Stanisław Czekalski

czek1

Spotkanie autorskie

W poniedziałek 22 czerwca 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie autorskie. O godz. 18.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2 zagościł Stanisław Czekalski – autor książek o Sosnowcu i regionie Zagłębia Dąbrowskiego.

czek2czek3czek4

Stanisław Czekalski - sosnowiczanin, absolwent Politechniki Śląskiej, a także podyplomowych studiów w zakresie turystyki (Uniwersytet Łódzki) i marketingu (Akademia Ekonomiczna w Krakowie). Organizator turystyki, przodownik GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej), przewodnik beskidzki, aktywny działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego - od 1997 roku prezes Zarządu Oddziału PTTK w Sosnowcu. Wytyczył i opracował śródmiejski szlak krajoznawczy, wg którego prowadzi wiele wycieczek, nie tylko dla mieszkańców Sosnowca. Autor publikacji "Sosnowiec - przewodnik po mieście" (2001, 2006) oraz "Zagłębie Dąbrowskie - zawsze po drodze" (2012); jeden z pomysłodawców Krajoznawczej Odznaki Miasta Sosnowca. Wspólnie z kolegami z Klubu Seniora PTTK oznakował ponad 20 obiektów zabytkowych Sosnowca specjalnymi tablicami ochroniarskimi, realizując tym samym pomysł wieloletniego prezesa sosnowieckiego PTTKu - Romana Gałkowskiego.


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine