Magiczne bajki na dziecięce smutki

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Sosnowcu zajęcia biblioterapeutyczne pn. "Magiczne bajki na dziecięce smutki". W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali tematyczne łamigłówki oraz z uwagą słuchali bajek opowiadających o świecie dziecięcych emocji. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw muzycznych, które sprawiły dzieciom dużo radości.

Czytaj więcej...

O piśmie i o kobietach

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Czytaj więcej...

Za nami listopad pełen atrakcji

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale również na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno–wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniach z zakresu edukacji przyrodniczej, historycznej, czy też czytelniczo-medialnej. Zorganizowano także uroczyste pasowania na czytelnika i zajęcia okolicznościowe, spośród których u uczniów najwięcej emocji wzbudzały spotkania andrzejkowe – odkrywające uczestnikom tajemnice przyszłości.

Czytaj więcej...

Magia Świąt Wielkiej Nocy

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu w bibliotece oraz na terenie szkół podstawowych Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania z zakresu tradycji Świąt Wielkanocnych. W trakcie zajęć uczniowie oglądali barwną prezentację multimedialną i rozwiązywali świąteczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których wszyscy wykonywali barwne pisanki.

Czytaj więcej...

Styczeń na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W styczniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla młodych czytelników szereg spotkań, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także w zaprzyjaźnionych placówkach opiekuńczo-edukacyjnych. Uczestnicy zajęć odbyli magiczną podróż do zimowej krainy bajek i z zainteresowaniem oglądali tematyczne prezentacje multimedialne. W trakcie spotkań nie zabrakło również warsztatów plastycznych i zabaw ruchowych, które najmłodszym czytelnikom sprawiały wiele radości.

Czytaj więcej...

Październik na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych zajęć, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale również na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno–wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniach z zakresu edukacji czytelniczej, przyrodniczej, teatralnej oraz warsztatach plastycznych zorganizowanych z okazji Dnia Nauczyciela.

Czytaj więcej...

Zapachniało, zajaśniało...

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji nadchodzącej wiosny Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych spotkania z zakresu edukacji przyrodniczej. Uczestnicy zajęć oglądali barwną prezentację multimedialną, z zaangażowaniem brali udział w konkursach ilustracyjnych oraz rozwiązywali wiosenne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz warsztatów plastycznych.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy zawrót głowy!

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Jak na grudzień przystało Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedził św. Mikołaj, który przybył do czytelników w towarzystwie Aniołka i miał ze sobą worek prezentów. Zanim jednak je rozdał, wszystkie dzieci wzięły udział w świątecznych konkurencjach. Młodzi czytelnicy wykazali się nie tylko talentem plastycznym, spostrzegawczością, ale także zdolnościami aktorskimi. Sam Mikołaj był z nich dumny i z przyjemnością przystąpił do rozdawania upominków.

Czytaj więcej...

Zaczarowane pory roku

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegły czwartek Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował na terenie Szkoły Podstawowej Nr 45 w Sosnowcu spotkanie z zakresu edukacji przyrodniczej pn. „Zaczarowane pory roku - jesień". W trakcie zajęć uczniowie oglądali tematyczną prezentację multimedialną, rozwiązywali przyrodnicze łamigłówki oraz brali udział w warsztatach plastycznych.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine