Jesienny zawrót głowy

m2

W Filii nr 15

W minionym tygodniu w Filii nr 15 - Mec działo się tak wiele, że aż trudno wszystko spamiętać. Poniżej przedstawiamy krótką relację z zajęć podczas których poznaliśmy wierszyk Juliana Tuwima "Lokomotywa", zaznajomiliśmy się z wnętrzem i funkcjonowaniem biblioteki, ćwiczyliśmy się w trudnej sztuce origami i zaangażowaliśmy maluchy wraz z rodzicami do zabaw z kolorami w roli głównej.

„Lokomotywa" zajęcia dla dzieci przedszkolnych w oparciu o utwór J. Tuwima. Wspólne deklamowanie „Lokomotywy". Wysłuchanie utworów muzycznych: „Wesoło gra lokomotywa", „Jedzie pociąg, a w pociągu dzieci". Wesoła zabawa w takt muzyki. Wykonanie papierowych wagoników, które stworzyły długi pociąg. Zabawa z tablicą multimedialną – układanie drogi dla pociągu.

Lekcja biblioteczna o książce dla klasy 2 szkoły podstawowej nr 39 w Sosnowcu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii książek: od skalnych malowideł do książki elektronicznej. Zostali zaznajomieni ze zbiorami biblioteki, ciekawymi publikacjami oraz zasadami ich wypożyczania. Dzieci wymieniły wszystkie zalety czytania książek oraz zasady ich poszanowania. Nastąpiła burza mózgów kiedy wymienialiśmy się tytułami, które warto przeczytać. Następnie uczniowie samodzielnie wykonali zakładki do książek.

Mały artysta - nauka japońskiej techniki składania papieru – Origami – wykonywanie akwarium z rybkami.

Godzina radości - zajęcia dla dzieci z rodzicami. Tematem przewodnim kolejnego spotkania maluchów z rodzicami w Filii nr 15 były kolory. Na początek zajęć w ramach integracji trochę się wspólnie pobawiliśmy przy muzyce. Oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego czytania na dywanie. Następnie przeszliśmy do tematu głównego czyli kolorów. Dzieciaki na tablicy multimedialnej łączyły kolory do siebie pasujące, następnie tworzyli balonowy portret wybierając ze zgromadzonych materiałów odpowiednie kolory oczu, ust i włosów i wspólnie z rodzicami wykonali balonową głowę. Kolejnym etapem poznawania różnych barw było obejrzenie owocowej prezentacji. Dzieciaki musiały zapamiętać jaki kolor mają owoce, następnie również z rodzicami wykleili papierem wylosowane owoce.

m1m3m4

m5m6

m7m8


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine