Słoneczny maj na Wawelu

Czytaj więcej: Słoneczny maj na Wawelu

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W maju Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników szereg atrakcyjnych zajęć, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-opiekuńczych. Młodzi miłośnicy książek uczestniczyli w zajęciach czytelniczych zorganizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek, oglądali barwne prezentacje multimedialne i z zaangażowaniem rozwiązywali tematyczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych zorganizowanych z okazji Dnia Matki i zabaw ruchowych, które ze strony najmłodszych cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej: Słoneczny maj na Wawelu

Dzień Ziemi na Wawelu

Czytaj więcej: Dzień Ziemi na Wawelu

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji Dnia Ziemi Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli spotkania z zakresu edukacji ekologicznej. W trakcie zajęć młodzi miłośnicy przyrody uczyli się prawidłowo segregować odpady, słuchali ekologicznej bajki oraz oglądali tematyczną prezentację multimedialną. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci wykonywały eko-domki i eko-ludki.

Czytaj więcej: Dzień Ziemi na Wawelu

Magia Świąt Wielkiej Nocy

Czytaj więcej: Magia Świąt Wielkiej Nocy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu w bibliotece oraz na terenie szkół podstawowych Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkania z zakresu tradycji Świąt Wielkanocnych. W trakcie zajęć uczniowie oglądali barwną prezentację multimedialną i rozwiązywali świąteczne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, w trakcie których wszyscy wykonywali barwne pisanki.

Czytaj więcej: Magia Świąt Wielkiej Nocy

Magiczne bajki na dziecięce smutki

Czytaj więcej: Magiczne bajki na dziecięce smutki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Sosnowcu zajęcia biblioterapeutyczne pn. "Magiczne bajki na dziecięce smutki". W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali tematyczne łamigłówki oraz z uwagą słuchali bajek opowiadających o świecie dziecięcych emocji. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw muzycznych, które sprawiły dzieciom dużo radości.

Czytaj więcej: Magiczne bajki na dziecięce smutki

Podróż do magicznego świata muzyki

Czytaj więcej: Podróż do magicznego świata muzyki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla dzieci w wieku przedszkolnym spotkanie z zakresu edukacji muzycznej. W trakcie zajęć najmłodsi miłośnicy magicznego świata muzyki obejrzeli tematyczną prezentację multimedialną, brali udział w konkursach ilustracyjnych. Z dużą radością uczestniczyli w zabawach muzycznych i warsztatach plastycznych.

Czytaj więcej: Podróż do magicznego świata muzyki

Więcej artykułów…


Z życia filii

Wspomnienia z wakacji

wsp4

Filia nr 17

Wprawdzie wakacje już dawno się skończyły, lecz wciąż wracamy wspomnieniami do piaszczystej plaży, pięknych gór i jezior. Te wspomnienia znalazły odbicie na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń. Dzieci z przeróżnych, kolorowych materiałów wykonały wakacyjne kolaże. Patrząc na swe prace, wspominały niezwykłe przygody przeżyte podczas tegorocznego upalnego lata.

Więcej…

Orzeł biały naszą dumą

orz1

Filia nr 20

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu, wzięli udział w zajęciach "Orzeł biały naszą dumą". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi oraz wykonały prace plastyczne.

Więcej…

Warsztaty ze "Świerszczykiem"

sw1

Filia nr 15

W poniedziałek 17 września 2018 odwiedziła nas grupa przedszkolna z Przedszkola Miejskiego nr 44, aby wziąć udział w warsztatach z czasopismem "Świerszczyk". Do projektu zaprosiła nas Biblioteka Śląska. Dzieciaki poznały historię tego pisma, a także miały okazję zobaczyć, jak wygląda papierowa wersja "Świerszczyka". Każdy zredagował własny numer, kolorując przygotowane strony. Całość została zebrana w przezroczyste okładki z plastikowym grzbietem. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie odcinka bajki "Nowy Ktoś" ze Świerszczykowego Kanału Filmowego. Przedszkolaki były zachwycone efektem swojej pracy dziennikarskiej.

Więcej…

W atmosferze lata

ryb1

Filia nr 1

Niby wrzesień, liście lecą z drzew, ale wszyscy jeszcze tkwimy w atmosferze lata. I z takim też nastawieniem powitaliśmy w naszych progach dwie przedszkolne grupy, które na przestrzeni mijającego tygodnia przyszły do biblioteki w aurze babiego lata, zobaczyć powakacyjną wystawę. Niektórzy z nas powrócili wspomnieniami do niedawnych podróży, a inni z kolei dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat życia i funkcjonowania rafy koralowej. Wszystkim, bez wyjątku spodobała się ryba pudełko za jej nietypowy wygląd, czego efektem było podjęcie próby uchwycenia jej kształtu i pokolorowania rysunku.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine