Małgorzata Kalicińska w Sosnowcu

kal7

Z okazji Światowego Dnia Książki

W środę 22 kwietnia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie, z powieściopisarką, autorką m.in. „Domu nad rozlewiskiem" – Małgorzatą Kalicińską. Rozmowę w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 poprowadziła Joanna Grząba. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książki Małgorzaty Kalicińskiej w promocyjnych cenach.

kal1kal2

kal3kal4

kal5kal6

kal8

Małgorzata Kalicińska (ur. 1956) – autorka powieści, esejów, poradników i opowiadań. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczestniczyła w produkcji programów telewizyjnych Kawa czy herbata, Forum nieobecnych oraz Żyć bezpieczniej. Była współzałożycielką Agencji Reklamowej Camco-Media. Od roku 2008 do 2012 współtworzyła czasopismo „Bluszcz".

Autorka m.in.:

Dom nad rozlewiskiem /2006/
Powroty nad rozlewiskiem /2007/
Miłość nad rozlewiskiem /2008/
Fikołki na trzepaku. Wspominki z podwórka i nie tylko /2009/
Zwyczajny facet /2010/
Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie /2010/
Lilka /2012/
Irena /2012/ (wraz z Basią Grabowską)
...i wtedy moja córka powiedziała /2013/ (wraz z Markiem Knap-Zagórą)
Widok z mojego okna. Szersza perspektywa. Przepisy nie tylko na życie /2013/
Życie ma smak /2014/
Kochana moja /2014/ (wraz z Basią Grabowską)
Co, Gocha? /2015/


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine