joomla vector social icons

Teatralne przebieranki

Czytaj więcej...

Czerwony Kapturek i spółka ;)

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne z cyklu „Teatralne przebieranki", które zorganizowano w ramach I Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. W trakcie zajęć młodzi artyści z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu z dużą pomysłowością projektowali teatralne kostiumy dla wybranych postaci z bajek. Szczególnym powodzeniem cieszył się Czerwony Kapturek oraz Bolek i Lolek. Uczestnicy obejrzeli także prezentację multimedialną pt. „Świat na scenie, czyli przedstawienie", która w barwny sposób przeniosła ich do świata teatru. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek oraz wzięli udział w pamiątkowej sesji fotograficznej.

Czytaj więcej...

W kolorze biało-czerwonym

Czytaj więcej...

Dzień Flagi na Wawelu

Na początku maja z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z udziałem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Sosnowcu. Na początku zajęć młodzi miłośnicy historii obejrzeli barwną prezentację multimedialną, która zapoznała ich z symbolami narodowymi naszego kraju. Podczas spotkania nie zabrakło także legendarnych opowieści oraz uroczystego odśpiewania hymnu Polski. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonywały flagę. Na zakończenie historycznej podróży przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Wawel pełen dzieci

Czytaj więcej...

My wnukowie Was kochamy

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się uroczyste przedstawienie słowno-muzyczne pt. „My wnukowie Was kochamy", które przygotowane zostało przez młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Sosnowcu. Na spotkanie – w licznym gronie przybyli także sami Dziadkowie, którzy ze łzami w oczach podziwiali popisy swoich kochanych wnuków. Na zakończenie wzruszającej uroczystości wszystkie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki pełne radosnych i ciepłych życzeń.

Czytaj więcej...

Krawaty dla Taty

Czytaj więcej...

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Pod koniec czerwca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zorganizowano dla najmłodszych czytelników spotkanie z okazji Dnia Ojca. W takcie zajęć przedszkolaki nie tylko obejrzały barwną prezentację pt. „Nie ma jak u Taty", ale także wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowując laurki oraz kolorowe krawaty dla każdego taty. Na zakończenie spotkania odbyły się zajęcia muzyczne, w trakcie których dzieci z radością śpiewały wesołe piosenki.

Czytaj więcej...

Działo się!

Czytaj więcej...

Kwiecień na Wawelu

W miesiącu kwietniu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zorganizowano szereg różnorodnych spotkań. Było nie tylko świątecznie, ale także bajkowo i ekologicznie. Uczestnicy zajęć z zainteresowaniem oglądali tematyczne prezentacje multimedialne oraz z radością uczestniczyli w przygotowywanych dla nich quizach i zabawach ruchowych. Nie zabrakło także spotkań z dziećmi, które odbyły się na terenie zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz szkół.

Czytaj więcej...

Cień wosku Ci ukaże...

Czytaj więcej...

...co los przyniesie w darze

Tegoroczne spotkania andrzejkowe w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się z udziałem uczniów ze szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej. Na początku zajęć biblioteczni miłośnicy magii obejrzeli interesującą prezentację multimedialną, która w barwny sposób zapoznała ich z tradycjami wróżb andrzejkowych. Następnie wszyscy przystąpili do odkrywania swojej przyszłości przy pomocy tradycyjnych praktyk wróżebnych.

Czytaj więcej...

Czerwiec na Wawelu

Czytaj więcej...

Masa atrakcji dla dzieci

W czerwcu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zorganizowano szereg atrakcyjnych spotkań dla najmłodszych czytelników. Najwięcej radości sprawił dzieciom Biblioteczny Turniej Uśmiechu, podczas którego uczniowie ze SP Nr 22 w Sosnowcu obejrzeli barwną prezentację multimedialną pt. „Wszystkie dzieci nasze są". Uczestnicy spotkania z radością wykonywali także smakowite torciki z kolorowych kartonów oraz z zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane łamigłówki.

Czytaj więcej...

Wiosenne spotkania

Czytaj więcej...

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Jak na marzec przystało w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zdecydowanie zajaśniało i zapachniało wiosennym klimatem. Podczas organizowanych zajęć młodzi miłośnicy przyrody z zainteresowaniem oglądali barwną prezentację na temat pierwszych oznak wiosny oraz z radością rozwiązywali wierszowane zagadki. Nie zabrakło także symbolicznego aktu topienia Marzanny, dzięki któremu dzieci pożegnały się z zimą już na cały rok. W marcu odbyły się także spotkania zorganizowane z okazji Światowego Dnia Pisarza, w trakcie których najmłodsi czytelnicy biblioteki wykonywali z kolorowych kartonów lokomotywę Juliana Tuwima.

Czytaj więcej...

"Księga misiów" i nie tylko...

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia na Wawelu

Tegoroczne spotkania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony przedszkolaków, ale także uczniów z pobliskich szkół podstawowych. Wszystkie dzieci przybyły do biblioteki w towarzystwie sympatycznych pluszaków. Były piosenki, radosne zabawy przy muzyce oraz bajkowe konkursy.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine