Aktywna jesień na Wawelu

Czytaj więcej...

Październikowe zajęcia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Jesienna pogoda za oknami w żadnym wypadku nie zniechęciła uczestników zajęć bibliotecznych, odbywających się w październiku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na Wawelu. Pełne rozmaitych aktywności spotkania obejmowały m.in. pierwsze zetknięcie przedszkolaków z Biblioteką, edukację przyrodniczą, jesienne łamigłówki rozwiązywane z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, a także warsztaty plastyczne. Zapraszamy po szczegóły i zdjęcia do dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

Jesienne spotkania na Wawelu

Czytaj więcej...

Nostalgiczna pora roku

Jesień zbliża się do nas małymi kroczkami, ale na Wawelu już dziś można było poczuć jej klimaty. Przybyli na spotkanie zerówkowicze obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Barwy jesieni", wysłuchali wierszy, kolorowali jesienne ilustracje oraz odpowiadali na zagadki dostosowane do zaprezentowanej pory roku. Ponadto młodzi przyrodnicy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w trakcie których z zebranych darów (jarzębiny, głogu, czarnego bzu, rajskich jabłuszek) powstały piękne korale. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Najsłynniejszy żółwik świata

Czytaj więcej...

Spotkanie z Franklinem

W ubiegły piątek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne zorganizowane dla najmłodszych czytelników biblioteki. W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o bajkowym Franklinie, który po raz pierwszy poszedł do szkoły. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące zaprezentowanej lektury oraz trafnie rozwiązywały przygotowane zagadki.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Policjantem

Czytaj więcej...

Sznupek na Wawelu

24 września 2014 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z udziałem przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu – podinsp. Dariuszem Panasem, który w towarzystwie policyjnej maskotki (sympatycznego Sznupka) przedstawił czytelnikom biblioteki zasady bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły. W trakcie zajęć dzieci obejrzały interesującą prezentację multimedialną oraz wysłuchały opowieści, która zapoznała ich z codzienną pracą policjanta.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine