Spotkanie z Joanną Bator

3

Laureatką Literackiej Nagrody Nike!

W czwartek 5 marca 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Bator – pisarką, publicystką, felietonistką, laureatką Literackiej Nagrody Nike 2013. Rozmowę z Autorką „Ciemno, prawie noc" poprowadziła Marta Fox. Podczas spotkania - promującego najnowszą książkę Joanny Bator „Wyspa Łza" - uczestnicy mieli możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

12

45

67

89

Joanna Bator (ur.1968) – felietonistka, pisarka, podróżniczka i publicystka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat poświęciła problematyce teorii feministycznych, ujętych w kontekście relacji z psychoanalizą i postmodernizmem. Otrzymała stypendia programu Tempus, Fundacji Kościuszkowskiej i rządu japońskiego, dzięki którym pracowała na Uniwersytetach w Londynie, Nowym Jorku oraz Tokio.
Interesuje się tematyką z kręgu antropologii kultury, gender studies oraz kulturą japońską. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej Nike 2013 („Ciemno, prawie noc") i Nagrody Wydawców („Japoński Wachlarz").

Autorka m.in.:

Kobieta /2002/
Japoński Wachlarz /2004/
Piaskowa Góra /2009 /
Chmurdalia /2010/
Japoński wachlarz. Powroty /2011/
Ciemno, prawie noc /2012/
Rekin z parku Yoyogi /2014/
Wyspa Łza /2015/


Z życia filii

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine