Miś Uszatek i przyjaciele

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu

W ubiegły piątek w Przedszkolu Miejskim Nr 51 w Sosnowcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Miś Uszatek i przyjaciele", na którym miał przyjemność gościć przedstawiciel Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP (partnera konkursu). Podczas spotkania dzieci obejrzały przygody wesołego Misia Uszatka oraz zaśpiewały bajkowemu Jubilatowi piosenkę. Punktem kulminacyjnym było uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, którego dokonała Pani Dyrektor przedszkola oraz zaproszeni goście. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem urodzinowym – oczywiście w kształcie Misia Uszatka. Nie zabrakło także serdecznych gratulacji i pamiątkowej sesji fotograficznej. Uwaga - pokonkursową wystawę można zwiedzać w bibliotece przy ul. Parkowej 1A.

Czytaj więcej...

Odwiedziny przedszkolaczków i Walentynki

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili uśmiechnięci czytelnicy z Przedszkola „Radosna Wyspa". Podczas spotkania przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat bajkowego księgozbioru, zwiedziły bibliotekę podążając krętymi labiryntami regałów w wypożyczalni oraz spędziły miłe chwile zabawy w kąciku malucha. Najwięcej radości sprawił jednak dzieciom moment samodzielnego wyboru bajek, które każdy z nich mógł zabrać ze sobą do domu. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Baw się razem z Mikołajem

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Jak na grudzień przystało, Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedził Święty Mikołaj, który przybył do wszystkich uczestników z workiem prezentów. Zanim jednak je rozdał, dzieci wzięły udział w przygotowanych konkurencjach. Młodzi czytelnicy wykazali się nie tylko zdolnościami sprawnościowymi, tanecznymi, ale również plastycznymi. Sam Mikołaj był z nich bardzo dumny i z radością przystąpił do rozdawania upominków. Ukoronowaniem spotkania był taniec z Mikołajem oraz pamiątkowa sesja fotograficzna.

Czytaj więcej...

I koty mają swoje święto

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Dla najmłodszych miłośników kotów Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania czytelniczo–plastyczne, nie tylko w siedzibie placówki bibliotecznej, ale również w Przedszkolu Miejskim nr 30 oraz Szkole Podstawowej nr 22. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali łamigłówki oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych. Na zajęciach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci wykonywały bajkowe kociaki.

Czytaj więcej...

Zimowe opowieści

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" najmłodsi czytelnicy z Wawelu udali się w podróż do zimowej krainy bajek. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 30 w Sosnowcu z zainteresowaniem słuchały przygotowanych opowieści, brały udział w konkursach ilustracyjnych oraz warsztatach plastycznych.

Czytaj więcej...

Dziś cień wosku Ci ukaże, co los przyniesie w darze

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się spotkania andrzejkowe z udziałem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 27 oraz młodzieży z Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, a następnie z entuzjazmem przystąpili do udziału w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku, butów za próg wychodzących, czy też losów spod filiżanki.

Czytaj więcej...

Poczytajmy razem

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegły piątek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poczytajmy razem", mające na celu propagowanie zamiłowania do literatury wśród młodzieży szkolnej. Zajęcia zostały zrealizowane dzięki współpracy z młodzieżą z Gimnazjum Nr 16 w Sosnowcu – pod kierunkiem pani Katarzyny Kukli. Zaproszeni na spotkanie uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 mieli okazję przekonać się, że nie tylko warto czytać, ale także warto uczyć się języków obcych, ponieważ wybrane teksty zaprezentowane zostały w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Dokarmiamy ptaki zimą

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się spotkania z udziałem najmłodszych miłośników przyrody z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Sosnowcu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały tematyczną prezentację multimedialną, rozpoznawały głosy wybranych gatunków zwierząt oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Najbardziej radosnym punktem spotkań okazała się wycieczka do pobliskiego parku miejskiego, w którym młodzi przyrodnicy z uśmiechem zawieszali wykonane przez siebie bajkowe karmniki dla ptaków.

Czytaj więcej...

Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Dla najmłodszych miłośników Pluszowego Misia Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania czytelniczo-plastyczne. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali bajkowe łamigłówki oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych. Na zajęciach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci wykonywały model pluszowego misia.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine