Stanisław Czekalski

czek1

Spotkanie autorskie

W poniedziałek 22 czerwca 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie autorskie. O godz. 18.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2 zagościł Stanisław Czekalski – autor książek o Sosnowcu i regionie Zagłębia Dąbrowskiego.

czek2czek3czek4

Stanisław Czekalski - sosnowiczanin, absolwent Politechniki Śląskiej, a także podyplomowych studiów w zakresie turystyki (Uniwersytet Łódzki) i marketingu (Akademia Ekonomiczna w Krakowie). Organizator turystyki, przodownik GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej), przewodnik beskidzki, aktywny działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego - od 1997 roku prezes Zarządu Oddziału PTTK w Sosnowcu. Wytyczył i opracował śródmiejski szlak krajoznawczy, wg którego prowadzi wiele wycieczek, nie tylko dla mieszkańców Sosnowca. Autor publikacji "Sosnowiec - przewodnik po mieście" (2001, 2006) oraz "Zagłębie Dąbrowskie - zawsze po drodze" (2012); jeden z pomysłodawców Krajoznawczej Odznaki Miasta Sosnowca. Wspólnie z kolegami z Klubu Seniora PTTK oznakował ponad 20 obiektów zabytkowych Sosnowca specjalnymi tablicami ochroniarskimi, realizując tym samym pomysł wieloletniego prezesa sosnowieckiego PTTKu - Romana Gałkowskiego.


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine