Zimowo i bałwankowo

Czytaj więcej: Zimowo i bałwankowo

Biblioteka Dziecięca

Zima w pełni i to wymarzona! Wokół pełno śniegu, dlatego Tajemniczy Ogród wygląda bajkowo. Są bałwanki, dużo rozbrykanych bałwanków, których pilnuje Pani Zima. Nawet nasze przedświąteczne stroiki przysypały płatki śniegu. A wszystko to tworzy przepiękny śnieżny krajobraz. Prosimy podziwiać!

Czytaj więcej: Zimowo i bałwankowo

Św. Mikołaj i spółka ;)

Czytaj więcej: Św. Mikołaj i spółka ;)

Tajemniczy Ogród

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W Tajemniczym Ogrodzie zamieszkał już Św. Mikołaj z reniferami, anioły w pięknych szatach, bałwanki w niebiańskich czapkach, zielona choinka. Nie zapomnieliśmy też wykonać własnoręcznie kartek, by wysłać lub podarować je tym, którzy są nam bliscy. Anioły widoczne na jednym ze zdjęć, wykonane przez klasę II A ze Szkoły Podstawowej nr 10 powędrowały do podopiecznych sosnowieckiego hospicjum.

Czytaj więcej: Św. Mikołaj i spółka ;)

Miś Uszatek

Czytaj więcej: Miś Uszatek

Biblioteka Dziecięca

W przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Dziecięcej postanowiliśmy wykonać podobiznę najbardziej znanego - ukochanego przez dzieci i ich rodziców - Misia Uszatka. Miś z klapniętym uszkiem, umyty i ubrany w piżamkę, opowiedział nam o spacerze po parku, z którego przyniósł jesienne skarby.

Czytaj więcej: Miś Uszatek

Święto Misiaków!

Czytaj więcej: Święto Misiaków!

Biblioteka Dziecięca

25 listopada przypadł Dzień Pluszowego Misia. W Bibliotece Dziecięcej postanowiliśmy uczcić to wielkie wydarzenie. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 przybyły do Tajemniczego Ogrodu ze swoimi ukochanymi misiami, które zostały powitane przez biblioteczne misie i zasiadły na specjalnie przygotowanych dla nich poduszkach. Wszyscy wysłuchali misiowych opowiadań i wierszyków, obejrzeli prezentację znanych misiaków, a potem wykonali pięknych Puchatków (w kolorowych koszulkach) i Uszatków (w gustownych piżamkach). Przed wyjściem każdy miś otrzymał w prezencie serduszkowy naszyjnik lub kolorową kokardkę.

Czytaj więcej: Święto Misiaków!

Spotkanie autorskie i zajęcia plastyczne

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie i zajęcia plastyczne

Biblioteka Dziecięca

15 listopada 2018 w Bibliotece Dziecięcej odbyło się spotkanie autorskie z Cezarym Janem Lisem, autorem książki pt. "Świat, który odszedł", wydanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Autor zabrał nas do domów kilku zagłębiowskich rodów. Dzięki jego pasjonującym opowieściom czuliśmy silnie ich atmosferę. Spotkanie zostało uświetnione występem wspaniałej gromady zuchowej ze Szkoły Podstawowej nr 10. Zuchy śpiewająco poprowadziły nas przez ojczystą historię - od zaborów po wyzwolenie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy hymn naszego kraju. Autor był pod ogromnym wrażeniem młodych artystów i ich historycznej świadomości. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie i zajęcia plastyczne

Więcej artykułów…


Z życia filii

Dni Poezji

snif1

Świat Nauki i Fantazji

21-24 marca 2019 obchodziliśmy Światowe Dni Poezji. Tego wyjątkowego dnia również w Świecie Nauki i Fantazji tematem przewodnim były mniej lub bardziej poważne wiersze i wierszyki, polskich i zagranicznych twórców. Przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z wielką ochotą uczestniczyli w przygotowanych zajęciach, które miały zróżnicowaną formę i charakter. Oprócz tradycyjnego czytania wierszy, była również poezja śpiewana i czytana z podziałem na role. Dzieci odegrały mini etiudę teatralną do znanego wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Uczniowie mogli również stworzyć swój własny wierszyk do wylosowanego przez siebie wyrazu.

Więcej…

Najweselsza pora roku

wpw1

Filia nr 17

Wiosna to najweselsza pora roku. Wówczas najpiękniej kwitną kwiaty, zwierzęta mają najwięcej pracy, a drzewa i trawy zielenią się coraz mocniej każdego dnia. Słońce coraz śmielej wyłania się zza chmur i sprawia, że cała przyroda budzi się z nową energią. My również zaangażowaliśmy się w powitanie wiosny - dzieci z PM nr 2 topiły marzannę, a na popołudniowych zajęciach powstały piękne kwiaty, zwiastujące ulubioną, kolorową i chyba najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

Więcej…

Spotkanie autorskie z Tomaszem Kostro

kos1

Filia nr 15

21 marca 2019 w Filii nr 15 - Mec odbyło się spotkanie "Klubu Seniora z pasją". Gościem był Tomasz Kostro - dziennikarz, publicysta, regionalista, pisarz. Autor prezentował swoją najnowszą książkę "Sekrety Zagłębia" wydaną przez Księży Młyn Dom Wydawniczy w Łodzi. Czas wypełniły opowieści, gawędy, legendy o naszym regionie, wspomnienie osób związanych z Zagłębiem - znanych, nieznanych i zapomnianych. Poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia "Maciuś".

Więcej…

Powitanie Wiosny!

wio1

Filia nr 20

W minionym tygodniu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 15 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 27, aby przywitać najpiękniejszą porę roku - Wiosnę. Poznały jej zwiastuny: pierwsze kwitnące kwiaty, powracające ptaki i zmiany pogody na bardziej przyjazne. Dzieci doskonale wiedzą, że teraz coraz częściej na niebie będzie gościło słoneczko. Tradycyjnie - przedszkolaki utopiły w misce z wodą własnoręcznie zrobioną, ekologiczną Marzannę, a następnie stworzyły barwny portret Pani Wiosny.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine