Dzień Ziemi na Wawelu

Czytaj więcej: Dzień Ziemi na Wawelu

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji Dnia Ziemi Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli spotkania z zakresu edukacji ekologicznej. W trakcie zajęć młodzi miłośnicy przyrody uczyli się prawidłowo segregować odpady, słuchali ekologicznej bajki oraz oglądali tematyczną prezentację multimedialną. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci wykonywały eko-domki i eko-ludki.

Czytaj więcej: Dzień Ziemi na Wawelu

Magiczne bajki na dziecięce smutki

Czytaj więcej: Magiczne bajki na dziecięce smutki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Sosnowcu zajęcia biblioterapeutyczne pn. "Magiczne bajki na dziecięce smutki". W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali tematyczne łamigłówki oraz z uwagą słuchali bajek opowiadających o świecie dziecięcych emocji. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw muzycznych, które sprawiły dzieciom dużo radości.

Czytaj więcej: Magiczne bajki na dziecięce smutki

Podróż do magicznego świata muzyki

Czytaj więcej: Podróż do magicznego świata muzyki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla dzieci w wieku przedszkolnym spotkanie z zakresu edukacji muzycznej. W trakcie zajęć najmłodsi miłośnicy magicznego świata muzyki obejrzeli tematyczną prezentację multimedialną, brali udział w konkursach ilustracyjnych. Z dużą radością uczestniczyli w zabawach muzycznych i warsztatach plastycznych.

Czytaj więcej: Podróż do magicznego świata muzyki

Magia Świąt Wielkiej Nocy

Czytaj więcej: Magia Świąt Wielkiej Nocy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu w bibliotece oraz na terenie szkół podstawowych Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania z zakresu tradycji Świąt Wielkanocnych. W trakcie zajęć uczniowie oglądali barwną prezentację multimedialną i rozwiązywali świąteczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których wszyscy wykonywali barwne pisanki.

Czytaj więcej: Magia Świąt Wielkiej Nocy

Zapachniało, zajaśniało...

Czytaj więcej: Zapachniało, zajaśniało...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji nadchodzącej wiosny Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych spotkania z zakresu edukacji przyrodniczej. Uczestnicy zajęć oglądali barwną prezentację multimedialną, z zaangażowaniem brali udział w konkursach ilustracyjnych oraz rozwiązywali wiosenne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz warsztatów plastycznych.

Czytaj więcej: Zapachniało, zajaśniało...

Więcej artykułów…


Z życia filii

"Coś z niczego" - maj 2018

mp1

Filia nr 12

Każdy piątek w naszej bibliotece jest pracowity i wesoły. Zawsze tworzymy "coś z niczego". Tym razem ze skrawków filcu powstały piękne tulipany, które znalazły swoje miejsce w małych ogródkach ze styropianu. Na zajęciach podczas Tygodnia Bibliotek filia została ozdobiona girlandami z kolorowych kwiatów, które zostały wycięte z kartonu. Dzisiaj z rolek kartonowych stożków, starych gazet, bibuły i kolorowego papieru dziewczynki stworzyły psy i koty.

Więcej…

Laurki dla mamy

la1

Filia nr 3

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich mam. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53 postanowiły przygotować dla nich małe niespodzianki. Na dzisiejszym spotkaniu w bibliotece przedszkolaki zrobiły dla swoich mam piękne laurki. Na specjalnie przygotowanych kartkach dzieci przyklejały wycięte z papieru i pięknie pokolorowane kwiaty, serdeczne życzenia, malowały czerwone serca i serduszka. Mamy nadzieję, że te laurki będą dla każdej mamy pięknym prezentem.

Więcej…

"Pięćdziesiąt twarzy Reja"

rej1

Filia nr 15

W miniony czwartek w ramach "Klubu Seniora z pasją" mieliśmy przyjemność gościć Henryka Reja, poetę, autora kilku zbiorów aforyzmów wydanych przez krakowskie Wydawnictwo "Miniatura". Powitany słowami "najlepszy poeta wśród fizyków i najlepszy fizyk wśród poetów" zaprezentował kilka swoich pasji, które składały się na tytuł spotkania "Pięćdziesiąt twarzy Reja". Jego "skręty myślowe", "cudowne lęki na wszystko" i inne "działa literackie" złapane "w poczasku" to zupełnie nowe dźwięki, skrywające różne życiowe i twórcze przemyślenia. Poczęstunek ufundowała Piekarnia "Maciuś".

Więcej…

Bajkowa kraina - biblioteka!

kami1

Filia nr 5

„Czy to prawda, czy nie prawda, myślcie sobie jak tam chcecie, a ja przecież wam powiadam, kraina bajek jest na świecie". Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w bajkowych zajęciach literacko-teatralnych w Filii nr 5 - Walcownia. Magiczne pudełko, pacynki i teatrzyki kamishibai sprawiły, że bajkową krainą dla najmłodszych stała się BIBLIOTEKA!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine