Tydzień Dziecka 2015

BELKA

Fotorelacja

Każdy przecież dobrze wie, że 24 godziny to stanowczo za mało, by odpowiednio świętować Dzień Dziecka. W związku z tym w Sosnowcu świętowaliśmy cały tydzień! Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprosiła do swoich gościnnych placówek na zajęcia literackie, plastyczne, sportowe, konkursy, loterie i inscenizacje od 25 maja do 1 czerwca. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zajęć.

 

Tydzień Dziecka 25.05-1.06.2015
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Sponsorem słodyczy dla uczestników Tygodnia Dziecka w Bibliotece było Centrum Nauki i Biznesu ŻAK Sosnowiec

logo

 

***********************************************************************************************************************

FOTORELACJA

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

tdwaw1tdwaw2tdwaw3

tdwaw4tdwaw5tdwaw6

tdwaw7tdwaw8tdwaw9

tdwaw10tdwaw11tdwaw12

tdwaw13tdwaw14

tdwaw15tdwaw16

Z okazji Tygodnia Dziecka w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się różnorodne zajęcia, podczas których czytelnicy nie tylko uczestniczyli w inscenizacji słowno-muzycznej pt. „Uczniowski Olimp", prezentując swoje talenty aktorskie, ale także wzięli udział w przygotowanych dla nich warsztatach i zajęciach interaktywnych. Dzieciom szczególnie spodobały się warsztaty drukarskie, które zorganizowane zostały przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej z Dąbrowy Górniczej. Podczas nich młodzi miłośnicy druku samodzielnie wykonywali kolorowe serca z papieru czerpanego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

 

Filia nr 2 - Rudna IV

figle1figle2figle3

Podczas zajęć pod hasłem "Figle i wybryki w Krainie Plastyki", dzieci z grupy "Kotki" tworzyły wiosenną łąkę pełną kwiatów, pszczółek i motyli. Było również wspólne odśpiewanie piosenki o szalonej pszczółce. Oczywiście żadne dziecko nie wyszło od nas bez książki.

 

Filia nr 4 - Sielec

tdsie1tdsie2

tdsie3tdsie4

Dzień dziecka obfitował w ciekawe atrakcje. Dzieci z klasy II SP nr 6 specjalnie na ten dzień napisały własną bajkę, którą oceniła sosnowiecka pisarka - Krystyna Borkowska. Następnie odbyło się otwarcie wystawy prac mieszkanki Sosnowca - Mirosławy Borkowskiej. Trzeba przyznać, że dzieciaki nagrodziły artystkę bardzo gorącymi brawami. Punktem kulminacyjnym tego pięknego święta były zabawy sportowe i słodki poczęstunek. Autorzy najpiękniejszych bajek zostali nagrodzeni, a tak w tajemnicy Wam powiem, że nikt nie wyszedł z biblioteki bez podarunku.

 

Filia nr 5 - Walcownia

tyd1tyd2tyd3

tyd4tyd5

W Filii nr 5 - Walcownia ruszyły imprezy dla dzieciaków w ramach sosnowieckiego "Tygodnia Dziecka". Zabawę rozpoczęły maluchy z Przedszkola nr 14 - bawiąc się "okrągło i kolorowo", czyli balonami o różnych kształtach i wielkościach (okrągłe, wodne, modelinowe i palczaste). Dzieci grały w balonową siatkówkę, brały udział w balonowym wyścigu kelnerów, grały balonami w zbijaka, karmiły "pożeracza balonów" i walczyły w balonowej wojnie!
Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek!

wlc1wlc2wlc3

wlc4wlc5

wlc6wlc7

W  Filii nr 5 - Walcownia w dniu 1 czerwca zakończył się cykl spotkań dla dzeci w ramach Tygodnia Dziecka. W 7 imprezach kulturalno-rekreacyjnych bawiło się 127 dzieci z Przedszkola nr 14 i osiedla. Przygotowano dla każdego coś innego: zabawy balonami, święto wiedzy, czyli wyścig mądrali, święto sportu, czyli wesołe zawody oraz paradę śmiechu. Zaprezentowano również najlepsze prace plastyczne dzieci, które brały udział w konkursie pt. "Mój przyjaciel z daleka i z bliska". Laureaci otrzymali medale z uśmiechem oraz książki i słodycze.

 

Filia nr 6 - Niwka

niw1niw2niw3

W Filii nr 6 zagościły dzieci z klasy "0" ze Szkoły Podstawowej nr 21, by poznać marzenia dzieci zawarte w książce "Gdybym był dorosły". Okazało się, że od pokoleń te marzenia są identyczne - dzieci chcą być już dorosłe, a dorośli chcą pozostać wiecznymi dziećmi. Potem dzieciaki malowały barwną postać Dziecka Świata, które wyszło nam dość spektakularne, ale za to tworzone było z pełnym zaangażowaniem. Po zakończeniu pracy, młodzi malarze otwarli swój dziecięcy tydzień smacznymi cukierkami.

 

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

d1ad1bd1c

Tydzień Dziecka w Bibliotece Dziecięcej "Tajemniczy Ogród" upłynął bajkowo. Dzieci z klasy I i II zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 10 wysłuchały u nas kilku bardzo pięknych i niosących przesłanie książeczek, głównie o przyjaźni. Potem była rozmowa na temat jednego z najważniejszych – jak się okazało – dla dzieci uczuć. Wszyscy pięknie wypowiadali się o tym, jak rodzi się przyjaźń (z człowiekiem, ze zwierzęciem, z książką), co jest w niej ważne i jak o nią dbać. Ale i dobrze wiedzieli czego przyjacielowi absolutnie się nie robi. Na koniec powstały rysunki! 

 

Filia nr 10 - Kazimierz Górniczy

kaz1kaz2kaz3

kaz4kaz5kaz6

kaz7kaz8

kaz9kaz10

Tydzień Dziecka rozpoczęty. Filia nr 10 w Kazimierzu Górniczym zaprosiła do siebie ze swoim wyjątkowym spektaklem iluzjonistę - Sebastiana Grabowskiego "Alkadiass". Odbiorcami tego magicznego występu byli uczniowie szkół, z którymi na co dzień współpracuje biblioteka oraz zaprzyjaźnione z filią w Kazimierzu przedszkolaki. Sala widowiskowa MDK "Kazimierz", w którym mieści się placówka biblioteki, pękała w szwach. Pokaz wzbudzał u dzieciaków takie emocje, że gromkim aplauzom, ochom i achom nie było końca. Sam pan iluzjonista Sebastian okazał się niezłym showmanem, który w dodatku potrafił okiełznać ponad 270 dzieci uczestniczących w pokazie.

 

Filia nr 15 - Mec

m1m2m3

m4m5m6

m7m8m9

Za nami spotkania w ramach Tygodnia Dziecka. Na Balu u Minnie i na Turnieju u Meridy Walecznej zjawili się nasi milusińscy, którzy wspólnie z nami pięknie świętowali. Na Balu u Minnie poznaliśmy księżniczki, które przygotowały dla dzieci liczne niespodzianki. Czytając fragmenty znanych baśni dzieci odgadywały - co to za księżniczka? Na balu nie zabrakło pantofelka, którego zgubił Kopciuszek. Jak się okazało u nas nie odnaleziono właścicielki zagubionego bucika. Śpiąca Królewna zostawiła u nas jeden ze swoich prezentów urodzinowych, który zawierał zadania do wykonania - dzieci świetnie poradziły sobie z ich wykonaniem i w nagrodę otrzymały słodki poczęstunek. Nie zabrakło tańców z Myszką Minnie i wspólnego śpiewania z Małą Syrenką. Na zakończenie wspólnie zaprojektowano sukienkę Minnie.
Na Turnieju u Meridy Walecznej na dzieci czekało mnóstwo konkurencji sprawnościowych. Wiadomo Merida jest najlepsza w strzelaniu z łuku, nasi milusińscy wybrali jednak nieco łatwiejszą wersję i za pomocą kolorowych piłek rzucali do tarczy. Nie zabrakło konkurencji na czas - układania puzzli, łowienia ryb czy karmienia głodnego lwa. Dzieci za swe zmagania otrzymały słodki poczęstunek i z uśmiechem opuszczały naszą bibliotekę.

 

Filia nr 17 - Pogoń

tdpogon1tdpogon2tdpogon3

Tydzień Dziecka w Filii nr 17 - Pogoń przebiegł pod znakiem licznych imprez i atrakcji zorganizowanych dla naszych milusińskich. Spotkania odbywały się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale również byliśmy gośćmi przedszkolaków prezentując im "Bajki z różnych stron świata". Popołudniowe warsztaty plastyczne zaowocowały śmieszną mrówką z dmuchawcem. Natomiast 1 czerwca dzieciaki świetnie bawiły się w naszej bibliotece oglądając bajki, grając w koło fortuny oraz ucząc się rysować na tablicy multimedialnej rozwiązywały rebusy i kalambury. W tak ważnym dla dzieci dniu nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku.

 

Filia nr 18 - Juliusz

ko1ko2ko3

bal1bal2bal3

bal4bal5bal6

bal7bal8

W ramach Tygodnia Dziecka w naszej bibliotece odbył się konkurs dla najmłodszych "Kto i co? Zagadek prawie sto".
Dzieciaki wykazały się ogromną znajomością bajek i baśni oraz wielkim zaangażowaniem w rywalizację - za każdą prawidłową odpowiedź nagrodą był cukierek:) Zdobywcy największej ilości cukierków otrzymali dodatkowy prezent.

W piątek uczestnicy warsztatów plastycznych i zaproszeni przez nich goście bawili się na Balu Gazeciarza. Własnoręcznie wykonali swoje stroje i wzięli udział w różnych zabawach tanecznych oraz konkursach. Były między innymi Kaczuchy, Makarena, haftowana chusteczka, taniec z balonami i oczywiście na gazecie. Siły do zabaw dodawał przygotowany dla nich słodki poczęstunek.

 

Filia nr 19 - Milowice

milo1milo2milo3

milo4milo5milo6

milo7milo8

milo9milo10

Wraz z Tygodniem Dziecka w Milowicach (Filia nr 19) rozpoczęło się szaleństwo z farbkami do twarzy i tatuażami. Makijaże widoczne na zdjęciach same mówią za siebie. A to dopiero początek zabawy :) Fajnie jest być dzieckiem!

Szaleństwo tatuażowe wciąż trwa. Ale znalazło się też wielu chętnych do wzięcia udziału w mini - konkursach: kto bez błędu przeczyta wierszyki łamiące języki i te bardzo trzeszczące też? Kto odgadnie zagadki Mikołajka? Walka o punkty - cukierki była długa, bo cukierki były bardzo smaczne

 

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

tdss1tdss2tdss3

tdss4tdss5tdss6

tdss7tdss8tdss9

tdss10tdss11tdss12

tdss13tdss14

tdss15tdss16

Tydzień Dziecka w Filii nr 20 - Stary Sosnowiec przebiegał bardzo intensywnie. Na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. loteria fantowa z nagrodami, która cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i każdego dnia przyciągała wielu milusińskich. Były też gry i zabawy na świeżym powietrzu z udziałem kl. III Szkoły Podstawowej nr 19 i klas "0" ze Szkoły Podstawowej nr 27. Zerówkowicze z ochotą poddali się malowaniu twarzy; uczestniczyli także w zajęciach plastycznych, na których wykonali mozaiki z kolorowego papieru. Wszystkie dzieci otrzymały również słodkie co nieco oraz drobne upominki za udział w konkurencjach sportowych. Emocji i radości było co niemiara!

 


Z życia filii

Wystawa rękodzieła w BIBLIOSFERZE

wd1

Filia nr 7

Grudniowy czwartek "trzynastego" okazał się dla Bibliosfery niezwykle udany, a to za sprawą wspaniałej wystawy zatytułowanej "Potrafię, bo chcę". Po południu odwiedziły nas panie uczęszczające na zajęcia rękodzieła w naszej bibliotece oraz zaproszeni goście, bliscy i znajomi. Spotkanie uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 29 pod opieką Beaty Nowak-Dziudzi. Wszystkie zgromadzone i wystawione w naszej Filii "skarby", na które składały się m.in: piękne serwety, bombki, wszelkie ozdoby świąteczne, stroiki, bałwanki, aniołki, a także biżuteria, zostały własnoręcznie wykonane przez nasze warsztatowiczki. Zachwytom nad ich talentem nie było końca.

Więcej…

W świątecznym klimacie

nas1

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Więcej…

Zaczytane Mikołajki

zac1

Filia nr 15

Dnia 6 grudnia 2018, w imieniny Świętego Mikołaja, w Filii nr 15 zebrała się młodzież chętna do udziału w naszej akcji "Lektury na plan". Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentów wybranych lektur utrwalone na pamiątkowym filmiku z tego wydarzenia. Niespodzianką były własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodką zawartością, a nagrodą za udział były dyplomy i książki. Dzieciaki zakończyły spotkanie bitwą na śnieżki i poduszki. Cała inicjatywa była zrealizowana dzięki grantowi pozyskanemu w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy z MDK Kazimierz i gminą Sosnowiec. FILMIK.

Więcej…

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine