Święto Misiaków!

Czytaj więcej: Święto Misiaków!

Biblioteka Dziecięca

25 listopada przypadł Dzień Pluszowego Misia. W Bibliotece Dziecięcej postanowiliśmy uczcić to wielkie wydarzenie. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 przybyły do Tajemniczego Ogrodu ze swoimi ukochanymi misiami, które zostały powitane przez biblioteczne misie i zasiadły na specjalnie przygotowanych dla nich poduszkach. Wszyscy wysłuchali misiowych opowiadań i wierszyków, obejrzeli prezentację znanych misiaków, a potem wykonali pięknych Puchatków (w kolorowych koszulkach) i Uszatków (w gustownych piżamkach). Przed wyjściem każdy miś otrzymał w prezencie serduszkowy naszyjnik lub kolorową kokardkę.

Czytaj więcej: Święto Misiaków!

Miś Uszatek

Czytaj więcej: Miś Uszatek

Biblioteka Dziecięca

W przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Dziecięcej postanowiliśmy wykonać podobiznę najbardziej znanego - ukochanego przez dzieci i ich rodziców - Misia Uszatka. Miś z klapniętym uszkiem, umyty i ubrany w piżamkę, opowiedział nam o spacerze po parku, z którego przyniósł jesienne skarby.

Czytaj więcej: Miś Uszatek

Grzybowy Przystanek Plastyka

Czytaj więcej: Grzybowy Przystanek Plastyka

Biblioteka Dziecięca

Sezon grzybowy w pełni. Ale jak to jest, że najpiękniejsze są te grzyby, które absolutnie nie nadają się do jedzenia??? Muchomory – czerwone, pomarańczowe, żółte, a także białe i zielonkawe. Wszystkie pojawiły się w Tajemniczym Ogrodzie, wśród traw oraz kolorowych liści i oczarowały nas swoim zwodniczym pięknem!

Czytaj więcej: Grzybowy Przystanek Plastyka

Spotkanie autorskie i zajęcia plastyczne

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie i zajęcia plastyczne

Biblioteka Dziecięca

15 listopada 2018 w Bibliotece Dziecięcej odbyło się spotkanie autorskie z Cezarym Janem Lisem, autorem książki pt. "Świat, który odszedł", wydanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Autor zabrał nas do domów kilku zagłębiowskich rodów. Dzięki jego pasjonującym opowieściom czuliśmy silnie ich atmosferę. Spotkanie zostało uświetnione występem wspaniałej gromady zuchowej ze Szkoły Podstawowej nr 10. Zuchy śpiewająco poprowadziły nas przez ojczystą historię - od zaborów po wyzwolenie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy hymn naszego kraju. Autor był pod ogromnym wrażeniem młodych artystów i ich historycznej świadomości. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie i zajęcia plastyczne

Prawdziwy zlot czarownic

Czytaj więcej: Prawdziwy zlot czarownic

Biblioteka Dziecięca

Na Przystanek Plastyka zleciały, by odpocząć: Baby Jagi, Czarownice, Wiedźmy i Jędze. Pewnie pomyliły drogę lecąc na Łysicę – legendarną górę czarownic. Wcale się tym jednak nie zmartwiliśmy, a tym bardziej nie obleciał nas strach. Niedługo Halloween i żadne strachy nam nie straszne! Czarować też umiemy nieźle ;-) Oto one - wystrojone, wyczesane – na zlocie czarownic w Tajemniczym Ogrodzie! UUUUUUUuuuuuuuuuu!!!

Czytaj więcej: Prawdziwy zlot czarownic

Więcej artykułów…


Z życia filii

Lektury na plan - pierwszy filmik

lektury

Filia nr 15

Podsumowaniem spotkań czytelniczych "Lektury na plan" w Filii nr 15 - Mec, w których biorą udział uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych, będą filmiki promujące naszą akcję i zachęcające młodzież do czytania książek. Prezentujemy pierwszy z nich. Czytamy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza z klasą VI b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - KLIK.

Tydzień na Walcowni

ska1

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Więcej…

Drużyna Świętych Mikołajów

mipo1

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Więcej…

II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Bez tytułu

Filia nr 15

Wspominając kwietniową przygodę z Jeżycjadą, do której przyłączyliśmy się razem z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu, zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Za zgodą wydawnictwa Akapit Press, organizatora tej ogólnopolskiej akcji oraz wydawcy książek Małgorzaty Musierowicz, udostępniamy videorelację zmontowaną przez jednego z uczniów sosnowieckiego gimnazjum - KLIK.

Joomla templates by Joomlashine