Małgorzata Kalicińska w Sosnowcu

kal7

Z okazji Światowego Dnia Książki

W środę 22 kwietnia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie, z powieściopisarką, autorką m.in. „Domu nad rozlewiskiem" – Małgorzatą Kalicińską. Rozmowę w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 poprowadziła Joanna Grząba. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książki Małgorzaty Kalicińskiej w promocyjnych cenach.

kal1kal2

kal3kal4

kal5kal6

kal8

Małgorzata Kalicińska (ur. 1956) – autorka powieści, esejów, poradników i opowiadań. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczestniczyła w produkcji programów telewizyjnych Kawa czy herbata, Forum nieobecnych oraz Żyć bezpieczniej. Była współzałożycielką Agencji Reklamowej Camco-Media. Od roku 2008 do 2012 współtworzyła czasopismo „Bluszcz".

Autorka m.in.:

Dom nad rozlewiskiem /2006/
Powroty nad rozlewiskiem /2007/
Miłość nad rozlewiskiem /2008/
Fikołki na trzepaku. Wspominki z podwórka i nie tylko /2009/
Zwyczajny facet /2010/
Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie /2010/
Lilka /2012/
Irena /2012/ (wraz z Basią Grabowską)
...i wtedy moja córka powiedziała /2013/ (wraz z Markiem Knap-Zagórą)
Widok z mojego okna. Szersza perspektywa. Przepisy nie tylko na życie /2013/
Życie ma smak /2014/
Kochana moja /2014/ (wraz z Basią Grabowską)
Co, Gocha? /2015/


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine