Spotkanie autorskie dla miłośników tematyki regionalnej

3

Anna Urgacz-Szczęsna i Tomasz Kostro

W czwartek 19 lutego 2015 o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie z Anną Urgacz-Szczęsną i Tomaszem Kostro – autorami książki "Sosnowiec między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939". W programie znalazła się m.in. rozmowa o najbardziej fascynującym okresie w historii Sosnowca! Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

124

567

Anna Urgacz-Szczęsna
Sosnowiczanka z dziada pradziada, z wykształcenia socjolog, publicystka internetowa, animatorka kultury. W latach 2006-2009 z ramienia stowarzyszenia „Istota" prowadziła sosnowiecką galerię Patelnia 36 oraz redagowała magazyn kulturalny Art Anons. Członkini Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego, pomysłodawczyni Klubu Sosnowieckiego, a w następstwie Klubu Zagłębiowskiego. Jej pasje to: Sosnowiec, region, historia, genealogia.

Tomasz Kostro
Pochodzący z Chorzowa dziennikarz, redaktor prowadzący magazynu kulturalnego SOSNart, promującego m.in. młodych twórców. Absolwent polonistyki i dziennikarskich studiów podyplomowych. Autor książki opowiadającej o ludziach tworzących przemysł na Śląsku i w Zagłębiu „Na początku był cynk...".


Z życia filii

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine