Przystanek Plastyka - z przygodami...

Czytaj więcej: Przystanek Plastyka - z przygodami...

Biblioteka Dziecięca

Na Przystanek Plastyka przybyły ostatnio same dziewczynki, dlatego propozycja zajęć niezwykle je ucieszyła, gdyż kto bardziej niż damy lubi się stroić? W Tajemniczym Ogrodzie - z pomocą jednej z mam - pani Ani - mogły sobie samodzielnie zaprojektować stroje. Wszystko przebiegało fantastycznie dopóki za oknem nie rozszalała się burza z gradobiciem!!! Mało brakowało, a spędziłybyśmy w bibliotece noc! Dziewczynki nawet dokładnie ją sobie zaplanowały: najpierw kolorowanki, potem "babski wieczór", a następnie spanie na poduchach z wybraną spośród wielu maskotką. Kiedy kolorowanki były gotowe, a burza ustała, dziewczyny... zatęskniły za swoimi łóżkami ;-)

Czytaj więcej: Przystanek Plastyka - z przygodami...

Wesołe baranki i owieczki

Czytaj więcej: Wesołe baranki i owieczki

Biblioteka Dziecięca

Wokół Biblioteki Dziecięcej mamy dużo soczystej trawy i pewnie dlatego przybyły do nas barany, owce, a nawet czarne owieczki. Przysiadły na Przystanku Plastyka: kolorowe, wełniaste i bardzo, ale to bardzo wesołe. Brykały radośnie razem z nami - uczestnikami piątkowych zajęć.

Czytaj więcej: Wesołe baranki i owieczki

Kwitnące drzewa

Czytaj więcej: Kwitnące drzewa

Biblioteka Dziecięca

Trudno nie dostrzec przepięknie kwitnących drzew i krzewów. My, wokół Biblioteki Dziecięcej, mamy okazję podziwiać ich wiele. Kwitną: żółte forsycje, lśniące bielą wiśnie, różowe jabłonie, a nawet jedna czerwona dzika jabłonka! Niedługo z tych kwiatów będą liście i zawiązki owoców, dlatego na Przystanku Plastyka postanowiliśmy uwiecznić je w swoich pracach. A posłużyły nam do tego: sznurek, wełna, klej biblioteczny i... popcorn! Dzieła dopełniły kolorowe farbki.

Czytaj więcej: Kwitnące drzewa

Fotografie Oli Bubak

Czytaj więcej: Fotografie Oli Bubak

Biblioteka Dziecięca

26 kwietnia 2018 w Bibliotece Dziecięcej odbyło się kolejne spotkanie z utalentowaną młodą osobą, w ramach cyklu "Kuźnia młodych talentów". Tym razem szerszej publiczności swoje prace zaprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 – Ola Bubak. Ola w wolnym czasie zajmuje się fotografowaniem. Jej zdjęcia - w trakcie przygotowań do pokazu - zostały podzielone tematycznie na: drzewa, kwiaty, architekturę, spacery, zdjęcia czarno-białe. Szczególną uwagę przybyłych gości wzbudziły właśnie czarno-białe fotografie (być może przez sentyment do dawnych czasów, gdyż większość gości wiele lat temu ukończyła szkołę podstawową), ale kolorowe też zasługiwały na szczere zainteresowanie. Zachwyt wzbudziły fotografie dmuchawca i kropel wody. Życzymy młodej artystce spełnienia marzeń!

Czytaj więcej: Fotografie Oli Bubak

Wiosenne zwierzątka

Czytaj więcej: Wiosenne zwierzątka

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Wiosna szybko rozkwita, a w Tajemniczym Ogrodzie mamy pełno gości – uczniów Szkoły Podstawowej nr 10, przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich nr 25 i 18 oraz gromady przemiłych zwierzątek. Najpierw przybyły do nas wróbelki i obsiadły gałęzie drzew. Następnie przykicały zajączki i grzecznie usiadły pod drzewami tak, by nie spłoszyć wróbli. A na sam koniec swoje wspaniałe ogony rozwinęły pawie.

Czytaj więcej: Wiosenne zwierzątka

Więcej artykułów…


Z życia filii

"Coś z niczego" - maj 2018

mp1

Filia nr 12

Każdy piątek w naszej bibliotece jest pracowity i wesoły. Zawsze tworzymy "coś z niczego". Tym razem ze skrawków filcu powstały piękne tulipany, które znalazły swoje miejsce w małych ogródkach ze styropianu. Na zajęciach podczas Tygodnia Bibliotek filia została ozdobiona girlandami z kolorowych kwiatów, które zostały wycięte z kartonu. Dzisiaj z rolek kartonowych stożków, starych gazet, bibuły i kolorowego papieru dziewczynki stworzyły psy i koty.

Więcej…

Laurki dla mamy

la1

Filia nr 3

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich mam. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53 postanowiły przygotować dla nich małe niespodzianki. Na dzisiejszym spotkaniu w bibliotece przedszkolaki zrobiły dla swoich mam piękne laurki. Na specjalnie przygotowanych kartkach dzieci przyklejały wycięte z papieru i pięknie pokolorowane kwiaty, serdeczne życzenia, malowały czerwone serca i serduszka. Mamy nadzieję, że te laurki będą dla każdej mamy pięknym prezentem.

Więcej…

"Pięćdziesiąt twarzy Reja"

rej1

Filia nr 15

W miniony czwartek w ramach "Klubu Seniora z pasją" mieliśmy przyjemność gościć Henryka Reja, poetę, autora kilku zbiorów aforyzmów wydanych przez krakowskie Wydawnictwo "Miniatura". Powitany słowami "najlepszy poeta wśród fizyków i najlepszy fizyk wśród poetów" zaprezentował kilka swoich pasji, które składały się na tytuł spotkania "Pięćdziesiąt twarzy Reja". Jego "skręty myślowe", "cudowne lęki na wszystko" i inne "działa literackie" złapane "w poczasku" to zupełnie nowe dźwięki, skrywające różne życiowe i twórcze przemyślenia. Poczęstunek ufundowała Piekarnia "Maciuś".

Więcej…

Bajkowa kraina - biblioteka!

kami1

Filia nr 5

„Czy to prawda, czy nie prawda, myślcie sobie jak tam chcecie, a ja przecież wam powiadam, kraina bajek jest na świecie". Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w bajkowych zajęciach literacko-teatralnych w Filii nr 5 - Walcownia. Magiczne pudełko, pacynki i teatrzyki kamishibai sprawiły, że bajkową krainą dla najmłodszych stała się BIBLIOTEKA!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine