Zimowo i bałwankowo

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

Zima w pełni i to wymarzona! Wokół pełno śniegu, dlatego Tajemniczy Ogród wygląda bajkowo. Są bałwanki, dużo rozbrykanych bałwanków, których pilnuje Pani Zima. Nawet nasze przedświąteczne stroiki przysypały płatki śniegu. A wszystko to tworzy przepiękny śnieżny krajobraz. Prosimy podziwiać!

Czytaj więcej...

Miś Uszatek

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

W przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Dziecięcej postanowiliśmy wykonać podobiznę najbardziej znanego - ukochanego przez dzieci i ich rodziców - Misia Uszatka. Miś z klapniętym uszkiem, umyty i ubrany w piżamkę, opowiedział nam o spacerze po parku, z którego przyniósł jesienne skarby.

Czytaj więcej...

Prawdziwy zlot czarownic

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

Na Przystanek Plastyka zleciały, by odpocząć: Baby Jagi, Czarownice, Wiedźmy i Jędze. Pewnie pomyliły drogę lecąc na Łysicę – legendarną górę czarownic. Wcale się tym jednak nie zmartwiliśmy, a tym bardziej nie obleciał nas strach. Niedługo Halloween i żadne strachy nam nie straszne! Czarować też umiemy nieźle ;-) Oto one - wystrojone, wyczesane – na zlocie czarownic w Tajemniczym Ogrodzie! UUUUUUUuuuuuuuuuu!!!

Czytaj więcej...

Św. Mikołaj i spółka ;)

Czytaj więcej...

Tajemniczy Ogród

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W Tajemniczym Ogrodzie zamieszkał już Św. Mikołaj z reniferami, anioły w pięknych szatach, bałwanki w niebiańskich czapkach, zielona choinka. Nie zapomnieliśmy też wykonać własnoręcznie kartek, by wysłać lub podarować je tym, którzy są nam bliscy. Anioły widoczne na jednym ze zdjęć, wykonane przez klasę II A ze Szkoły Podstawowej nr 10 powędrowały do podopiecznych sosnowieckiego hospicjum.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie i zajęcia plastyczne

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

15 listopada 2018 w Bibliotece Dziecięcej odbyło się spotkanie autorskie z Cezarym Janem Lisem, autorem książki pt. "Świat, który odszedł", wydanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Autor zabrał nas do domów kilku zagłębiowskich rodów. Dzięki jego pasjonującym opowieściom czuliśmy silnie ich atmosferę. Spotkanie zostało uświetnione występem wspaniałej gromady zuchowej ze Szkoły Podstawowej nr 10. Zuchy śpiewająco poprowadziły nas przez ojczystą historię - od zaborów po wyzwolenie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy hymn naszego kraju. Autor był pod ogromnym wrażeniem młodych artystów i ich historycznej świadomości. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Jesień ma też swoje plusy

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

Jesień w Tajemniczym Ogrodzie jest naprawdę niezwykle malownicza i różnorodna. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 i Szkoły Podstawowej nr 10 przez ponad miesiąc zapoznawały się z tą wcale nie tak okropną porą roku. Bo oprócz deszczu, błota, zimna i wiatru odkrywaliśmy pozytywne strony jesieni: kolorowe drzewa, spadajace liście, kasztany i żołędzie. Wszystko to uwieczniliśmy na naszych jesiennych pracach plastycznych.

Czytaj więcej...

Święto Misiaków!

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

25 listopada przypadł Dzień Pluszowego Misia. W Bibliotece Dziecięcej postanowiliśmy uczcić to wielkie wydarzenie. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 przybyły do Tajemniczego Ogrodu ze swoimi ukochanymi misiami, które zostały powitane przez biblioteczne misie i zasiadły na specjalnie przygotowanych dla nich poduszkach. Wszyscy wysłuchali misiowych opowiadań i wierszyków, obejrzeli prezentację znanych misiaków, a potem wykonali pięknych Puchatków (w kolorowych koszulkach) i Uszatków (w gustownych piżamkach). Przed wyjściem każdy miś otrzymał w prezencie serduszkowy naszyjnik lub kolorową kokardkę.

Czytaj więcej...

Grzybowy Przystanek Plastyka

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

Sezon grzybowy w pełni. Ale jak to jest, że najpiękniejsze są te grzyby, które absolutnie nie nadają się do jedzenia??? Muchomory – czerwone, pomarańczowe, żółte, a także białe i zielonkawe. Wszystkie pojawiły się w Tajemniczym Ogrodzie, wśród traw oraz kolorowych liści i oczarowały nas swoim zwodniczym pięknem!

Czytaj więcej...

Spotkanie z Izabelą Michtą

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

18 października 2018 w Bibliotece Dziecięcej "Tajemniczy Ogród" miało miejsce spotkanie autorskie z Izabelą Michtą – autorką książek dla dzieci. Pani Izabela jest stałym gościem Biblioteki Dziecięcej. Wraz ze swoimi małymi synkami przychodzi do Tajemniczego Ogrodu wypożyczać książki. Tym razem przybyła do nas w innej roli. Opowiedziała małym czytelnikom w jaki sposób zaczęło się jej pisanie i jak pracuje nad książką. W drugiej części zaprosiła dzieci do zabawy językiem polskim, w której dzieci entuzjastycznie i z powodzeniem wzięły udział. Te zdolne dzieci, to uczniowie klasy I B oraz II B Szkoły Podstawowej nr 10, także stali goście zajęć literacko-plastycznych odbywających się w Bibliotece Dziecięcej.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Kim jesteśmy? Dokąd tuptamy?

IMG 20191128 105323

Filia nr 19

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża i z tej okazji, choć z pewnym poślizgiem, odwiedziła nas w milowickiej bibliotece grupa Jeżyków. Dzieciaki dowiedziały się różnych jeżowych ciekawostek, na przykład tego, że w Nowej Zelandii nie było jeży, dopóki nie zostały tam przywiezione. Albo tego, że jeże są największymi ssakami owadożernymi w naszym kraju. I że wcale nie lubią jabłek ponieważ wolą ślimaki. Jeżyki dowiedziały się też w jaki sposób można odróżnić jeża zachodniego od wschodniego oraz co się dzieje z jeżami, kiedy zaczynają hibernować.

Więcej…

Spotkanie z podróżnikiem - Waldkiem Maliną!

Malina plakat F-7

Filia nr 7

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Filia nr 7 zaprasza serdecznie na spotkanie z  podróżnikiem, Waldkiem Maliną, które odbędzie się 12 grudnia (czwartek) o godz. 16:00 w Filii nr 7, ul. Kalinowa (Pawilon). Podróżnik opowie zebranym o tajemniczym i pięknym państwie, jakim jest Kazachstan oraz przybliży szczegóły  swojej rozwerowej wyprawy.

Więcej…

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine