oczach dziecka".

Czytaj więcej...

W marcu jak w garncu

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Jak mówi przysłowie W MARCU JAK W GARNCU - tak też wyglądały ostatnie tygodnie w naszej bibliotece. Było dużo rymowania, ponieważ zarówno w naszych skromnych progach jak też na "gościnnych występach" w zaprzyjaźnionych przedszkolach królowały wierszyki. Pani Iwonka za ich czytanie dostała nawet od dzieci z Prywatnego Przedszkola "Mistrzowie Zabawy" piękny, wiosenny, kolorowy bukiet. Z kolei Tygryski z Przedszkola Miejskiego nr 51 wysłuchały historii o tolerancji - "Nowa w przedszkolu", do której później narysowały ciekawe obrazki. W marcu w ruch poszły także kredki, nożyczki i kolorowe kartki, z pomocą których dzieciaki przygotowały laurki na Dzień Kobiet (dla ulubionych Pań).

Czytaj więcej...

Koniec listopada na Środuli

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Na Środuli jak zwykle koniec miesiąca minął bardzo intensywnie. Tym razem Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 51 i Świerszcze z Przedszkola Miejskiego nr 52 miały okazje spotkać się z przedstawicielami Sosnowieckich Wodociągów, by wysłuchać o grasujących w kanalizacji Szczurzakach! Oj powiało grozą, gdy oglądaliśmy filmiki z tymi gryzoniami. My również gościliśmy w przedszkolach, Pani Iwonka dostała nawet piękny obrazek od dzieci z Prywatnego Przedszkola "Mistrzowie Zabawy", ilustrujący jej wizytę w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Czytaj więcej...

Październik na Środuli

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Październik powoli przechodzi do historii... a my chciałyśmy podzielić się z Wami tym, co działo się w tym czasie w bibliotece i nie tylko. W zaprzyjaźnionych przedszkolach rozległ się głos rozgłośni Ptasie Radio - 2 października obchodziliśmy Europejski Dzień Ptaków. Mimo, iż większość z nas zapomniała o wakacjach, nasze podwodne królestwo i Biblioteczną Rafę Koralową przybyły podziwiać Jeżyki i Kotki z Przedszkola Miejskiego nr 51. Uroczyście obchodziliśmy również, przypadający 15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk. O tym jak ważna jest to czynność, opowiadały dzieciom dwie bakterie: Janusz i Zenon. Gdy na dworze szalała wichura, dzielnie przybyły do nas na konkurs recytatorski dzieciaki z okolicznych szkół i przedszkoli...

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

"Kłótnia wróżek w Krainie Baśni"

F1-2

Filia nr 1

We wtorkowe popołudnie w naszej bibliotece miała miejsce okropna kłótnia, wyobraźcie sobie, że w Krainie Baśni pokłóciły się Wróżki! Ale nie martwcie się, wszystko było pod kontrolą, ponieważ Kłótnia Wróżek w Krainie Baśni to jedynie tytuł przedstawienia przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu.

Więcej…

Flagi, herby i jesienne drzewka ...

F2-3

Filia nr 2

W minionym tygodniu gościliśmy w naszej bibliotece kilka grup przedszkolnych, które wzięły udział w różnorakich zajęciach. Dzieci uczestniczyły w pogadankach dotyczących zmian w przyrodzie, które zachodzą jesienią i wykonały piękne jesienne drzewka.

Więcej…

"Malutka idzie do sklepu", czyli pierwsze spotkanie z biblioterapią

1

Filia nr 19

Kto powiedział, że samodzielność musi być straszna i przerażająca? Na pewno nie dzieciaki z 1b! W trakcie czwartkowego spotkania nasi najmłodsi czytelnicy wysłuchali bibliotrapeutycznej bajki o Malutkiej - dziewczynce, która panicznie bała się samodzielnie zrobić cokolwiek, a już zwłaszcza pójść do sklepu. Podczas pogadanki porozmawialiśmy z dzieciakami na temat samodzielności - o tym, czym ona jest i z czym się wiąże.

Więcej…

Wizyta w Bibliotece

kan1

Biblioteka Dziecięca

Cały ubiegły tydzień tajemnice bibliotecznych półek poznawały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 25. Kto to jest czytelnik? Jak należy zachować się w bibliotece? Co trzeba zrobić by zostać wzorowym czytelnikiem? O tym wszystkim dowiedziały się Sówki, Kangurki i Odkrywcy. Uzupełnieniem tak intensywnego bibliotecznego tygodnia były popołudniowe warsztaty plastyczne, podczas których rozgościły się u nas książkowe jeże.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine