Spotkanie z Joanną Bator

3

Laureatką Literackiej Nagrody Nike!

W czwartek 5 marca 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Bator – pisarką, publicystką, felietonistką, laureatką Literackiej Nagrody Nike 2013. Rozmowę z Autorką „Ciemno, prawie noc" poprowadziła Marta Fox. Podczas spotkania - promującego najnowszą książkę Joanny Bator „Wyspa Łza" - uczestnicy mieli możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

12

45

67

89

Joanna Bator (ur.1968) – felietonistka, pisarka, podróżniczka i publicystka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat poświęciła problematyce teorii feministycznych, ujętych w kontekście relacji z psychoanalizą i postmodernizmem. Otrzymała stypendia programu Tempus, Fundacji Kościuszkowskiej i rządu japońskiego, dzięki którym pracowała na Uniwersytetach w Londynie, Nowym Jorku oraz Tokio.
Interesuje się tematyką z kręgu antropologii kultury, gender studies oraz kulturą japońską. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej Nike 2013 („Ciemno, prawie noc") i Nagrody Wydawców („Japoński Wachlarz").

Autorka m.in.:

Kobieta /2002/
Japoński Wachlarz /2004/
Piaskowa Góra /2009 /
Chmurdalia /2010/
Japoński wachlarz. Powroty /2011/
Ciemno, prawie noc /2012/
Rekin z parku Yoyogi /2014/
Wyspa Łza /2015/


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine