Kwiecień na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć uczestnicy oglądali barwne prezentacje multimedialne nawiązujące do symboliki Świąt Wielkiej Nocy i twórczości Hansa Christiana Andersena. Młodzi czytelnicy odbyli także podróż do świata emocji i rozwiązywali tematyczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło warsztatów plastycznych, w trakcie których młodzi artyści wykonywali świąteczne ozdoby.

Czytaj więcej...

Styczeń 2019 na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych zajęć, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale również na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno–wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniach z zakresu edukacji przyrodniczej i zajęciach prezentujących sposoby bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. W ofercie placówki nie zabrakło także popołudniowych warsztatów plastycznych skierowanych do wszystkich miłośników sztuki, na których dzieci wykonywały barwne laurki dla babci i dziadka.

Czytaj więcej...

Październik 2018 na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W miesiącu październiku Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował szereg spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwne prezentacje multimedialne, nie tylko z zakresu edukacji przyrodniczej, ale również na temat tradycyjnych i współczesnych środków komunikacji. Na zajęciach nie zabrakło także warsztatów plastycznych oraz zabaw ruchowych zorganizowanych w ramach „Podróży do świata emocji".

Czytaj więcej...

Wiosenne wizyty w bibliotece

Czytaj więcej...

Marzec na Wawelu

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował szereg spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć uczestnicy oglądali barwne prezentacje multimedialne z zakresu edukacji przyrodniczej, odbyli podróż do świata emocji oraz rozwiązywali tematyczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których młodzi artyści wykonywali wiosenne kwiaty.

Czytaj więcej...

Baw się z nami i z Mikołajem

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Czytaj więcej...

Wrzesień na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował szereg spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwne prezentacje multimedialne, brali udział w warsztatach plastycznych oraz z zaangażowaniem rozwiązywali tematyczne łamigłówki.

Czytaj więcej...

W lutym było bardzo ciekawie...

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych zajęć, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale również na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno–wychowawczych. Uczestnicy spotkań oglądali interesującą prezentację na temat tajemniczego świata kotów oraz poznawali kulturę, zabytki i obyczaje Francji w ramach cyklu „Bliżej Europy". W ofercie placówki nie zabrakło także walentynkowych warsztatów plastycznych skierowanych do wszystkich miłośników sztuki, w trakcie których dzieci wykonywały laurki i piękne serca.

Czytaj więcej...

W świątecznym nastroju

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

5 grudnia 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zostały zorganizowane popołudniowe warsztaty plastyczne pn. „W świątecznym nastroju". W trakcie spotkania młodzi miłośnicy sztuk artystycznych wykonywali Aniołki i Mikołajki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, czego efektem było powstanie pięknych prac.

Czytaj więcej...

Słoneczny maj na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W maju Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników szereg atrakcyjnych zajęć, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-opiekuńczych. Młodzi miłośnicy książek uczestniczyli w zajęciach czytelniczych zorganizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek, oglądali barwne prezentacje multimedialne i z zaangażowaniem rozwiązywali tematyczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych zorganizowanych z okazji Dnia Matki i zabaw ruchowych, które ze strony najmłodszych cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Listopad na Wawelu

a1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine