Jestem przeciw... nikotynie!

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki antynikotynowej z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz młodzieży z Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu. Podczas spotkań uczestnicy oglądali interesującą prezentację multimedialną, rozwiązywali krzyżówki dydaktyczne oraz z zaangażowaniem brali udział w pracach grupowych. W trakcie zajęć nie zabrakło także warsztatów plastycznych, podczas których uczniowie wykonywali plakaty antynikotynowe, mające na celu uchronić młodzież przed rozpoczęciem palenia.

Czytaj więcej...

Wiele grzybów rośnie w lesie, gdy nadeszła Pani Jesień

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Dla najmłodszych miłośników przyrody Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania edukacyjne. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali jesienne łamigłówki oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych. Na zajęciach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci wykonały makietę bajkowego lasu - z grzybami w roli głównej. Na zakończenie spotkań wszyscy uczestniczyli w sesji fotograficznej oraz delektowali się słodką niespodzianką.

Czytaj więcej...

Wiosenne kapelusze

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne, które przeprowadzone zostały przez Małgorzatę Radomską – studentkę edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W trakcie spotkania młodzi miłośnicy sztuki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu wysłuchali interesującej pogadanki na temat świata mody oraz z dużym zaangażowaniem projektowali wiosenne kapelusze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy z radością prezentowali swoje prace w sesji fotograficznej.

Czytaj więcej...

Oto lekcja patriotyzmu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości odbyło się spotkanie z udziałem najmłodszych czytelników. Uczestnicy zajęć obejrzeli tematyczną prezentację multimedialną, wysłuchali legendy o powstaniu państwa polskiego oraz rozwiązywali patriotyczne łamigłówki. Na spotkaniu nie zabrakło także zajęć plastycznych oraz akcentu muzycznego w postaci uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w sesji fotograficznej i delektowali się słodką niespodzianką.

Czytaj więcej...

Kurtyna w górę…!

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ramach 2. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się spotkania mające na celu nie tylko zapoznanie uczestników z magicznym światem teatru, ale także ze sposobem odpowiedniego zachowania w nim. Na zajęciach nie zabrakło również kreatywnych warsztatów plastycznych, w trakcie których młodzi członkowie Akademii Kostiumologii projektowali kostiumy dla ulubionych postaci z bajek.

Czytaj więcej...

Czarodziejski świat Andersena

Czytaj więcej...

Zajęcia dla dzieci

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się bajkowe spotkania z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 42 oraz Przedszkola Miejskiego nr 12 w Sosnowcu. W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem obejrzały barwną prezentację o życiu i twórczości wybitnego bajkopisarza oraz wykonywały prace plastyczne. Na spotkaniach nie zabrakło również tematycznych łamigłówek, bajkowych puzzli, konkursów ilustracyjnych oraz zabaw z chustą animacyjną.

Czytaj więcej...

„Wszystkie dzieci świata uczą się…”

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie edukacyjne z zakresu historii elementarzy, które zorganizowane zostało dzięki współpracy z Kołem Naukowym Pedagogica – działającym przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Reprezentantką Koła Naukowego na zajęciach z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu była przewodnicząca - Katarzyna Lato–Pawłowska. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat magicznego świata podręczników, oglądali wystawę prezentującą elementarze z całego świata oraz z radością uczestniczyli w zabawach muzyczno - ruchowych.

Czytaj więcej...

Słonecznie i bajecznie

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Czerwiec w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży był pełen spotkań artystyczno–czytelniczych. Uczestnicy zajęć oglądali interesujące prezentacje na temat bezpiecznych wakacji, wykonywali barwne krawaty dla taty, udali się w podróż do bajkowej krainy oraz z radością uczestniczyli w zabawach ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również zainaugurowany projekt pn. „Poczytajmy razem", który zorganizowany został przy współpracy z Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu, mający na celu rozbudzanie zamiłowania do książek wśród młodzieży szkolnej. Nie zabrakło także spotkań zorganizowanych na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Z miłości do sportu...

Czytaj więcej...

Wszystko o Agacie Mróz

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie biblioteczne pt. „Z miłości do sportu", prezentujące sylwetkę znakomitej siatkarki Agaty Mróz. Uczestnikami zajęć byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 22, dla których postać tej wyjątkowej sportsmenki ma szczególne znaczenie, ponieważ od 2014 roku jest ona patronką ich szkoły. Na spotkaniu, oprócz interesującej prezentacji, nie zabrakło także warsztatów plastycznych, na których dzieci wykonały model siatki wraz z piłką.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine