Strachy na lachy, czyli święto Halloween

F3 31-10-2014 024

Sceneria grozy w Filii nr 3

Z okazji święta Halloween, Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiła do siebie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 40 i 53. W scenerii grozy, wśród pająków, nietoperzy, duchów i czarnych kotów dzieci uczestniczyły w strasznie zabawnych konkurencjach i konkursach. Na uczestników zabawy czekało m.in. owijanie mumii (dla niektórych był to prawdziwy test na odwagę), tworzenie portretu prawdziwej czarownicy, klejenie papierowego pająka o bardzo ostrych zębach, czy wreszcie uczestnictwo w wyścigu włochatych pająków.

Dzieci dowiedziały się także skąd pochodzi i jaka jest tradycja tego święta, dlaczego uczestnicy tych zabaw przebierają się za różne niesamowite postaci, a także jak można zrobić tradycyjny lampion z dyni. Na koniec na wszystkich czekała słodka, ale i wiejąca grozą niespodzianka.

F3 31-10-2014 004F3 31-10-2014 009

F3 31-10-2014 005F3 31-10-2014 007F3 31-10-2014 018


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine