Październik 2018 na Wawelu

Czytaj więcej: Październik 2018 na Wawelu

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W miesiącu październiku Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował szereg spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwne prezentacje multimedialne, nie tylko z zakresu edukacji przyrodniczej, ale również na temat tradycyjnych i współczesnych środków komunikacji. Na zajęciach nie zabrakło także warsztatów plastycznych oraz zabaw ruchowych zorganizowanych w ramach „Podróży do świata emocji".

Czytaj więcej: Październik 2018 na Wawelu

Wrzesień na Wawelu

Czytaj więcej: Wrzesień na Wawelu

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował szereg spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwne prezentacje multimedialne, brali udział w warsztatach plastycznych oraz z zaangażowaniem rozwiązywali tematyczne łamigłówki.

Czytaj więcej: Wrzesień na Wawelu

Dzień Ziemi na Wawelu

Czytaj więcej: Dzień Ziemi na Wawelu

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji Dnia Ziemi Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli spotkania z zakresu edukacji ekologicznej. W trakcie zajęć młodzi miłośnicy przyrody uczyli się prawidłowo segregować odpady, słuchali ekologicznej bajki oraz oglądali tematyczną prezentację multimedialną. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci wykonywały eko-domki i eko-ludki.

Czytaj więcej: Dzień Ziemi na Wawelu

Słoneczny maj na Wawelu

Czytaj więcej: Słoneczny maj na Wawelu

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W maju Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników szereg atrakcyjnych zajęć, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-opiekuńczych. Młodzi miłośnicy książek uczestniczyli w zajęciach czytelniczych zorganizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek, oglądali barwne prezentacje multimedialne i z zaangażowaniem rozwiązywali tematyczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych zorganizowanych z okazji Dnia Matki i zabaw ruchowych, które ze strony najmłodszych cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej: Słoneczny maj na Wawelu

Magiczne bajki na dziecięce smutki

Czytaj więcej: Magiczne bajki na dziecięce smutki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Sosnowcu zajęcia biblioterapeutyczne pn. "Magiczne bajki na dziecięce smutki". W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali tematyczne łamigłówki oraz z uwagą słuchali bajek opowiadających o świecie dziecięcych emocji. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw muzycznych, które sprawiły dzieciom dużo radości.

Czytaj więcej: Magiczne bajki na dziecięce smutki

Więcej artykułów…


Z życia filii

Lektury na plan - pierwszy filmik

lektury

Filia nr 15

Podsumowaniem spotkań czytelniczych "Lektury na plan" w Filii nr 15 - Mec, w których biorą udział uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych, będą filmiki promujące naszą akcję i zachęcające młodzież do czytania książek. Prezentujemy pierwszy z nich. Czytamy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza z klasą VI b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - KLIK.

Tydzień na Walcowni

ska1

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Więcej…

Drużyna Świętych Mikołajów

mipo1

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Więcej…

II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Bez tytułu

Filia nr 15

Wspominając kwietniową przygodę z Jeżycjadą, do której przyłączyliśmy się razem z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu, zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Za zgodą wydawnictwa Akapit Press, organizatora tej ogólnopolskiej akcji oraz wydawcy książek Małgorzaty Musierowicz, udostępniamy videorelację zmontowaną przez jednego z uczniów sosnowieckiego gimnazjum - KLIK.

Joomla templates by Joomlashine