joomla vector social icons

Z okazji Dnia Ojca

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji Dnia Ojca przedstawiciele Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zorganizowali na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Sosnowcu zajęcia czytelniczo–plastyczne. W trakcie spotkań dzieci wykonywały barwne laurki w postaci krawatów, rozwiązywały tematyczne łamigłówki oraz z zainteresowaniem wysłuchały bajkowych tekstów.

Czytaj więcej...

„Poczytajmy razem…” w maju

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegły wtorek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poczytajmy razem...", mające na celu propagowanie zamiłowania do literatury wśród młodzieży szkolnej. Zajęcia zostały zrealizowane dzięki współpracy z młodzieżą Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu – pod kierunkiem Katarzyny Kukli oraz Marty Sołtysik. Zaproszeni na spotkanie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 mieli okazję przekonać się, że nie tylko warto czytać, ale także warto uczyć się języków obcych, ponieważ wybrane teksty zaprezentowane zostały w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Magia Świąt Wielkiej Nocy

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania, które odbyły się na terenie Przedszkoli Miejskich (Nr 30, Nr 50) oraz Szkoły Podstawowej Nr 45 w Sosnowcu. W trakcie spotkań dzieci obejrzały interesującą prezentację multimedialną na temat zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych. Ponadto uczestniczyły w warsztatach plastycznych, rozwiązywały świąteczne łamigłówki oraz z radością brały udział w przygotowanych zabawach ruchowych.

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2017

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla najmłodszych czytelników zajęcia edukacyjne mające na celu zapoznanie uczestników z zasadami odpowiedniego zachowania podczas letniego wypoczynku. Spotkania zostały zorganizowane nie tylko w siedzibie biblioteki, ale również na terenie zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz Szkoły Podstawowej Nr 45 w Sosnowcu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały tematyczną prezentację, rozwiązywały wakacyjne łamigłówki, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wykonywały prace plastyczne.

Czytaj więcej...

Para buch... książka w ruch!

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji XIV edycji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!" Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował na terenie zaprzyjaźnionych przedszkoli szereg atrakcji czytelniczych. Najmłodsi miłośnicy książek wysłuchali bajkowych opowieści, oglądali tematyczną prezentację multimedialną, rozwiązywali łamigłówki oraz z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Na zajęciach nie zabrakło też zabaw ruchowych, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej...

„Ale Książka!”

Czytaj więcej...

Nagrody rozdano!

W ubiegły czwartek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie miejskiego konkursu literacko–plastycznego pn. „Ale książka!", który został zorganizowany przez rodzimą placówkę biblioteczną oraz Gimnazjum Nr 16 w Sosnowcu. Konkurs był skierowany do dwóch grup wiekowych uczniów szkól podstawowych. Pierwszą stanowili czytelnicy klas I-III (mający za zadanie wykonanie okładki ulubionej książki), natomiast drugą - uczniowie klas IV-VI (których zadaniem było wykonanie obwoluty książki). Aktywny udział młodych sosnowiczan w projekcie literacko-plastycznym (194 nadesłane prace) oraz wysoki poziom artystyczny tylko potwierdziły rozbudzoną wśród naszej młodzieży szkolnej pasję czytania, wrażliwość i umiejętności plastyczne.

Czytaj więcej...

Nagrody rozdano!

Czytaj więcej...

"Mamo, tato nie pal..."

W ubiegły wtorek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji konkursu plastycznego pt. „Mamo, tato nie pal...", mającego na celu propagowanie zdrowego trybu życia wśród najmłodszych czytelników. Konkurs został zorganizowany dzięki współpracy z Zespołem ds. Profilaktyki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sosnowcu, którego koordynatorem była Edyta Uchnast. Całość przedsięwzięcia plastyczno-zdrowotnego spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych mieszkańców naszego miasta, czego dowodem była okazała ilość nadesłanych prac – dokładnie 103.

Czytaj więcej...

W kolorze biało-czerwonym

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji Święta Flagi na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Sosnowcu odbyły się spotkania z zakresu edukacji historycznej, przygotowane przez pracowników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Przedszkolaki wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego, rozwiązywały łamigłówki oraz brały udział w warsztatach plastycznych. Na spotkaniach nie zabrakło także akcentu muzycznego w postaci uroczystego odśpiewania hymnu narodowego.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny przedstawiciele Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zorganizowali na terenie zaprzyjaźnionych przedszkoli w Sosnowcu oraz w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 45 spotkania z zakresu edukacji przyrodniczej. Miłośnicy budzącej się do życia natury z zainteresowaniem obejrzeli barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali przyrodnicze łamigłówki, wysłuchali opowiadań na temat zmienności pór roku, a także uczestniczyli w wiosennych warsztatach plastycznych. W spotkaniach z przedszkolakami nie zabrakło również zabaw muzyczno-ruchowych, które sprawiały wszystkim uczestnikom wiele radości.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine