Prawie wszystko o poczcie

F10 29-10-2014 DSCN1466

Spotkanie z cyklu "Poznajemy zawody" w Filii nr 10

Filia nr 10 w Kazimierzu Górniczym co miesiąc organizuje cykl spotkań "Co ze mnie wyrośnie - poznajemy zawody". Tematem październikowego spotkania było "Prawie wszystko o poczcie". Uczestnikami zajęć były dzieci z Przedszkola nr 7 w Sosnowcu. Gościem specjalnym był pracownik Poczty Polskiej w Kazimierzu Górniczym - Pani Sylwia Szczerba - która opowiadała przedszkolakom o tym, jaką drogę musi pokonać przesyłka, aby trafić do adresata.

Pokazała również torbę listonosza oraz różne rodzaje druków i kopert. Dzieciaki zapoznały się z historią Poczty Polskiej ilustrowanej kolorowymi fotografiami. Największą frajdę sprawiło maluchom wrzucanie widokówek do skrzynki oraz odbijanie stempli pocztowych. Na zakończenie uczestnicy imprezy wykonali kopertowe zwierzaki. Trzeba przyznać, że spotkanie z pracownikiem poczty wywarło na dzieciakach duże wrażenie.

F10 29-10-2014 DSCN1452F10 29-10-2014 DSCN1471F10 29-10-2014 DSCN1477

F10 29-10-2014 DSCN1498F10 29-10-2014 DSCN1503F10 29-10-2014 DSCN1509


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine