joomla vector social icons

Kocie Święto

Czytaj więcej...

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Podczas spotkania zorganizowanego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży z okazji Dnia Kota dzieci obejrzały barwną prezentację multimedialną na temat tych interesujących zwierząt. Nie zabrakło też warsztatów plastycznych, na których uczestnicy wykonali papierowe sylwetki kotów.

Czytaj więcej...

Dla Babci i Dziadka

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste spotkanie pt. „Radosna kartka dla Babci i Dziadka" z udziałem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Sosnowcu. Na zajęciach przedszkolaki wykonały piękne laurki oraz obejrzały barwną prezentację multimedialną. Nie zabrakło także chwil przyjemności w postaci słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej...

Oto lekcja patriotyzmu

Czytaj więcej...

Na Wawelu

Z okazji Święta Niepodległości w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zorganizowano spotkania z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu. W trakcie zajęć młodzi miłośnicy historii obejrzeli tematyczną prezentację multimedialną, wysłuchali legendy o założeniu państwa polskiego, wykonywali okolicznościowe kotyliony oraz z zaangażowaniem rozwiązywali patriotyczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także akcentu muzycznego w postacie uroczystego odśpiewania narodowego hymnu.

Czytaj więcej...

Wszystkie koty są wspaniałe...

Czytaj więcej...

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się spotkania biblioteczne zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. Na zajęciach młodzi sympatycy kotów z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Szare, bure, pręgowane" oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych. W trakcie spotkań nie zabrakło także zabaw ruchowych przy skocznej muzyce.

Czytaj więcej...

Bal na Wawelu

Czytaj więcej...

Tańcom nie było końca...

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyła się zabawa karnawałowa pt. „Dziś wszystko kręci się dookoła... dziś życie do tańca woła", na którą przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu. Dzieci w bajkowych strojach z radością uczestniczyły w przygotowanych zabawach muzycznych, konkursach oraz warsztatach plastycznych. Nie zabrakło także prezentacji multimedialnej, która przeniosła wszystkich do świata barwnych karnawałów.

Czytaj więcej...

Ach, co to był za bal!

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegły piątek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbył się dziecięcy bal radości, który stanowił ukoronowanie zajęć z udziałem młodych miłośników sceny z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu, zorganizowanych w ramach I Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej pn. „Teatralne przebieranki". Na wstępie spotkania odbyło się bajkowe przedstawienie pt. „Dzieci dzieciom", które przygotowane zostało przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 w Sosnowcu. Kolejnym etapem balu były taniec, muzyka i śpiew. Nie zabrakło teatralnych konkursów, zabaw tanecznych, animacji z chustą Klanzy oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zaprezentowały swoje bajkowe stroje w pamiątkowej sesji fotograficznej.

Czytaj więcej...

Wszystko o Anieli Urbanowicz

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie biblioteczne z zakresu edukacji regionalnej z udziałem uczniów ze SP Nr 22 w Sosnowcu. W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację pt. „Podaruj innym cząstkę siebie", przybliżającą uczestnikom sylwetkę urodzonej w Sosnowcu Anieli Urbanowicz. Na spotkaniu nie zabrakło także warsztatów plastycznych oraz konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu historii naszego miasta.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2015

Czytaj więcej...

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Tegoroczne spotkania andrzejkowe w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się z udziałem uczniów z okolicznych szkół podstawowych, podopiecznych z Zespołu Szkól Specjalnych Nr 2 oraz przedszkoli. Młodzi miłośnicy wróżb i magii obejrzeli prezentację multimedialną, która w barwny sposób zapoznała ich z tradycjami wróżb andrzejkowych. Nie zabrakło także lania wosku przez dziurkę od klucza, butów za próg wychodzących, wróżb ze szpilkami, przeznaczenia spod filiżanek, czy też losów z imionami. W trakcie spotkań dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych i konkursach.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem...

Czytaj więcej...

...i wesołym Sznupkiem

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z udziałem przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu – podinsp. Dariusza Panasa, który w towarzystwie policyjnej maskotki (sympatycznego Sznupka) przedstawił czytelnikom biblioteki zasady bezpiecznego zachowania w drodze do przedszkola oraz zapoznał dzieci z podstawowymi telefonami alarmowymi. W trakcie zajęć przedszkolaki obejrzały także interesującą prezentację multimedialną oraz wysłuchały opowieści o codziennej pracy policjanta.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine